2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 15 Toplam: 15
 1. #11
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Terim Nefretinin 8 Nedeni


  Terim'den ana avrat küfür

  Fatih Terim'den ağza alınmayacak sözler.. Spor yazarı Osman Tamburacı'ya telefonda ana avrat küfür etti.
  Tartışmaya şahit olan Hürrriyet yazarı Yalçın Doğan köşesinde inanılmaz olayı yazdı. Küfürbaz Terim şangır şungur ağzına ne gelmişse saymış. Sizler de okuduklarınıza inanamayacaksınız..

  Küçük notu daha var. Yazar yazıyı dün öğleden sonra kaleme alıyor. Yani Belçika maçından önce. Türkiye kazansa bile bu yazı yayında olacaktı..

  "(...)9 Eylül, önceki gün. Saat 17.54. Levent Spor Yazarları Derneği. Bir grup arkadaş sohbet ediyor. Aralarında Osman Tamburacı da var. Tamburacı derneğe gelmeden önce Sky TV’de Türkiye-Belçika milli maçına ilişkin görüşlerini anlatıyor.

  Dernekte arkadaş grubu sağdan soldan söz ederken, koyu sohbet sırasında Osman Tamburacı’nın cep telefonu çalıyor.

  TELEFONDA KÜFÜR

  Tamburacı telefon açıyor, arayan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim.

  Konuşmaya başladığı anda sinirleri gerilen Tamburacı, telefon konuşmasını bir arkadaşına dinletmeye başlıyor.

  Terim:

  "Yahu Osman, biraz önce Sky TV’de konuşmuşsun, bana söylediler. Ben ne demişim? Gündem değiştiriyormuşum, öyle demişsin. Ulan bu ne biçim konuşma?"

  Tamburacı bu üslup karşısında şaşırıyor, nezaket içinde:

  "Hocam, beni hep böyle zamanlarda arıyorsun, bir kere de, nasılsın, diye arasana."

  Terim’de fren tutmuyor:

  "Ulan ben senin bıyığını s...."

  Tamburacı yerinde fırlıyor, "Sen ne biçim konuşuyorsun" derken, sinirden zangır zangır titriyor. Milli Takım Teknik Direktörü kendini kaybediyor:

  "Ulan ben senin, ananı, avradını s....".

  Tamburacı, "Doğru konuş, konuşmasını öğren" diye bağırırken, Fatih Terim galiz küfürlerini sıralamayı sürdürüyor.

  Huzurunuzda Milli Takım Teknik Direktörü.

  GENERAL PATTON

  Bu duruma en az yedi-sekiz kişi tanık. Biri de, zaten dinliyor.

  Telefon kapanıyor. Osman Tamburacı derhal avukatını arıyor. Fatih Terim’i mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Telefon kayıtlarıyla birlikte.
  Reklam

 2. #12
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Terim Nefretinin 8 Nedeni

  FATİH TERİM'E KIRIK NOT

  Millilerde anlamsız bir stres ve panik vardı. Gol pozisyonuna girmekte beceriksizdik. Peki spor yazarları ne dedi?
  Belçika yolumuza taş koydu. Ummadık bir şekilde 2 puan uçtu gitti. Panik ve telaşın göze çarptığı futbolculardan ziyade spor yazarlarının genel eleştirisi Fatih Terim'e oldu.

  Rıdvan Dilmen: Anlamsız telaş (Miliyet)

  Anlamsız bir panik içinde oynadık maç boyunca. Aslında sakin oynamamız için birçok sebep vardı. Avrupa’da yarı final oynuyorsun, rakiplerin sana saygılı ve çekingen. Gruplara da iyi başlamışsın. Dakika bir telaş, dakika 90 telaş. Bu telaş arzumuza, isteğimize, hırsımıza rağmen pozisyona girmemizi engelledi.
  4-1-4-1 oynadık. Taktik olarak da savunmanın göbeğindeki Servet ve Gökhan ile önlerindeki Mehmet Topal’ın hazırlık paslarındaki olumsuzlukları olgun atak geliştirmemizi engelledi. Biraz Emre savunmaya doğru gelip top aldığı zaman olgun atak geliştirme şansımız oldu.

  Kaygılandım
  Belçika takımı atletik, koşan, mücadele eden bir takım. Kaliteleri çok fazla değil, doğru. Maç kafa kafaya başladı, ortada giderken duran toptan golü buldular. Ondan sonra tek kaleye döndü oyun. Golü bulduk. Yine hücumlarımız devam etti. Ama o hücumlar, o arzu yine üretkenlik getirmedi. Belçika karşısında kaybedilen puan çok önemli. Belçika çıkışta olan bir takım. Biz bu grupta İspanya ile firesiz gideriz diye düşünüyordum açıkcası. Ama dünkü sonuçtan çok beni telaşımız kaygılandırdı.
  Maçın hakemi son yıllarda gördüğüm en iyi hakemdi. Penaltı kararı doğruydu.

