Cep telefonunuzla internet üzerinden sesli görüşme yaptıran uygulama.

Fring, en popüler VoIP destekli IM şebekesi olan Skype ve Google Talk‘a bağlanabilen bir yazılım. Cep telefonunuzun rehberi ile Skype ve Google Talk rehberinizi tek bir listede görebildiğiniz Fring‘le Skype ve Google Talk‘la chat yapabildiğiniz gibi cep telefonu, Skype ve Google Talk kontaklarınızla telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz.

Rehberdeki her numarayı hem GSM üzerinden arayabiliyorsunuz hem de GPRS, EDGE veya WiFi üzerinden VoIP yani IP telefonu üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz. VoIP de iki türlü: ister Skype/Google Talk şebekesi üzerinden P2P görüşme yapabilirsiniz, ister SkypeOut kredilerinizi kullanarak direk normal telefon numarası arayabilirsiniz.

Bu ücretsiz uygulamanın desteklendiği telefonlar ise şöyle: Nokia 6630, Nokia 6680, Nokia 6681, Nokia 6682, Nokia N70, Nokia N72, Nokia N80, Nokia N90, Nokia N71, Nokia N73, Nokia N75, Nokia N91, Nokia N92, Nokia N93, Nokia E60, Nokia E61, Nokia E70. Özetle Symbian OS 8 ve 9 tabanlı tüm S60 telefonlar bu uygulamadan faydalanabilir.

Önemli not: Programı indirebilmek için Download fring free for Symbian, UIQ, Windows Mobile handsets adresine gidip oradaki formu doldurmanız gerekmektedir. Formda telefon modelini, email adresini vs. girip programı indirebilirsiniz.