Demirspor’un Bucaspor karşısında 2-1 yenildiği maçta olaylar çıktı. Hem takım, hem taraftar Adanalıları üzdü. Adana Demirspor ile Bucaspor arasında oynanan maçta, Adana Demirsporlu taraftarların sahaya yabancı madde atmasından dolayı futbolcular arasında arbede yaşanırken, maçın uzatmalarında yan hakem kolundan yaralanarak maçı çevik kuvvet ekipleri eşliğinde tamamlamak zorunda kaldı.

Adana'da 5 Ocak Stadı'nda oynan Adana Demirspor ve Bucaspor maçında olaylar çıktı. Maçın ilk yarısının uzatmalarında Bucaspor'dan Yılmaz Özlem, Adana Demirspor taraftların bulunduğu taraftan korner atışı kullanmaya gittiği sırada Adana Demirsporlu taraftarlar sahaya yabancı madde attı. Bunun üzerine Yılmaz Özlem, korner atışını yapamadı. Adana Demirsporlu futbolcular korner kullanması için ısrar etmesi üzerine tekrar korner kullanmaya giden futbolcuya, taraftarlar pet şişe ve koltuk atınca korner atışını kullanamadı. Bu arada ısınmak üzere saha kenarına gelen Adana Demirsporlu futbolcu Serdar Akdoğan, Bucasporlu futbolcu Yılmaz Özlem'e top atınca bir anda sahada futbolcular birbirine girdi. Taraftarlar da sahaya oturakları fırlattı. Futbolcuların arbedesi hakemlerin araya girmesiyle önlenirken Serdar Akdoğan kırmızı kart gördü.

Yaklaşık 5 dakikalık bir duraklamanın ardından maç tekrar başladı ve ilk yarı bitti. İlk yarının bitimiyle birlikte taraftarlar sahaya yabancı madde atmaya devam etti.

Daha sonra maçın ikinci yarısı başladı. İkinci yarıda da Adana Demirsporlu taraftarlar hakemin karalarını beğenmeyince sahaya yabancı madde atmaya devam etti. Adana Demirspor daha sonra Bucaspor karşısında 2-0 yenik duruma düşünce iyice çileden çıktı.

Taraftarlar, kendi arasında da kavga etmeye başladı. Polisle tartışan bir taraftar kafasanı tel örgüye vurarak baygınlık geçirdi. Daha sonra kendi arasında kavga eden taraftarları polis güçlükle ayırdı. Bu arada taraftarlar tel örgüden atlayarak kavga etmeye geldi. Bu aradan maç izlemeye gelen bir aile çocuklarıyla birlikte kavga ortasında kalınca tribünden güçlükle çıkabildi.

Maçın ikinci yarısında uzatmalar aynanırken hakemin karalarını beğenmeyen taraftarlar, yine koltukları söküp yan hakeme atmaya başlayınca orta hakem Faruk Ocak, maça 5 dakika ara vererek çevik kuvvet istedi. Yan hakem görevini 5 tane çevik kuvvet polisinin eşliğinde devam etti. Ancak taraftarlar oturakları söküp hakeme atarak sol kolundan yaralayınca hakem bu sefer diğer tarafa geçmek zorunda kaldı.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte taraftarlar tribünlerdeki koltukları ateşe verdi.

ADANA DEMİRSPOR: 1 - BUCASPOR: 2
TFF 2. Lig 2. Grup'ta Adana Demirspor, kendi sahasında Bucaspor'a 2-1 yenildi.

STAT: 5 Ocak
HAKEMLER: Faruk Ocak xx, Tuna Ayran xx, Hulusi Akırşan xx

ADANA DEMİRSPOR: Atalay xx, Ferdi xx (Yasin dk. 73 x), Ali Temur xx, Mehmet Balcı xx, Durettin xx, İlhan xx, Bora Rıza xx, Mehmet Türk xx, Alican Çelik xx, Cem xx (Cihan dk. 81 x), Aydın xx (Serdar Sudun dk. 78 x)

BUCASPOR: Cenk xx, İzzet xx, Yılmaz xx (Muammer dk. 46 x), Taner xx, Mehmet xx, Yakup xx, Ozan xx, Ulaş xx, Veli xx (Mustafa dk. 69 x), Ramazan xx (Muhammed dk. 56 x), Bekir xx

GOLLER: Ozan (dk. 19 ve 73), Mehmet Türk (dk. 90+3)
KIRMIZI KART: Serdar Akdoğan (dk. 45+3) (Adana Demirspor yedek oyuncusu)
SARI KARTLAR: Aydın, Ali Temur (Adana Demirspor), Yılmaz, Mehmet, Ulaş, Ozan, Veli (Bucaspor)


ADANAHABER.COM - Anadolu'nun en büyük haber portalı - ADANA HABER, ADANAHABER