  Mehmet Demirkol: Penaltı değil rus ruleti (Milliyet)

  Bundan iki üç yıl önce birisi çıkıp bir resmi milli maça savunmada Gökhan-Servet- Gökhan-Çağlar 4’lüsüyle çıkacağız dese dalga geçilirdi herhalde. Ya ileriyi tutanlar: Semih-Kazım-Tuncay (Halil). Çok hızlı değiştik. Şenol Güneş bu konuda çok yavaş olmakla eleştiriliyordu. Fatih Terim hız rekorlarını alt-üst ediyor. Böyle bir dönemeçte Avrupa 3.’üncüsü olmak insanın, ekibin dengesini bozabilir.

  Rakibi ceza sahasında sokmamayı başarmak güzel, ama ne pahasına. Çağlar 2 şut denemesi dışında bindirmelere hiç kalkışmadı. Gökhan’ın çizgiye indiği pozisyon yok maalesef. Topal savunmaya çok yakın, fark yaratması beklenen anlarda hep top kaybıyla sahada ve Emre malumunuz! Az adamla hücum etmeye çalışan Belçika’ya karşı istemli ya da istemsiz fazla geride bir savunmayla ve destek alamayan bir hücumla gitmeye çalıştık. İki hat birbirinden koptu.

  Tuncay’ın çıkışı sonrası Arda’nın artık yavaş yavaş kendini aşmaya başlayan performansı dışında bizi rakip kaleye götüren bir etken kalmadı.
  Kazım’ın oyundan alınması da buna yardım etmedi. Topu ileride tutan oyuncu sayısı azaldı. Ve baskı kurduğumuz - sonunda penaltıyı bulduğumuza benzer - az zamanlar dışında yoku oynadık. Kötüydük, ama kaybetmemek iyi. Belçika ise kısaca 80’lerdeki İtalya’ya benziyordu fazlasıyla. Yıldırıcı bir sertlik, yattı mı kalkmayan, her türlü hileye başvuran bir ekip. Dünya değişiyor.

  Can Bartu: Vatan, Millet Sakarya ile olmaz (Hürriyet)

  Mehmet Topuz bu takımda banko oynar. Fatih Terim onu ikinci yarı oyuna sürüyor. Doldur, boşalta gidecek bir oyunda üstelik 1-0 mağlupken Mevlüt’ü sokuyor. Gökhan Ünal’ı hiç düşünmüyor. Zaten Gökhan Ünal 18 kişilik kadroda bile yok. Mevlüt bu takımda ne iş yapar? Sana hava hakimiyeti olan, top indirecek adam lazım. Yanlış işler yapıyoruz.

  Fatih Terim, her yaptığının doğru olduğunu sanıyor. Ama doğru olmadığı ortada. Hakan Balta’nın sakatlığında sol kanatta ilk kez forma giyen Çağlar sırıtmadı. İyi de oynadı ama tecrübe eksikliği var. Bu adamları hazırlık maçlarında ay yıldızlı formaya alıştırsana. Bu tip puan maçlarında tecrübe çok önemlidir. Tamam, Çağlar ve Mevlüt belki ileride çok iyi olacaklardır. Burada Fatih Terim ile beraberim ama dünkü maçta riske girerek onlara görev vermesini anlamış değilim.

  Erman Toroğlu: Suçlu basın! (Hürriyet)

  Artık bu iş sıkmaya başladı. Şunu söyleyelim artık, ayıp oluyor. Bir kulüp takımı futbolcusu veya teknik direktörü olsa o kulübü ilgilendirir. Ama Milli Takım Teknik Direktörü ile Milli Takım Kaptanı beni köküne kadar ilgilendirir. Mecbur musunuz kardeşim her maçtan önce basından birileriyle kavga etmeye, bu kavga ile beslenmeye? Neymiş efendim, bir spor yazarı Emre’yi tenkit etmiş. Edecek, ne var bunda? Nerede olay var ardından Emre çıkıyor. Nerede olay var Fatih Terim ona sahip çıkıyor. En ufak bir şey büyütülüyor. Buradaki en önemli malzeme de basın. Futbolculara karşı kullandırılıyor. Kamuoyu oluşturuluyor güya. Sonra ne oluyor, çıkıyorsun sahaya arabın yalellisini oynuyorsun, ondan sonra yükle basından birine gitsin.

