Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana yoğun şekilde eleştirilen Sırp futbolcu Mateja Kezman, medya ile tüm ilişkisini kestiğini açıkladı

Bu sabah gerçekleştirilen antrenmanın ardından basın mensuplarının karşısına geçen Mateja Kezman, medyayla tüm ilişkisini kestiğini ve kendi hakkında çıkacak tüm haberlerin yalan olacağını söyledi.

Buradaki son röportajı olduğunu vurgulayan Sırp futbolcu, "Bir buçuk yıldır buradayım. Bana saygı gösterilmiyor. Çok zalim davranılıyor. Kendimi ve ailemi korumak adına böle bir karar aldım. Uzun yıllar Avrupa'da bu işin içindeyim. Birçok ülkede oynadım, ancak Türkiye'de kesinlikle özel yaşantıya saygı duyulmuyor. Benim yaşadığım şu anki problemi Ortega, Anelka ve Van Hooijdonk da yaşadı. Basının tavrı onlara da bu şekildeydi. Bence sorun sadece oyuncuda değil, basında da sorun var. Geçtiğimiz günlerde benim Sırp basınında bir demecim çıktığı haberi yayınlandı. Zico ve Adriano ile ilgili açıklamalara yer verilmiş. Bir kere böyle bir basın kuruluşu yok ve böyle bir demeç de kesinlikle olmadı. Zaman zaman iyi oynamıyor olabilirim. Her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Sonuna kadar mücadelemi vereceğim. İnsanlar ve medya büyük futbolcuların Türkiye'ye gelmesini istiyorlar, ama daha sonra göndermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu kadar kolay harcanmamalı. Kimse bunu haketmiyor. Gerçekten sayenizde özel hayatım kalmadı. Şu andan itibaren medyayla tüm ilişkilerimi kesiyorum. Bundan sonra benimle ilgili çıkacak haberlerin tamamı yalandır" dedi.

Kezman, açıklamasının sonunda basın mensuplarının soru sormasına fırsat vermeden tesislere girdi.


Appiah Kezman'a destek verdi...

(Hürriyet)