Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Yasin'lerle Çıktık Yola,Ogün'ler Çok Yakında

Spor Dünyası Kategorisi Futbol Forumunda Yasin'lerle Çıktık Yola,Ogün'ler Çok Yakında Konusununun içerigi kısaca ->> TRABZONLA OYNAMAYIN TFF Başkanına Çağrı! TFF Başkanı'nın Vatan Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar; Trabzonspor taraftarının tepkisini çekti. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Yasin'lerle Çıktık Yola,Ogün'ler Çok Yakında

  TRABZONLA OYNAMAYIN
  TFF Başkanına Çağrı!

  TFF Başkanı'nın Vatan Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar; Trabzonspor taraftarının tepkisini çekti.

  Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, 2009'un ilk röportajını Vatan Gazetesi yazarı Sanem Altan'a verdi. Özgener, medya literatüründe “çanak soru” olarak adlandırılabilecek bir soruya verdiği cevap Trabzonspor taraftarının tepkisine neden oldu…

  Röportajda; Sanem Altan'ın sorduğu; “Ligin ilk yarısının en kötü olayı neydi. Sizi en çok ne rahatsız etti?” sorusuna TFF Başkanı Mahmut Özgener bakın nasıl cevap veriyor:

  -“Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı 'Yasin'lerle çıktık yola Ogün'ler çok yakında' yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Oysa Şiddeti Önleme Yasası gereği o pankartı açanlar hakkında cezai işlem uygulanmalıydı. Hiçbir şey yapılmadı. Trabzonspor-Bursaspor olayında kamuoyu hep Trabzon'un söylemleriyle hareket etti. Bize açılan pankart çok önemliydi, çok ürkütücüydü. Beklentimiz şiddeti önleme yasasına göre bu pankartı açanlara ceza verilmesiydi. Hiç bir yetkili bir tek şey yapmadı. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa.”

  Haber61.net olarak TFF Başkanı Sayın Mahmur Özgener'i sağduyuya davet ediyoruz. Özgener, sorumlu bir kişi olarak, oturduğu koltuğun neresi olduğunu bilerek konuşmalı. İstanbul medyası tarafından gündeme getirilen, gerçek olup olmadığı halen de tartışmalı olan Provakatif bir haberden yola çıkarak Trabzonspor taraftarını toptan suçlayacak ifadelerin, ne kendisine, ne de Türk Futboluna faydası olmayacağının bilincinde olmalı.

  haber61.net olarak özellikle İstanbul medyasınca gündeme taşınan iddialar üzerine; 22.12.2008 tarihinde Trabzonspor yönetiminin yaptığı açıklamayı bir kez daha yayınlama gereği duyduk.

  İşte Trabzonspor'un resmi web sitesinde yer alan konuya ilişkin açıklama:

  “Takımımızın Bursaspor'la oynadığı karşılaşma sonrasında İstanbul'da gerçekleştirilen taraftar yürüyüşle ilgili olarak kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

  Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Bahse konu yürüyüş sırasında yürüyüşe katılanlar tarafından açılan siyasal içerikli pankartlar ve bu yönde atılan sloganları tasvip etmemiz mümkün değildir. Anlayışımıza göre, haksızlıklara karşı gösterilen böylesi bir tepkinin daha seviyeli olması ve başka bir amaç gütmemesi gerekmektedir. Trabzonspor Kulübü olarak futbolun dostluk, barış ve kardeşlik ruhu çerçevesinde Fair-Play anlayışıyla desteklenmesi gerektiğine olan inancımızı yineliyor, taraftarlarımızı bu konuda daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz.”


  Keşke! TFF Başkanı Mahmut Özgener de Trabzonspor Yönetimi kadar sorumluluk duygusuyla hareket edebilseydi…

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Yasin'lerle Çıktık Yola,Ogün'ler Çok Yakında


  Mahmut Özgener'e sert tepki

  Trabzonspor'un eski başkan ve yöneticileri TFF Başkanı Mahmut Özgener'e sert tepki gösterirken Aziz Yıldırım'ı da eleştirdi.
  Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in “Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı 'Yasin'lerle çıktık yola Ogün'ler çok yakında' yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Hiçbir şey yapılmadı, çok ürkütücüydü. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa…” açıklaması Trabzonspor Camiası'ndan çok sert karşılık gördü.

  Radyospor'a konuşan bordo-mavili kulübün eski başkan ve yöneticileri, Mahmut Özgener'e ateş püskürdüler…

  Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “iyi çocuktur” dediği Futbol Federasyonu Mahmut Özgener'in, adı geçen “pankart” ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan, bu açıklamayı yapmış olabileceğini söyledi

  Özgener gaflete düşmüştür
  Birisi, pankart olarak anılamayacak kadar küçük bir kartona yazı yazmış. Trabzon hassas bir bölge. Kimlerin Trabzon'da ne yapmak istediğini ben de bilmiyorum. Çok basit şeyleri cımbızla çekip, ortaya koyup Federasyon Başkanı'nın söylemiş olması abestir. Burada başkalarına zemin hazırlanırsa, başka pankartlar da açılırsa Trabzonsporlular'a, Trabzonlular'a yüklemenin de doğru olmayacağı kanaatindeyim. Ortada yönlendirme, abartma ve yanlış anlama var. Ortadoğu ateş çemberi içerisindeyken, bizim de rahat bırakılacağımızı düşünmek yanlıştır. Türkiye'nin, bayrağına en sadık yöreyi de kışkırtmak, karşıkmış gibi göstermek isteyen güçler var. O zafiyeti oluşturup, amaçlarına yönelik eylemler için daha rahat bir zemin bulacağını düşünen ama yanılan güçler var.Dikkatli olmakta fayda var. Federasyon Başkanı'nın da neyi abartıp neyi abartmayacağını da iyi düşünmesi lazım. Mahmut esasında iyi çocuktur, belki de o yazının büyük bir pankart mı el yazısı bir karton mu olduğunu bilmiyordur. Gaflete düşmüştür…