  Bir tane Semih’in Arda’nın kenardan yaptığı ortaya volesi var. Başka pozisyonu yok. Orta sahanın ortasında Emre artı Mehmet Topal oynuyor. Dışarıdan baktığınızda iki futbolcu gözüküyorlar ama bir futbolculuk oynuyorlar. Fatih Hoca dışarıya daha fazla çalışan, daha fazla gayret eden Mehmet Topal’ı alıyor. Bu takımda öyle veya böyle rakibse ters işi Kazım Kazım yapar. Emre dururken, gene onu oyundan alıyor. Maşallah Emre tabi senatör gibi. Siz ne derseniz deyin Fatih Terim bu Emre’yi oynatıyor. Dün Emre ne yaptı? Doksan dakika boyunca takımı 10 kişi oynattı. Çünkü adam hem kamuoyuna eksi elektrik veriyor, hem de takıma.

  Ahmet Çakar: Ya penaltı olmasaydı!(Sabah)

  Belçika gibi kapanan bir takımı açabilmenin en önemli yolu kanatlardan oynamak, sıfıra inmektir. Ama dün gece kanatlar yoktu. Gökhan Gönül sezon başından beri formsuz. Sol kanattaki Çağlar'ın ise ilk maçı. Tedirgin ve ofansif etkisi hemen hiç yok. Sağda Kazım aksadı, çıktı. Tüm maç Arda iyi niyetiyle bir şeyler yapmak istiyor. Ama tek başına! Durum böyle olunca da, göbekten yapacağımız duvar paslarıyla pozisyon bulmaya çalıştık, aslında birkaç tane de bulduk. Ancak şut atamadık.

  İKİ KRİTİK KARAR DOĞRU
  Hakem gereksiz avantajlar kesti. Çok deneyimli ve kabiliyetli de değil. Maçta iki kritik pozisyon var. Hakem ikisinde de haklı. Penaltıda bariz bir elle oynama var. Karar doğru. Ayrıca Halil Altıntop'un attığı iptal edilen gol öncesinde ofsayt bayrağı yerinde.

  Kazım Kanat: O an Emre'yi değil annesini düşündüm! (Sabah)

  Maç; oyuncuların değil, sistemin ön plana çıktığı bir karşılaşma oldu. Böylece; TerimVandereycken'in yönettiği bu mücadelede, 'futbol felsefeleri' maçın kaderini belirledi.
  Peki; hangi teknik adamın doğrusu daha fazlaydı?
  Söyleyelim;
  A-Vandereycken, Türkiye'yi iyi analiz etmiş. Savunmayı güçlü tuttu. Orta sahada çok adamla, güçlü savunma yaptı. Takım olarak hücuma çıkmadı. Türkiye'nin tuzağına düşmedi.
  B-Terim; maçı duygusal yaşadı. Uğur Boral gibi biri varken Çağlar Birinci'yi sahaya sürdü. Tuncay Şanlı'nın sakatlanmasından sonra Halil Altıntop tercihi ile tüm sistemi değiştirdi. Bu hataydı. En önemli hatası ise Emre Belözoğlu'nu oynatmasaydı. Keşke diyorum; Belözoğlu yedek kulübesinde otursaydı. O sahaya öfkeli çıktı. Bu öfke pozitif enerjiye dönmedi.
  Golü çok erken yedik. Futbolcular bana yine kızacaklar ama ben yine, "Aptalca gol yedik" diye yazacağım. Bakanız efendim; Bu bir ölü top. Üstelik yan top. Ayrıca kaleye uzaklığı 30 metreden fazla. Top havada 10 saniye kalıyor. Sonck kafaya çıktığı an bizim iki uzun Servet ÇetinGökhan Zan pozisyona seyirci. Zaten Mehmet Topal da iş yapıyor görünsün diye oradaydı. Her neyse Sonck göstere göstere golünü attı. İşte soru burada düğümlendi. Terim öfkelenmek yerine o an radikal kararlar alsa ne olurdu?

 3. #13
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Terim Nefretinin 8 Nedeni

  Fatih Terim küfrü savundu

  Fatih Terim, Belçika maçında yaşananlar ve Osman Tanburacı'ya ettiği küfür konusunda konuştu... Bakın neler söyledi?
  Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2010 Dünya Kupası eleme grubunda Belçika ile İstanbul'da yapılan maçta rakip takım teknik direktörü Rene Vandereycken ile yaşadığı olaydan dolayı kamuoyundan özür diledi. Tamburacı'ya küfür ettiği iddialarını da yalanlamayarak, "Daha ne iyilik de yaptım işte, kimse ne okuyordu ne dinliyordu, şimdi birkaç günde tanınmış oldu'' diye konuştu.

  HATA YAPTIM KABUL EDİYORUM

  Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan Galatasaray-Antalyaspor maçını izlemeye gelen Terim, maçtan önce Lig TV'de canlı yayında yaptığı açıklamada, Belçika ile gerilimli bir maç yaptıklarını ifade ederek, ''Maçtan sonra salim kafayla düşündüğüm zaman şartlar ne olursa olsun antrenörlük kariyeri çok küçük olan veya belli olan bir antrenörün tahriklerine kapılmamalıydım. Ne yaparsa yapsın, haklı olsam da bu gerilimi yaşamamalıydım. Burada bir hata yaptığımı kabul ediyorum'' dedi.

