Aragones sahayı beğenmedi

Fenerbahçemizde İdari Menajer Volkan Ballı’nın ardından Teknik Direktör Luis Aragones de, Kadir Has Stadı’nı veto etti

Fenerbahçemizde İdari Menajer Volkan Ballı’nın ardından Teknik Direktör Luis Aragones de, Kadir Has Stadı’nı veto etti. Sarı-lacivertli takım dün akşam Kayseri’ye giderek kampa girerken, İspanyol hoca Kadir Has Stadı’nın büyük tartışma konusu olan zeminini inceledi.

Aragones zeminde ciddi problemler bulunduğunu belirterek burada maç yapmanın iki takım futbolcuları için de tehlikeli olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, “Böyle bir zeminde maç oynanmaz. Daha önce İspanya Milli Takımı’nı çalıştırırken, Arjantin’le benzer bir sahada maç yapmıştık. Hatta o zemin buradan biraz daha iyiydi. Ancak maçta birçok futbolcu sakatlık yaşamıştı” diye konuştu.

Zemini kuruttular!
Kadir Has Stadı zemininin sakatlıklara yol açabileceği yönünde Fenerbahçe’den gelen şikayetler, Kayserispor’u harekete geçirdi. Stat yetkilileri 20 adet fan yerleştirerek zemini kurutmaya çalıştı. Ayrıca tribünlerin yanı sıra zemini de ısıtan 384 adet kurutucu devreye sokuldu. Stat Müdürü Osman Kayaalp, zemindeki ıslaklığın büyük ölçüde önüne geçildiğini söyledi.

[ALINTI]fenerbahce.com[/ALINTI]