EURO 2008'in en çok konuşulan ismi oldu. Almanya'da manşete çıktı. Nedeni attığı gollere üzülmesi... Podolski o anları anlattı;

Almanya adına doğduğu ülke olan Polonya'ya karşı 2 gol atarak Alman milli takımının Polonya'yı 2-0 yenmesini sağlayan golcü oyuncu Lukas Podolski, golleri atarken 2 aylık oğlu Louis'i düşündüğünü söyledi.

Podolski, Bild gazetesinde yayınlanan röportajında, mutluluğunun hayat arkadaşı Monika ve oğlu Louis'den ibaret olduğunu belirterek, ''Golleri atarken oğlum Louis'i düşündüm. Her gün o ve Monika olduğu için seviniyorum'' dedi.

Monika'yla şimdilik evliliği düşünmediklerini, ancak kendisini çok sevdiğini ifade eden Podolski, hayat arkadaşına sıkça yardım ederek, oğlunun bezlerini de değiştirdiğini söyledi.

NİYE SEVİNMEDİ?

Polonya'ya attığı gollerden dolayı gurur duyduğunu kaydeden Podolski, golleri attıktan sonra neden çok fazla sevinmediğinin sorulması üzerine de ''Sadece saygımdan dolayı. Ben yarı Polonyalıyım. Her yıl 2 ya da 3 kez Polonya'ya giderek oradaki ailemi ziyaret ediyorum'' şeklinde yanıt verdi.

Polonya'yla Avrupa Şampiyonası'nda bir kez daha karşılaşmak istediğini, ancak yine de bir kez daha bu takıma karşı gol atmak istediğini belirten Podolski, her şart altında kazanmak ve Avrupa Şampiyonluğu hayalini gerçekleştirmek istediğini sözlerine ekledi.

ALMANYA'DA MANŞETTE

Berliner Kurier gazetesi de birinci sayfada Podolski'yle ilgili habere yer vererek, Podolski'nin attığı gollerden sonra biraz da üzüntülü olduğunun gözlerden kaçmadığını yazdı.

Podolski'nin maç sonrasında ''kalbinin kırıldığı'' savunulan haberde, Podolski'nin maç sonrasında tribünde oturan babası Waldemar'a sarılırken çekilen bir fotoğrafa da yer verildi.

Berlin'de yayınlanan B.Z gazetesi de ''Doğduğu ülkeye karşı 2 gol - Almanya adına attı ve Polonyalılarla birlikte üzüldü'' başlığıyla verdiği haberde, Podolski'nin bazı küçüklük resimlerini de yayınladı.

Haber Kaynağı : İnternet Haber