Galatasaray'ın yeni transferi Shabani Nonda, Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğunu ve kariyeri için çok doğru bir karar verdiğini söyledi.

Galatasaray TV'ye konuşan Nonda, Shabani Nonda Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğunu ve kariyeri için çok doğru bir karar verdiğini dile getirerek,

"Galatasaray gerçekten çok büyük futbolculara sahip. Benim açımdan kariyerimde büyük bir adım ve gerçekten önemli bir fırsat kariyerimin bu noktasında çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. İki-üç yıldır Galatasaray'ı çok yakından takip ettiğim söylenemez ama her yıl gerek Şampiyonlar Ligi'nde, gerekse UEFA Şampiyonası'nda gidebildikleri noktaları biliyorum. Her yıl iki kupadan birinde yer almaları zaten kulübün her zaman Avrupa futbolunun içinde olduğunu gösteriyor ve dolayısıyla kulüp hakkında bilgi alıyorum." şeklinde konuştu.

GALATASARAY TARAFTARININ SEVGİ VE DESTEĞİ SÜREKLİ ARAMIZDA KONUŞTUĞUMUZ BİR ŞEYDİ

Nonda, Ali Sami Yen Stadı'ndaki atmosferi hakkında, "Unutulacak gibi değil." derken, "Galatasaray taraftarının takıma verdiği sevgi ve destek daha önce de beni çok etkilemişti. Basın toplantısında da Tugay ile ilgili bir soru geldi ve ben orada da söyledim. Evet Tugay'la Galatasaray hakkında konuştuk. Galatasaray taraftarının sevgi ve desteği sürekli aramızda konuştuğumuz bir şeydi. Eminim şimdi çok daha fazladır. Galatasaray'la oynadığımız maç benim için unutulması imkansız bir atmosferde oynanmıştı." diyerek duygularını dile getirdi.

BİR DÖNÜM NOKTASINDA GÖRÜYORUM KENDİMİ

Monaco'dan ayrılıp Roma'ya geçtiği zaman kendini futbol olarak gösterme şansını bulamadığını anlatan Nonda,

"Geçtiğimiz yıl İngiltere'de güzel bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Fakat sakatlık dönemimde kendimi futbol açısından dilsizmişim gibi hissettim. Yapmam gerekenleri yapamadım. Geçirmiş olduğum bu dönemden sonra kariyerimin olgunluk döneminde artık yapmam gereken her şeyi yapmak, sahada Nonda'nın nasıl bir oyuncu olduğunu göstermek zorundayım. Bir dönüm noktasında görüyorum kendimi ve bu noktada elimden geleni yapmak zorundayım." diye konuştu.

ÖNCEDEN TANIDIĞIM HAKAN ŞÜKÜR VE HASAN ŞAŞ VAR

Takım arkadaşları arasından önceden tanığı Hakan Şükür ve Hasan Şaş olduğunu belirterek, "İsmini bir çırpıda sayabileceğim o kadar çok oyuncu var ki, mesela Lincoln. Bence az forvet var. Keşke daha çok olsa da takım bu forvetlerin birbirleriyle yaptığı rekabet dolayısıyla diğer takımlarla olan rekabet gücünü arttırabilse. Galatasaray taraftarına da merhaba diyorum. Taraftarlarımız hakkında 6 yıl önce edindiğim bir bilgi vardı. Umarım o zaman hissettiğim sıcaklığın 100 katı daha fazla sıcaklıkla karşılanırım. Umarım taraftarımız bizi desteklemeden hiç vazgeçmez ve bizim başarıya kavuşmamızda bize yardımcı olurlar." diye konuştu.