Ve Mehmet Topuz, Şükrü Saracoğlu'nda taraftarın karşısına çıktı.. Yıldız futbolcunun başkan Yıldırım'la katıldığı tanıtım toplantısına taraftar işte böyle bağırdı ve Mehmet "Birgün herkes Fenerbahçeli olacak" şapkası taktı, formayı öptü! Yıldırım ise Beşiktaş'a mesajlar yolladı!

Büyük ilgi gösterilen toplantıda henüz konuşmalar başlamadan taraftarın tezahüratları vardı. "Bir gün herkes Fenerli olur" tezahüratlarını ilgiyle dinleyen Mehmet Topuz'a Aziz Yıldırım'ın sözleri ise FBTV'ye yansıdı.

Kısık mikrofondan şu sözler yanısıdı; "Bu sahada iyi oynarsan, gol atarsan ömür boyu taraftar seni bağrına basar"..

Daha sonra toplantıda ilk olarak söz alan isim olan Başkan Yıldırım “Bugün burada transfer nasıl yapılır gösterip, Mehmet Topuz’la imza atacağız.. Mehmet Türk milli takımında oynayan değerli bir oyuncudur. 3 yıl onu transferi etmenin mücadelesini verdik. Bugün de bunu yapıyoruz” dedi.

Başkanın sözü devrettiği Mehmet Topuz ise;
“Şuan çok mutluyum ve heyecanlıyım. Hayatımın en zor 3 haftasını geçirdim. Eskiyi konuşmak istemiyorum. Fenerbahçe formasını uzun yıllar giymek istiyorum.. Şuan en çok ihtiyacım Fenerbahçe taraftarının bana güveni ve ikincisi tatildir. Fenerbahçe şampiyonluğunda büyük payım olacak, bunu herkes görecektir.” dedi.

Sözleri sık sık alkış ve tezahüratla kesilen Mehmet Topuz,
“Hepinizi çok seviyorum, çok teşekkür ederim..” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Daha sonra taraftarlar; “Şapkayı takmayan bizden değildir” tezahüratı yaptı ve Mehmet’in “Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak” yazılı şapkayı giymesini istedi..
Başkan Aziz Yıldırım ise “Bu tören planlıdır, her şeyi göreceksiniz” yanıtını verdi ve büyük alkış aldı.

-BEŞİKTAŞ’A DOST ELİ-
Bu duyurunun ardından yeniden sözü alan Başkan Yıldırım, Kayserispor’a teşşekür ederken, Beşiktaş’a dostane mesajlar gönderdi.

“Mehmet Topuz Fenerbahçeli artık hepiniz biliyoruz” ifadelerini kullanan Yıldırım transferde emeği geçen “Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile yöneticiler Şaban ve Türker bey ile diğer yöneticilere, Kayserili dostlara teşekkür ediyoruım” dedi.

Mehmet’in Kayseri’de yetiştiğini ve kendisinde emeği geçen tüm spor ailesine de teşekkür ettiğini belirten Yıldırım daha sonra transferde büyük çekişme yaşadıkları Beşiktaş hakkında konuştu.

“Beşiktaş’ta bizim gibi büyük bir camiadır” sözleri ile sözlerine başlayan Yıldırım’ı kesen taraftar bu sözleri yuhaladı. Aziz Yıldırım ise “Hayır hayır” diyerek taraftarı susturdu ve sözlerine devam etti;
“Beşiktaş’la her zaman iyi ilişkilerimiz oldu. 5 yıla yakın süre Süleyman Seba başkanla güzel ilişkilerimiz oldu. Son zamanlarda yıldırım beyle de oldu. Ama transferinin heyecanından dolayı hata yapmış olabilirler, onları da hoşgörüyle karşılayacağız. G.Saray Beşiktaş, Fenerbahçe Türk futbolunun mihenk taşlarıdır. Onlardan vazgeçmek olmaz. Onun için birbirimize saygılı olmalıyız”

Yıldırım’ın bu sözleri büyük alkış alırken, başkan daha sonra şunları kaydetti;
“Nobre konusunda beni aradıkları ilgilenmediğimiz rahat olmalarını istedik ‘Nobre’yle ilgilenmiyoruz’ dedil.. Bu transferde de fikrimizi öğrenmelerini isterdik ama olmadı. Umarım bundan sonraki transferleri daha dostane şekilde halledeceğiz. Bu arada menajerlik sistemi de değişmelidir. Bu konuda da girişimler yapacağız. Bu konunun yeniden düzenlenmesi gerekiyor.”

-“İMZAYI ATTI, ŞAPKAYI TAKTI”-
Daha sonra takım elbisesinin çıkartıp formayı giymeye giden Mehmet, Fenerbahçe formalı olarak dönüşünde “O forma kutsaldır nasip olmaz herkese” sözleri ile karşılandı ve daha sonra 3 yıllık imzayı bir kez daha basın önünde attı..

İmzadan sonra getirilen Mehmet’in “Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak” yazılı şapkayı giydi ve büyük alkış aldı..

-FORMAYI DA ÖPTÜ-
Bu andan itibaren taraftarlar “Kıskananlar çatlasın”, “Demirören çatlasın” gibi tezahüratlar yaptı ve . şapkayı giyen Mehmet için bunu da yeterli görmedi ve formayı öpmesini istedi. Bunun üzerine 2 kez formayı öpen Mehmet büyük alkış aldı ve Fenercell kartını alıp taraftara toplar atarak onların yanına gitti. Mehmet burada formayı bir kez daha öptü..

Kaynak : ajansspor.com