Merhaba

Galatasaray'ın Efsanevi Futbolcusu Metin Oktay, Ölümünün 19'uncu Yılında Hazırlanan Devasa Forma ile Anılıyor.İletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, ana sponsoru olduğu Galatasaray futbol kulübünün efsanevi futbolcusu Metin Oktay'ı, ölümünün 19'uncu yılında hazırlanan devasa forma ile anıyor.

Galatasaray futbol takımı ana sponsoru Türk Telekom, Türk futbolunun ve sarı kırmızılıların önemli isimlerinden Metin Oktay'ın ölüm yıldönümünde, efsane futbolcunun anısına farklı bir projeye imza atıyor. Özel olarak hazırlanan Metin Oktay forması, anma töreninde taraftarlar ile buluşacak.

22 metreye 23 metre boyutlarında hazırlanmış olan 10 numaralı orijinal Metin Oktay forması, 13 Eylül günü Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynanacak Galatasaray-Gaziantepspor karşılaşmasında taraftarlar ile buluşacak.

Toplamda sahanın yarısı kadar yer kaplayan ve iki parçadan oluşan forma, özel olarak kurulan makara sistemleriyle tribüne asılacak. Taraftarlar tarafından maç öncesinde Ali Sami Yen Stadyumu'nun etrafında imzalanacak olan forma daha sonra Galatasaray Spor Kulübü müzesinde yerini alacak.

(Cihan Haber Ajansı)

HABER: Metin Oktay'a Yakr Anma haberi

Allah cc den rahmet diliyorum.......