+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Suriyeliye TOKİ konutları verilebilirmiş:(

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Suriyeliye TOKİ konutları verilebilirmiş:( Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Polonya’daki NATO Liderler Zirvesi dönüşünde, geziye katılan gazetecilerin sorularını yanıtlarken, vatandaşlık hakkı verilmesi tartışılan Suriyelilerin TOKİ’nin elindeki

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  41
  Mesaj
  11.316
  Beğenmiş
  53
  Beğenilmiş
  10
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93739

  Suriyeliye TOKİ konutları verilebilirmiş:(

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Polonya’daki NATO Liderler Zirvesi dönüşünde, geziye katılan gazetecilerin sorularını yanıtlarken, vatandaşlık hakkı verilmesi tartışılan Suriyelilerin TOKİ’nin elindeki boş konutlara yerleştirilebileceğini söyledi.
  Gazetecilerin soruları ve Erdoğan’ın yanıtları özetle şöyle:

  Suriyelilerle ilgili bir vatandaşlık açıklaması yapmıştınız. Çok konuşuldu, bu konuyla alakalı bir şey söylemek ister misiniz?

  Şimdi ben şunu çok açık net söyleyeyim: Bazı siyasilerin vatandaşlık konusunda ileri geri konuşmaları beni ciddi manada üzüyor. Yani bir insanoğlu, herhangi bir ülkeye vatandaşlık müracaatında bulunsa, “Hayır ben seni almam” şeklinde bir yaklaşımla peşinen karşı çıkılması doğru olur mu?

  Bugün bir Türk, Alman vatandaşı oluyor da, Amerikan vatandaşı oluyor da, benzer durumlar bizim ülkemizde yaşayanlar için neden mümkün olmasın? Kaldı ki bizler, burada bu insanlarla yıllardır arkadaşlık, kardeşlik, akrabalık hukuku içerisinde yaşamışız.

  Şu anda vatanlarından hicret ederek, ensar olarak bizi görmüş bize sığınmışlar. Biz bu mültecileri yıllarca kamplarda barınmaya, boş buldukları apartmanların bodrum katlarına mı mahkûm edeceğiz? Bakıyorsunuz bir bodrumda 10-15 kişi tıkış tıkış kalıyor. Böyle olacağına, ilgili bakanlıklarımız, istihbarat teşkilatımız bir çalışma yapsınlar. Kamplar, evler, buralardaki insanlar bir gözden geçirilsin ve bu gelmiş olan Suriyelileri ülkemizin belli yerlerine yerleştirelim. Hatta gerekirse, TOKİ’nin elinde boş konutlar var.
  haberin kaynağı

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2014
  Nerden
  Dünya'dan.....
  Yaş
  48
  Mesaj
  122
  Beğenmiş
  7
  Beğenilmiş
  7
  Rep Gücü
  249

  Cevap: Suriyeliye TOKİ konutları verilebilirmiş:(

  Toki'nin elinde boş konutlar niçin var...? İhtiyaç sahiplerine ödeme kolaylığı ile verilmiyor muydu...? Bu ülkede ev ihtiyacı olan vatandaş yok mu da ÇAKMA vatandaşa ev verilecek...? Bari ülkenin tapusunu da verelim Suriye'lilere kestirmeden çözülsün sorun...

  Evet her ülkeye, her insan başvuruda bulunabiliyor, bulunabiliyor da vatandaşlık herkese veriliyor mu o ayrı...Pek öyle kolay kolay kimseye hiçbir ülke al sana vatandaşlık demez.Ayrıca 3 milyon Suriye'li ile yıllardır mı yaşıyoruz, yoksa kamplara alıp içimize zorla boca eden bir yaptırım mı var...? Her lambada, her ATM de, her kalabalık yerde dilenenler BİN KAT ARTTI...Vatana millete ithal çakma vatandaş hayırlı olsun, bir üfürükle ekonomide bile %5 büyüyoruz, bayağı bir nitelikli Suriyeli imiş bunlar...!
  YukseLL  (12-07-2016) Bunu beğendi.

Yukarı Çık