Dünya Kupası’nda Gana Milli Takımı’ndaki performansıyla dikkatleri çeken Asamoah Gyan’ın kulübü Rennes ile uzun süredir devam eden pazarlıklar son aşamaya geldi. Ganalı futbolcuyla anlaşma sağlayan sarı-lacivertlilerin Fransız kulübüyle aradaki ufak pürüzleri gidermesinden sonra bu transferi açıklaması bekleniyor.

25 yaşındaki futbolcu ilk Avrupa deneyimini 2006 yılında transfer olduğu İtalya’nın Udinese takımında yaşadı. O dönem henüz 21 yaşında olan oyuncu, İtalyan ekibiyle çıktığı 25 maçta 18 kez ilk onbirde yer almış ve rakip kalelere 8 gol atmayı başarmıştı. Bir sezon sonra yaşadığı kısa süren sakatlığının ardından Udinese 13 maçın 9′unda ilk onbirde sahaya çıktı ve 3 golle sezonu tamamladı. 2008-2009 sezonunda Fransa’nın Rennes takımına transfer olan Gyan, ilk sezonunda 17 maçın sadece 7′sinde ilk onbirde sahaya çıkmış ve attığı 1 golle beklentilerden uzak bir performans ortaya koymuştu.

Geçtiğimiz sezon 29 maçın 27′sinde ilk onbirde forma giyen futbolcu 13 gol atarak beklenen performansını ortaya koydu. Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda milli formayla 5 maça çıkan 25 yaşındaki oyuncu attığı 3 gol ve oynadığı futbolla bir çok takımın transfer listesinde yer almıştı.
Kaynak Ntv


İşte Fener'in 2.bombası