Galatasaray'ın iki yıllık sözleşme imzalattığı Kongolu golcü, Roma'dan oynamak için ayrıldığını söyledi, "Hakan ve Ümit'le tatlı bir rakabete gireceğiz. Kimin forma giyeceğine teknik heyet karar verecek" dedi
Cim-Bom'un, İtalya'nın Roma takımından transfer ettiği yeni golcüsü Shabani Nonda iki yıllık sözleşmeye imza attı, iddialı açıklamalar yaptı. Florya'da düzenlenen imza törenine yönetici Haldun Üstünel, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Sportif Menajer Mustafa Turgun da katılırken, 30 yaşındaki Kongolu futbolcu, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birine geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Sarı - kırmızılı takımda 20 numaralı formayı giyecek olan Nonda, Galatasaray'a oynamak için geldiğini belirterek, "Transferim uzun ve zor geçmiş olabilir. Ben de Roma'ya, Galatasaray'a gelmek istediğimi gösterdim. Galatasaray'da oynayacağımı düşündüğüm için bunu yaptım. Bundan sonrasını sahada göstermek lazım" ifadelerini kullandı.
Türk futbolunu iyi bilmediğini vurgulayan tecrübeli forvet, "Avrupa kupalarına katılan takımları tanıyorum. Ayrıca şimdiden 'şu kadar gol atarım' diye bir şey söyleyemem, ama gol atarım" dedi.


Feldkamp'ı tanımıyor
Shabani Nonda, golcü oyuncular Hakan Şükür ve Ümit Karan ile tatlı bir rekabete gireceğini ifade ederek forma kapma yarışının takıma fayda sağlayacağını kaydetti. Başarılı futbolcu, "Hakan ve Ümit'i Avrupa kupalarında yaptıkları mücadelelerden tanıyorum. Ben de bugüne kadar birçok tecrübe yaşadım. Hakan ve Ümit ile tatlı bir rekabet olacağını biliyorum. Biz rekabete gireceğiz ama kimin oynayacağına hoca karar verecektir. Kesinlikle olumlu bir rekabet olacaktır" diye konuştu.
Nonda, basın toplantısına katılan Alman ZDF televizyonu muhabirinin, "Teknik Direktör Feldkamp'ı tanıyor musun?" sorusuna ise "Alman olduğunu biliyorum, ancak kendisinin ismini duymadım" yanıtını verdi.
Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise Nonda'yı kulübün kendi koşulları içinde transfer ettiklerini açıkladı. Kongolu golcünün İtalya ve Almanya'da kontrolden geçirildiğini vurgulayan Sezgin, "Herhangi bir soru işaretine yer vermemek için kendisi ve kulübünün izniyle bir kez de kendi sağlık ekibimize muayene ettirdik. Transfer iki tarafa da hayırlı olsun" dedi.
Türkiye'de transferin 3 Eylül'de biteceğini de hatırlatan Adnan Sezgin, bu tarihe kadar ligde oynaması için kadromuza güç katacak bir oyuncu daha alabiliriz. Bu oyuncu yerli de olabilir" açıklamasını yaptı.UEFA'da yer buldu

Galatasaray'ın, Shabani Nonda'ya imza attırması UEFA'nın resmi internet sitesinde geniş yer buldu. "Nonda, Galatasaray için Roma'dan ayrıldı" başlığı kullanılan sitedeki haberde, Hakan Şükür ve Ümit Karan'a sahip olan sarı - kırmızılı takımın forvet hattını biraz daha güçlendirdiğine dikkat çekildi. Bu arada imza töreninden önce antrenmana çıkan ve takımla çalışan Nonda çift kale maçta iki gol atıp, bir de asist yaparak alkış topladı.