Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, hayatımızda her geçen gün daha fazla yer edinen akıllı telefonlardaki bilgilerimizi nasıl yedekleyebileceğimizi araştırdı.

Akıllı telefon dünyasının önde gelen işletim sistemlerinden Symbian'ın güçlü üçüncü şahıs yazılım desteği ve kullanışlılığı, daha fazla kişisel bilgiyi ve daha fazla önemli veriyi cebimizde taşımamıza sebep oldu.

İşte bu noktada da yedeklemenin önemi ortaya çıkıyor. Gerek web servisleri gerekse bilgisayar destekli yazılımlar ile küçük zamanlar ayırarak yedeklemeyi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Dilerseniz şimdi bu servisleri ve programları biraz inceleyelim.

Ovi Contacts Sync

Nokia'nın komple bir mobil platform haline getirdiği başarılı OVI servislerinin önemli bir halkası olan Ovi Contacts Sync, rehberinizi son derece kolay bir iki adımla "web" ort***** yükleyebilmenizi sağlıyor.

Yedeklemeye başlamak için, öncelikle tahmin edeceğiniz üzere bir Ovi hesabına sahip olmanız gerekiyor. Şayet aktif bir Ovi hesabınız mevcutsa S60 5.sürüm Symbian'lar ile "Ayarlar > Bağlantı > Veri Transferi > Senkronizasyon" adımlarını izleyerek, Ovi seçeneğinden, kullanıcı adı ve şifrenizi girmek suretiyle, mobil internet seçeneklerinden birini kullanarak yedekleme işlemini hemen başlatabilirsiniz.

Eğer S60 3.sürüm bir Symbian kullanıcısıysanız ve daha önce Ovi servislerinin tanımlamasını gerçekleştirmediyseniz, Ovi Contacts Sync sayfasına giderek cihaz tanımlaması yapmalı ve sonrasında sms ile gelen ayarları telefonunuza kaydetmelisiniz.

Her ne kadar rehberinizi simkarta yedeklemek gibi bir imkanınız da olsa, güçlü Ovi özelliklerini gördükten sonra çağ dışı bir teknoloji olarak Simkartı kullanmak isteyen olmayacaktır.

Yedekleme işleminin ardından, son derece şık bir görsellikle, Ovi sayfasından rehber bilgilerinize dünyanın neresinde olursanız olun, ulaşabilme gibi bir imkana da kavuşmuş oluyorsunuz.

Ovi Contacts Sync sayfasına buradaki bağlantıdan kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak erişebilirsiniz.
haberaktuel.com