Hayri Dübüş, bir dönem formasını da giydiği, Zonguldak Gençlikspor'da 36 yıldır antrenörlük yapıyor.

ZONGULDAK'ta yaşayan 57 yaşındaki Hayri Dübüş, bir dönem formasını giydiği, Zonguldak Gençlikspor'un 36 yıldır antrenörlüğünü yapıyor.

Futbola 16 yaşındayken 1967 yılında Esnafspor'da başlayan Dübüş, 3 sene burada futbol oynadıktan sonra 19 yaşında Zonguldak Gençlikspor'a transfer oldu. Bir yıl sonra 20 yaşında Üzülmezspor'a transfer olduktan sonra 1970 yılında askere giden Dübüş, asker dönüşü Zonguldak Gençlikspor'a tekrar transfer oldu. Sakatlığı nedeniyle futbolu bırakan Dübüş, 1972 yılından itibaren Zonguldak Gençlikspor'u çalıştırıyor. 36 yıldır takımına birçok il şampiyonlukları kazandıran ve Zonguldak'ı 3'ncü lige terfi müsabakalarında temsil eden Hayri Dübüş'ün hedefi, Zonguldak Gençlikspor'da kulüp başkanlığı yapmak.

Sarı kırmızı renklere sahip Zonguldak Gençlikspor Kulübü'nün 1923 yılında kurulduğunu belirten Hayri Dübüş, "Uzun yıllar futbol oynayarak bu kulübe hizmet verdim. 1972 yılından bu yana aralıksız 36 yıldır da antrenörlüğünü yapıyorum. Bu zaman içerisinde çok transfer teklifleri aldım ama bu kulübü bizim kulübümüz olarak gördüğümüz için kabul etmedim. Biz bir aileyiz. Ölünceye kadar da bu kulüpte kalmayı düşünüyorum. Yönetim kurulu, bir dönem daha antrenör olarak göreve devam etmemi istedi. İnşallah son dönemimde bir sezon başkanlık yaparım" dedi.

Milliyet