Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından "En iyi mobil cihaz" ödülü Sony Ericsson W910'a verildi.Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından her yıl geleneksel olarak dağıtılan yılın en iyileri ödülleri dün gece Barselona'da düzenlenen özel bir törenle sahiplerini buldu. Toplam 8 kategoride dağıtılan ödüller içerisinde ‘En iyi mobil cihaz' ödülü W910'a verildi.

Diğer yandan Windows Mobile 6, ‘En iyi mobil kurumsal uygulama/servis' kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

Turkcell, bu sene olmadı
Dün gece aynı zamanda Turkcell ekibi için de heyecanlı bir geceydi. Çünkü Turkcell 3 dalda birden finale kalarak büyük bir başarı elde etmişti. Çünkü toplam 700 GSM operatörü içerisinde 3 dalda birden finale kalmayı başaran sadece Turkcell ve AT&T vardı. Ancak gecenin sonunda Turkcell ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Turkcell geçen yıl turkcell-im reklamlarıyla birinci olduğu ‘En iyi reklam kategorisinde' bu yıl da tarife yumurtlayan tavuk reklamıyla finale kalmayı başarmıştı. Ayrıca Akbank ile yapılan Cepten Kredi uygulaması ‘En iyi mobil reklamcılık', Turkcell-im platformu ise ‘En iyi sosyal ağ uygulaması' dallarında finale kalmıştı.
Dünya GSM Birliği'nin (GSMA) dünyanın yaklaşık 217 ülkesindeki, 2 milyardan fazla abonesi bulunan 700'den fazla GSM operatörü temsil ettiğini hatırlatmakta fayda var.

PcWorld