Sarı lacivertliler, yaş ortalaması 22, Kezman’ın yıllık ücretinden daha az maliyeti olan rakibi önünde Alex ile öne geçti. İkinci yarı sahada yürüdü. Sterjovski’ye teslim oldu, 4 haftada 5 puan kaybetti.
FENERBAHÇE, ligin yeni ekibi Gençlerbirliği Oftaşspor karşısında umduğunu bulamadı: 1-1 İyi bir oyun ortaya koyamayan sarı lacivertli ekip, özellikle ikinci yarıda savunmasında verdiği açıklarla çok zor durumlara düştü.

Önce bir örnek verelim. Oftaşsporlu her bir futbolcunun aldığı transfer ücreti, 150’şer bin dolar civarında. Yani yedekleri ile birlikte tüm takımı toplasanız, Kezman’ın bir yıllık ücreti etmiyor. Şu da var. F.Bahçe’nin Brezilyalı futbolcularını tüm dünya tanıyor. Ama Oftaş’ın Brezilyalısı Tozo’yu Ankara’da bile tanıyan yok.

Geçen sezon sonuna doğru Oftaşsporlu bazı futbolcuların, kendi oynayacakları maçlardan ziyade, Fenerbahçe karşılaşmalarını düşündüklerini biliyor muydunuz? Yani bu futbolcuların bir bölümü hala Fenerbahçe sempatizanı. Bitmedi. Oftaşspor’un, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ilaç için bir tanecik taraftarı yok. Fenerbahçe’nin taraftarını ise söylemeye gerek yok. Neresinden bakarsanız bakın, iki taraf arasında uçurum bulunuyor. Hem maddi, hem popülarite, hem de kalite bakımından. Ama kazanmak için de, mutlaka iyi oynamak, varını yoğunu ortaya koymak gerekiyor.

Çantada keklik

Oftaşspor, müsabakaya öyle bir başladı ki, müthiş. Sanırsınız, Fenerbahçe’nin karşısında bir Avrupa takımı var. Daha düne kadar ekranda izledikleri ünlü meslektaşları karşısında çok iyi bir direniş gösteren Oftaşsporlu futbolcular, hırsları ve kazanma arzuları ile dikkati çektiler. Sonunda da amaçlarına ulaştılar.

Fenerbahçe’yi ise hiç sormayın. Rakibini belki de "çantada keklik" gören Sarı lacivertli ekip, savunmasında büyük sıkıntılar yaşarken, gol yollarında da çok zorlandı. Fenerbahçe pozisyon zenginliği açısından belki de son zamanlardaki en kötü tabloyu sergiledi.

6. dakikada şık hareketlerle ceza alanına giren Kemal Yıldırım, çok sert vurdu, top direkten döndü. 45. dakikada Colin Kazım’ın ortasını iyi takip eden Alex, akıllı bir vuruşla takımını öne geçirdi: 0-1

İki gol iki ofsayt

77. dakikada ceza alanına giren Sandro, sert vurdu, top kaleci Volkan’dan döndü. Dönen topa bu kez Tozo vurdu, ancak savunmaya çarpan meşin yuvarlak kornere çıktı. 80. dakikada Ali Bilgin, cezaalanı köşesinden topu kontrol edemedi. Sterjovski, bu hatayı affetmedi ve düzgün bir vuruşla eşitliği sağladı. 1-1

87. dakikada Bülent, çok uygun durumda vurdu, top savunmadan sekti. Bu kez İbrahim vurdu, fileler havalandı. Ancak ofsayt gerekçesi ile gol geçerli sayılmadı. 89. dakikada Roberto Carlos, cezaalanı dışından bazuka gibi vurdu. Kaleci Ferhat, topu köşeden kornere çeldi. 90. dakikada Aurelio’nun vuruşunda fileler havalandı. Ama yine ofsayt gerekçesi ile gol geçerli sayılmayınca maçın skoru belli oldu; 1-1.