+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Otistik Çocukları İnançlı Yapacaklarmış !

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Otistik Çocukları İnançlı Yapacaklarmış ! Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Otistik çocuklar ateist, onları inançlı hale getireceğiz Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya, otistik çocuklar

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye haveran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2013
  Mesaj
  100
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  5
  Rep Gücü
  1687

  Otistik Çocukları İnançlı Yapacaklarmış !

  Otistik çocuklar ateist, onları inançlı hale getireceğiz

  Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya, otistik çocuklar hakkında skandal açıklamalarda bulundu.
  Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya, "otistik çocukların beyinlerinde Allah alanı gelişmemiş, onun için ibadet etmeyi, Allah’a inanmayı bilmiyorlar" diyerek, adeta bir imam gibi şu sözleri kullandı: "(Otistik çocukların) bir yaratan olduğunu insanların buna inanıp ibadet ettiğini anlaması, kavraması, içselleştirmesi gerekiyor."
  İHA'da yer alan habere göre, Kaya otistik çocukların, bir temel özelliğinin de, beyinlerinde inanç alanı, Allah alanı, gelişmemiş oturmamış olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:
  "Onun için ibadet etmeyi, Allah’a inanmayı bilmiyorlar. Otistik çocuklara uygulanacak farklı terapi yöntemleriyle, çocukta farkındalık yaratmak gerekiyor. Bu farkındalığın içinde bir, duyularının iyi gelişip karşısındakiyle empati kurmayı öğrenmesi gerekiyor. Normal insanların yaptıklarını neden yaptığını öğrenmesi gerekiyor. Bunun sonucu olarak da bir yaratan olduğunu insanların buna inanıp ibadet ettiğini anlaması, kavraması, içselleştirmesi gerekiyor. Böylece beyinlerinde inanç alanı oluşturulabilir."
  "Farkında olmadan doğuştan ateist"
  Otistik çocukların farkında olmadan rahatsızlık nedeniyle doğuştan ateist olduğunu belirten Kaya, "Bunun farkında değiller. Araştırmalar doğal olarak otistik çocuklar ile ateistler arasında bir bağlantı var diyor. Araştırmacılar ABD ve Kanada da, ateizmin, otizmin bir farklı versiyonu olduğunu söylüyor. Resmi bile tanımlayamayan çocukların Allah’ı tanımlamasını bekleyemeyiz. Otistik çocuğa yapılan terapi ile nesnelerin ne olduğunu fark ettirmemiz lazım. Bu da beyinde bulunan duyu alanlarına hükmederek yapmak gerekiyor" dedi.
  "İnançlı hale getireceğiz"
  Kaya, Yüreğir Belediyesi ile ortaklaşa çalışarak Kültür Evleri’nde otistik çocuklara ücretsiz terapi merkezleri açılacağını belirtirken, terapi merkezinden kastını ise "burada otistik çocukları inançlı çocuklar haline getireceğiz" sözleriyle ortaya koydu. (soL)
  Odatv.com
  **************************
  Geçenlerde şizofrenlerle alakalı bir yazı vardı bu mealde. Şizofrenler ve otistikler tamamdır. Sıradaki gelsin :)
  “Sorgulanmamış bir hayat süren insanların hayatı kendi ellerinde ya da kendi kontrollerinde değildir; onların denetimi dışarıdan gelmektedir”

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ümmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2009
  Mesaj
  1.889
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  33021
  buda fazıl saya mı özenmiş naapmış.

Benzer Konular

 1. İnançlı Olmak Lazım! Ve Vazgeçmemek..
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-01-2015, 12:03 PM
 2. İnançlı Olursan Başarırsın
  TUTKU12 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-07-2010, 03:00 PM
 3. Otistik bir çocuğun Atatürk sevgisi
  Mevt Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-05-2008, 09:01 PM
 4. İnançlı eş daha sadık !
  Nil@y Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-04-2008, 08:02 AM
 5. Bebekte Otistik Bozukluk
  Affrodit Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-03-2008, 05:05 PM
Yukarı Çık