Geçen sezon Juventus'un küme düşmesiyle sonuçlanan skandala bir yenisi mi ekleniyor?.. Vergi kaçakçılığından suçlanan AC Milan ve Inter kulüpleri, Serie A'dan düşürülme tehlikesiyle karşı karşıya...

Milano şehrinin savcısı Carlo Nocerino her iki kulübün de 2005 ve 2006 yılı sezon lisanslarında vergi kaçakçılığı yaptığını ve mali evraklarında da sahte belge kullandıklarını tespit ettiklerini söyledi. Savcılık, iki kulübün yine aynı yıllarda maliye bakanlığına sahte hesaplar verdiğini açıkladı.

Norecino, iki kulübün de alacakları para cezalarının yanı sıra ligden düşürülebileceğini bildirdi. Her iki kulübün de maddi sıkıntıda olduğu için eksik olarak bildirdiği parasal miktarlarını, sahte belgelerle tamamladığını ifade etti.

İtalya'da Serie A'da mücadele eden bütün takımlar yaz aylarında futbol federasyona bağlı mali kontrol birimine (COVİSOC) mali gelirlerini bildirmek zorunda. Takımların ayrıca yeni sezon için maddi durumlarının sağlıklı olduğu ve yeni lisans hakettiklerini ispatlamaları gerekiyor.

Öte yandan konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İnter Milan'ın başkanı Massimo Moratti, bu tür suçlamalara maruz kaldıkları için çok üzgün olduklarını söyledi.

AC Milan'ın İkinci Başkanı Adriano Galliani ise, “Bizim tüm hesaplarımız doğrudur. Suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi.