insanların tepki göstermesi doğal buna saygı duya hatta savunurum. ama insanların hayvan gibi tepki göstermesine katılamam. bizim eylemler öyle 3-5 kişinin ağaç kesme dolayısıyla başlattığı bir eylem değil bu açık. işin içinde devletler bile var. apo, pkk, atatürk ve türk bayraklarının gönderde olması ve eylemcilerin bu bayraklar altında güya eylem yapması inandırıcılıktan uzak. bu nedenle bu arkadaşlara her ne kadar katılmak istesem de katılamıyorum.

aynı şey polis/devlet için de geçerli. devlet hukuk sınırları içerisinde görevini ifa eder/etmelidir. görevini suistimal etmemeli, sınırları aşmamalıdır. aşanlar cezalandırılmalı, hadleri bildirilmeli. bizim polis malum sağlamı da var çok ça çürüğü de. çürükleri baştan elesek bunlar olmaz.

partiler zaten havadan nem kapar, en ufak artı puan için fırsat kollar. bizim partilerimiz arasında bunun istisnası yok hamdolsun. eylemcileri silah kullanabilecek kadar gaza getirip, devlet--polis hükümet düşmanı yapmak ne kadar yanlışsa, eylemcileri ve onlara ister istemez/bilir bilmez destek verenleri, iktidar partisi haricindekileri düşman göstermek o kadar yanlıştır.

malum medya, satılmış medya, ipleri devamlı başkalarının elinde olan ve OLMAK ZORUNDA olan medya ise her zaman yaptığını yapıyor. keyfe göre yayın, haber..