Asbaşkanımız Şekip Mosturoğlu, Sivasspor`un 1`i maç başlamadan 3`ü de maç içinde olmak üzere toplam 4 oyuncu değişikliği yaparak kural hatası yaptığını, Fenerbahçe`mizin 3-0 hükmen galip ilan edilmesi için gerekli yerlere başvuru yaptıklarını söyledi. Şekip Mosturoğlu, "Biz maçın devre arasında, Sivasspor`un ilk 11`de maç başlamadan bir değişiklik yaptığını 4. hakeme söyledik. Bir şey olmayacağını söyledi. Ancak daha sonra maç içinde Sivasspor 3 değişiklik daha yaptı. Toplam 4 oyuncu değiştirildiyse kural hatası olmalı ve 3-0 galip gelmemiz lazım. Gerekli yerlere başvuruyu yaptık. Buna federasyon karar verecek" dedi.

Taraftarlarımızın protestosunu da değerlendiren Şekip Mosturoğlu, "Taraftarımız zaman, zaman protesto etti. Tepki vardı ama, federasyona da tepki vardı. Bence maçın kırılma noktası 18.dakikada Önder`e yapılan ancak aleyhimize verilerek golle sonuçlanan faul kararıydı. MHK ve federasyon dikkatli olmalı." diye konuştu.

Futbolcular üzerinde baskı olduğunu belirten Mosturoğlu, "100. Yıl baskısı, puan farkını açma baskısıyla birlikte futbolcularımız büyük bir stres altında oynuyor" dedi.

Zico`ya yapılan eleştirileri de değerlendiren Mosturoğlu, "Hata varsa tek kişinin değildir. Tek kaleye dönmüş maçta aşırı performans gösteren futbolcularımız vardı. Bence oyuncu değişiklikleri doğruydu" dedi.

Mosturoğlu, Fenerbahçe Başkanı ve yönetim kurulunun tüm başarısızlık ve başarılarda her türlü sorumluluğu üstlendiğini belirterek, "Biraz da şansımız olmalı. Direkten dönen toplan gol olsa, fark 8 puan olurdu" diye konuştu.