Kuşkusuz birçoğumuz dışarıdayken cep telefonumuzun sesini duymakta zorlanıyoruz. Bunu kolaylaştırmak için uygulayabileceğiniz bazı pratik yöntemler haberimizde.

Günümüzdeki cep telefonlarının zil sesi genellikle kendi belirlediğimiz bir mp3 dosyasından oluşur. Telefonunuzun imkanları dahilinde en yüksek ses çıkışını almak istiyorsanız, seçmiş olduğunuz müziğin ses kalitesi en az 256 Kbps olmalı.

Bass’ları Yüksek Olan Parçalardan Sakının

Örneğin bir “Club” tarzı parçayı zil sesi olarak kullanıyorsanız ses çıkışınız otomatikman azalmış demektir. Telefonlar bass sesleri çıkarırken ya kaliteden taviz verirler ya da ses çıkışını düşürürler. Tiz sesler ağır basan müzikler seçmeniz zil sesinizi daha duyulur hale getirecektir.

Telefonlarda titreşim genellikle ya üst tarafta ya da alt tarafta bulunur. Kendi cep telefonunuza göre telefonu cebinize koyma yönünü belirlemelisiniz. Örneğin telefonunuzun titreşimi üst taraftaysa, telefonu tepesi aşağı bakacak şekilde koymanız titreşimi daha fazla duymanızı sağlayacaktır.

Bazı telefonların ses çıkışı telefonun ön yüzündeyken bazıları da arka yüzündedir. Telefonu cebinize koyarken ses çıkışını bacağınıza bakacak şekilde koyarsanız ses çıkışını kapatmış olursunuz ve bu da dışarıdayken sesi duymanızı engelleyebilir.

kaynak