GECENİN EN İLGİNÇ YORUMU BU OLSA GEREK
Franz Beckenbauer'den Türkiye ile ilgili alay ve takdirle karışık bir yorum geldi. Almanlar oynanan futbolu takdir etti ama içlerinden bir isim vardı ki yaptığı yorum gecenin tuzu biberi oldu. Almanların efsane ismi Franz Beckenbauer...Futbolculuk dönemi çok parlak geçen Beckenbauer Türkiye'nin geldiği noktayı eski ile kıyasladı. Gecenin en aykırı en sıradışı ifadesi aynen şöyle:

"Türkler artık gol de atabiliyorlar. Eskiden bu böyle değildi"

“İmparator” lakaplı tanınmış oyuncu Franz Beckenbauer Alman milli takımından daha fazla çaba beklediğini, Türklerin çok iyi oyuncuları olduğunu ve bunu da gösterdiklerini söyleyerek, “Türkler artık gol de atabiliyorlar. Eskiden bu böyle değildi” şeklinde konuştu.

Almanya milli takımının teknik heyet ve futbolcuları, Türkiye ile oynadıkları yarı final maçının ardından karşılaşmayı değerlendirdi. Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw de Türklerin farklı oyun tarzlarıyla kendilerini gerçekten çok şaşırttıklarını belirterek, “Son saniyeye kadar inanılmaz bir heyecandı. Ancak başardık, bu beni çok mutlu etti” diye konuştu

akım menajeri Oliver Bierhoff, sağlam sinirleri olduğunu göstererek Türkleri şaşırttıklarını ifade etti ve maç sırasında büyük hatalar yaptıklarını, Türk oyuncuların önemli fırsatlar yakaladıklarını kaydetti.

Takım kaptanı Michael Ballack da çok mutlu olduğunu belirterek, ilk yarı iyi oynamadıklarını ancak ikinci yarıda maça asılarak büyük moral yakaladıklarını söyledi.

Almanya’nın üçüncü golünü atan Philipp Lahm ise “Türkler, bize hayatı zorlaştırdı. Ancak şimdi hedefimiz belli, Avrupa şampiyonluğunu istiyoruz” dedi.

Michael Klose de durum 2-1 olduğunda bile Türklerin bir gol atabileceğinin aklına geldiğini belirterek, “Türklerin nasıl oynadığını gördünüz, ancak biz de oyuna geri gelebilecek bir takım olduğumuzu gösterdik” şeklinde konuştu.

Golcü oyuncu Lukas Podolski ise iyi oynamadıklarını, ancak hedeflerine ulaştıklarını ifade ederek, yenilginin Türkler için acı olduğunu ancak soyunma odasında kendilerini tebrik ettiklerini ve böylece kaybetmeyi de bilen oyuncular olduklarını gösterdiklerini söyledi.


Haber Kaynağı : Samanyolu Haber