Arkadaşlar işinizi görecek önemli bir sizinle paylaşmak istedim

telefonunuzdan arkadaşlarınıza oyun ve program gönderebilirsiniz. size gerekli olan bir dosya yöneticisi programı. bunun için en iyi program bence FExplorer.
şimdi nasıl gönderilecegine gelince programlar genelde .sis formatında oyunlar ise ya .sis yada .jar formatındadır. eger sizin telefonda bu program ve oyunlar kayıtlı ise bunları istediginiz kişiye gönderebilirsiniz.
benim hafıza kartı 1GB oldugu için oyun ve programları ayrı bir klasör açıp onun içine kaydediyorum. biraz yer kaplıyor ama olsun. hem arkadaşlara gönderebiliyorsunuz hemde program yada oyun sizde hata verdiginde tekrar yükleme yaparak bu sorunu hallediyorsunuz. telefonculara para vermeye yada ikide bir programları internetten indirmeye gerek kalmıyor.
.sis formatlı dosyaları göndermek için dosya ad değiştir sonunu .si olarak degiştirip arkadaşınıza gönderebilirsiniz. arkadaşın telefonunda program olması gerekmiyor. direk aç deyip yükleme yapabilir.
.jar dosyaları gönderebilmeniz için yine FExplorerdan adını degiştir sonunda ki .jar'ı degiştirin mesaja .ja veya .jara veya aklınıza gelecek başka bir şey burda önemli olan sizin telefonun o dosyayı tanımaması. bunu yaptıktan sonra artık .jar oyunu yada programı arkadaşınıza gönderebilirsiniz. fakat burda .sis olan dosyayı sis yaptıgımızda arkadaşın telefonunda direk görüyordu. ama burda telefon .ja veya .jara yı tanımıyor ve bilinmeyen dosya biçimi diyor. bunu halletmek için ne yapıyoruz? orda yine devreye FExplorer programını devreye koyuyoruz. FExplorer programını açıp gelen kutusu yada inbox yazan yere geliyoruz orda gönderdigimiz .ja veya .jara dosyası var onu 4 ile kes deyip geri geliyoruz sonra hafıza kart yada telefon hafızasından bir dosyanın içine girp 7 ye basıp dosyayı oraya yapıştırıyoruz. daha sonra .ja dosyasının adını degiştiriyoruz tekrar sonunu .jar yapıyoruz. bunu yaptıktan sonra artık o dosyayı aç deyip yüklemenizi yapabilirsiniz.
ve oyun yada programınız yüklenecek.