  Bir özür borçlu olduğunu vurgulayan Fatih Terim, şunları söyledi:

  KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLİYORUM

  ''Meslektaşlarıma, ekibime, oyuncularıma bir özür borçluyum. Özellikle de kamuoyuna, futbolseverlere bir özür borçluyum, ama en sonunda kendime bir özür borçluyum. Çünkü bu kadar kariyeri belli olan, benim gibi tecrübeli birinin, bilerek, isteyerek üzmek için daha evvel çalışılmış olan bir şeye, tahriklere kapılmalıydı. Bu gerilim içinde çok büyük krizleri halleden ben maalesef hata yapabiliyorum. Hiçbir şekilde muhatap olmamalıydım. Hatalı olduğumu kabul ediyorum. Kamuoyuna özür borcum var, bu vesileyle özür dilemiş oldum.''

  İDDİALARI YALANLAMADI

  Terim, bir basın mensubuyla yaşadığı olayın sorulması üzerine, ''O konuda bir adım geri atmam. O konunun evveliyatı var. İş mahkemeye gitmiştir. Bana göre söyledikleri ek******, 'söylemedim' de demem. Bir adım da geri atmam. O kişisel bir mevzu. Benim hiçbir kurumla çatışmam yok. İşi kurumsal yapmanın manası yok. O mahkemeye gitmiştir. Daha ne iyilik de yaptım işte, kimse ne okuyordu ne dinliyordu, şimdi birkaç günde tanınmış oldu'' diye konuştu.
  Fatih Terim küfrü savundu haberi - 14 Eylül 2008 Pazar 00:08

 4. #14
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  05 AMASYA,34 İSTANBUL 59 TEKİRDAĞ (oturuyorum)
  Mesaj
  453
  Blog Mesajları
  14
  Rep Gücü
  2511

  Cevap: Terim Nefretinin 8 Nedeni

  Ben FENERBAHÇE!LİYİM olmama rağmen FATİH TERİM başarılı ve Örnek insandır. O da Türk Milletin içindeden çıktı. Ona karşı yargısız infaz yapmıyalım. İnsanlarımız ( TÜRK MİLLETİ ) çok mu masum ve sakin. Siddet ve sinir her tarafımızda ve her yerde var FATİH TERİM bizim kopyamiz.
  GÜÇLÜ TÜRKİYE Seninle gurur duyor! Seni çok ama çok seviyoruz.....

 5. #15
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926
  Terim'e Fatih Tekke eleştirisi

  Erman Toroğlu, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i eleştirerek, Fatih Tekke gibi bir golcüyü görmezden geldiğini kaydetti.

  Toroğlu, yazısında şunları söyledi:

  “Teknik direktörü oyundan atılan takım, ikinci yarıda daha sakin futbol oynamaya başladı. Bosnalı futbolcular da olaylardan etkilenmiş olacak ki, onlarda da tedirginlik vardı. Bayağı iyi pozisyonlar yakaladık. İki-üç tane beceriksizlikten diğerleri de şanssızlıktan kaçtı. Aslında dün gece Milli Takım'da iki eksik oyuncu vardı. Biri Semih, diğeri Arda. 11 kişiye karşı 90 dakika 9 kişi oynadık. Bu Milli Takım'ın bu hallere düşmemesi gerekirdi. Neden düştüğü bu yaşananlardan sonra belli olmuştur herhalde. Büyük ihtimalle Dünya Kupası'na gidemeyeceğiz. Estonya ve İspanyolların eline bakacağız. Neredeyse dilenci gibi olduk. Yazık oldu.

  “Semih cezalı diyorsun” bekliyorsun, “sakat diyorsun” bekliyorsun. Ne yapacağı belli değil. Performans olarak ne vereceği belli değil. Daha kendi takımında bile doğru dürüst oynamaya başlamamış. Hazır Fatih Tekke'yi görmezden geliyorsun. Milli Takım işi şahsi kaprise girmez"

Benzer Konular

 1. Fatih Terim G. Saray'da başarılı olurmu?
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-05-2011, 12:58 PM
 2. Yorum: 1
  Son mesaj: 07-03-2011, 12:04 AM
 3. Terim'le Pamuk'un Milliyetçilik kapışması
  SMN Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-09-2010, 04:42 PM
 4. Fatih Terim G.Saray'da mı?...
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-10-2008, 05:38 PM
 5. Fatih Terim'in ingilizcesi tartışılıyor
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-10-2007, 12:04 AM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık