+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

5 adımda numara taşıma

BİLİM , TEKNİK , TEKNOLOJİ Kategorisinde ve Cep Telefonu ve Aksesuarları Forumunda Bulunan 5 adımda numara taşıma Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Numaranızı değiştirmeden, dilediğiniz operatörden hizmet almak için kesin tarih belli oldu. Yapmanız gerekenleri, eğlenceli bir şekilde anlatıyoruz. Cep telefonu kullanıcılarının

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Ad Soyad
  O.Y.
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  1
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  41
  Mesaj
  11.225
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  40
  Beğenilmiş
  9
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93738

  5 adımda numara taşıma

  Numaranızı değiştirmeden, dilediğiniz operatörden hizmet almak için kesin tarih belli oldu. Yapmanız gerekenleri, eğlenceli bir şekilde anlatıyoruz.

  Cep telefonu kullanıcılarının beklediği en önemli yeniliklerden biri de numara taşınabilirliğiydi. Avea, bu konuda kesin tarihi açıkladı. 9 Kasım 2008'den sonra isteyen cep telefonu kullanıcısı, numarasını değiştirmeye gerek kalmadan dilediği operatörden konuşmaya devam edebilecek. Bunun için izlenecek olan yol konusunda, Avea'nın hazırladığı eğlenceli karikatürler mevcut.
  ShiftDelete.Net

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Ad Soyad
  O.Y.
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  1
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  41
  Mesaj
  11.225
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  40
  Beğenilmiş
  9
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93738

  cep taşıma klavuzu

  A'dan Z'ye cep taşıma klavuzu

  Cep telefonunda numara değişikliği hayata geçiyor. İlk anda akla gelen çok sayıda soru var. Abonenin numarasını tapulayacağı dönemde merak ettikleriniz.

  Numara taşırken cep değişmeyecek

  Cep telefonu numarasını uzun süredir kullanan, hizmet aldığı operatörden memnun olmayanların 9 Kasım'da seçenekleri artıyor Operatörler memnun edemedikleri müşterilerinin numarasını alıp gideceğini bildiği için fiyat ve kalitede rekabet artacak

  Numara taşıma uygulamasından önce Türkiye'de operatörler tarifelerini hazırlıyor. Numara taşıma konusunda şehir efsaneleri aldı başını yürüdü.

  Cep telefonu numarasının tapusu artık operatörde değil, aboneye geçiyor.

  11 haneli cep telefonu numaranızla istediğiniz operatörden servis alacaksınız. "Arkadaşlarım bana ulaşamaz" diye operatör değiştiremeyenler için bayram 9 Kasım'da başlıyor. İşte numara taşımayla ilgili şehir efsanesi haline gelen konuların yanıtları...

  Faturalı hatlarda taşınıyor mu? Kontörlü veya faturalı fark etmiyor. Artık başında 542, 532, 505 vrya 555'li numaralar dahil tüm 10 haneli numara aboneye ait. Aboneler canı kimi isterse o operatörden hizmet alacak. Numaram değişirse beni kimse bulamaz korkusu yok. Numaranın tapusu aboneye geçiyor.

  Numaramı nasıl taşıyacağım? 9 Kasım tarihinden itibaren aboneler cep telefonu numarası değişmeden hizmet almak istediği operatörü seçebilecek.

  Abone kullanmak istediği GSM operatörünün (Turkcell Vodafone veya Avea) bayisine gidecek ve başvuruyu yapacak. 6 gün içinde operatör değiştirme işlemi tamamlanak.

  Borcum varsa ne olacak? Başvuru alan operatörler abonelerden borcu olmadığına dair bir yazı isteyebilecek. Böylece numara değiştirme kampanyalarından yararlanarak bedava konuşmak isteyen uyanıklar için önlem alınabilecek.

  Ücret alınacak mı? Operatörlerin ücret alıp almayacağı bilinmiyor. Ancak abonelerin başlangıç maliyeti 40 ile 60 YTL arasında değişiyor. Operatörler isterlerse numarasını taşıyan aboneden ücret almayabilecek. Büyük olasılık yeni operatör belli kontör yükleme veya minimum ödeme koşuluyla ücret almaya bilecek. Numara değiştiren aboneler cep telefonunu değiştirmek zorunda kalmayacak.

  Konuşmada sorun olur mu? Telekomünikasyon Kurumu sorun yaşanmaması için gerekli testlerin yapıldığını açıkladı. Ancak oluşacak sorunlar da zaman içinde çözülmeye çalışılacağı belirtildi.

  Aramalarda zaman zaman gecikme olabileceği riski konuşuluyor.

  Ancak bu durumun düşük bir olasılık olduğu vurgulanıyor.


  Sabah

Benzer Konular

 1. Hızlı Dosya Kopyalama ve Taşıma
  YukseLL Tarafından Masaüstü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-09-2012, 03:00 AM
 2. Avea Numara Taşıma
  dogangunes Tarafından Türk Telekom Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 30-11-2011, 02:50 PM
 3. Pazartesi toplu taşıma ücretsiz
  mopsy Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 01-12-2010, 09:01 AM
 4. Eş Taşıma yarışması
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 13-07-2009, 11:28 PM
 5. Forum Taşıma
  bybart Tarafından vBulletin 3.5.X Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 13-03-2006, 02:29 PM
Yukarı Çık