  Özgener'e en sert tepkiyi Trabzonspor Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu verdi. “Ufak insanlar ufak konularla meşgul olur” diyen Hcıosmanoğlu'nun sert eleştirilerinden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da nasibini alırken, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in tutumunun da Mahmut Özgener'i cesaretlendirdiğini iddia etti.

  Özgener düzgün adamsa imam olsun
  Federasyon Başkanı yeterli bir adam olsaydı; o protesto için binaya yürüyenlerin, Trabzonspor sevdalıları olduğunu dikkate alırdı. Trabzon o kartona yazı yazan üç tane çapulcuya mı kalmış?

  Trabzon'un hakları yendiği zaman, bizi temsil edecek olan bu çapulcular mı da siz onları kale alıyorsunuz? Bunu yapmanın bir bedeli vardır, bu bedeli tarih önünde ödersiniz ya da size ödettirirler.

  Büyük insanlar büyük projelerle uğraşır, böyle ufak insanlar da ufak olayları değerlendirmeye alır. Demek ki Başkan da ufak bir insan ki böyle ufak bir olayı Türkiye'nin gündemine taşır. Ben federasyon başkanı olsam en çok ne dokunurdu biliyor musunuz?

  Başkan güzide iki kulübün maçını seyrediyor, sağında solunda başkanlar, etrafta devlet erkanı, arkasında da ülke futboluna hizmetlerinden dolayı protokol tribününde olmaya hak kazanmış seçkin insanlar… Tribünde taraftar bağırır, yapmamaları lazımdır ama ana avrat küfür eder! Ama tribünler “i.. federasyon o… çocuğu hakemler” diye bağırırken, protokol tribünündeki o seçkin insanlar, aynı küfürleri ayağa kalkıp başkanın arkasında ettiği zaman, başkan arkasına dönüp baktığında o insanlarla göz göze geldikten ve tekrar önüne döndükten sonra arkadaki o insanlar tempolarını arttırdığı zaman, hem de el hareketleriyle bunu yaptığı zaman, gururuna dokunması lazımdı. “En çok üzüldüğüm olay buydu” demesi lazımdı.

  Başkan elbette ki düzgün insandır ama düzgün insansa camide imamlık yapsın. Bize sorun çözecek adam lazım.

  Bu işlerin başı Aziz Yıldırım
  İlk yarıya bakalım, bariz emek hırsızları var. Bu tezgahı hazırlayan kulüp başkanları da belli. Bu sistem Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hizmet ediyor.

  Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın hakları korunuyor, onlara hiçbir şekilde adaletsizlik yapılmıyor. Seni böylesine sahadan silen unsurları ve onların uzantıları bu organizasyonu yapıyor…

  Bu işin başı zaten Aziz Yıldırım, Aziz Babası Federasyon Başkanı'nı, Sadri Şener'le barıştırıyor… Aziz Yıldırım kim ki beni biriyle barıştıracak! Siz de buna izin verirseniz Federasyon Başkanı da Trabzon'da misyonerlik faaliyetleri yapan, bu ülkenin hainlerinin, ne şekilde maşa olarak kullandığı belli olmayan iki tane şarlatanın yazdığı kartonu değerlendirmeye alır…

  Trabzonspor Eski Asbaşkanı, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da “bir Federasyon Başkanı olarak ben de ürktüm” diye sözlerine başladı:

  Ben de Mahmut Özgener'den ürktüm
  Ben de ürktüm ağabey… Federasyon Başkanı eğer böyle bir beyanat veriyorsa, ilk yarıdaki en vahim olay buysa ben de federasyon Başkanı'ndan ürktüm. Allah sonumuzu hayır etsin. Çocuğun biri bir kartonu, pankartın altına iliştirmiş de bu en vahim olay olmuşsa vay halimize. Demek ki federasyon başkanı bir metreden ötesini göremiyor. Ben de bir federasyon başkanı olarak bunları sölerken, büyük üzüntü duyuyorum.
  KAYNAK

Benzer Konular

 1. Galaxy S 4 çok yakında Avea'da
  dilokullari Tarafından Türk Telekom Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-03-2013, 06:25 PM
 2. Okay Tiryakioğlu İle 'Tarihin Romanı' Çok Yakında
  zekaikc Tarafından Tv Dizileri, Tv Programları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-10-2012, 06:42 PM
 3. Ödüllü Oyun çok yakında Sahnede...
  thlky Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-11-2011, 05:48 AM
 4. Hangi tip spor ayakkabılar hangi tip jean'lerle giyilir?
  dogangunes Tarafından Erkek Modası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-10-2010, 06:14 PM
 5. Musallat, yakında vizyona girecek
  SMN Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 30-11-2007, 12:02 AM
Yukarı Çık