3. Sayfa, Toplam 4 BirinciBirinci 1234 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 Toplam: 36
 1. #21
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376
  bir anektot...

  bir is yerinde genc (18 yasinda) bir is arkadasim vardi, is arasinda sohbet sirasinda konu buralara yani insanin aslinin maymundan oldugunu iddea etmeye basladi...tabi biz ne dediksek iddeasinda israrciydi...
  bunun üzerine bende ona su teklifde bulundum, biz ademden oldugumuza inaniyoruz, o bakimdan bana adem diyebilirsin, madem sen maymundan olduguna inaniyorsun bende bundan sonra sana maymun diyecegim dedim, önce durakladi sonra tamam dedi...
  calistigimiz is yeri bir insaatti, insaatin önünden bir cok insan gelip geciyordu, benim arkadasla yapmis oldugum anlasmada ona maymun diye hitap edebilecektim, bende insaatin üst katina ciktim disardakilerinde duya bilecegi sekilde arkadasi maymun diye cagirmaya basladim bir kac seferden sonra yanima geldi bende ademdenim dedi... :) demekki insanin utanacagi bir mahlukdan gelmis oldugunu iddea etmesi bukadar cabuk yikiliyor...

  bu hadise alman yada alman genciyle aramizda gecti...

 2. #22
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Rep Gücü
  6151
  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sorularınızı cevapladım.
  Hangi sorunuz cevapsız kalmış söyler misiniz?
  Sadece ben degilimisim bak sorulan sorulara cevap degilde sadece soru ne olursa olsun verecegin cevab kafandaki yazmak istedigin seyler oldugu... en fazla yazan sensin ama kimse sorduklarina cevap alamiyor...???

 3. #23
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı china´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  kusursuz değil demek cevap değil ispatsız cevabı yakıştıramadım size kusurları açık açık göstermenizi beklerdim .
  Dünya ve evren kusurlarla doludur demiştim, şöyleki;
  Evrende, bilim dünyasının en temel yasalarından biri olarak kabul edilen sürekli entropi (düzensizlik) varıdır.
  Yani;
  Evrenin bir bölümünde oluşan düzenin bedeli, mutlaka başka bir bölümünde daha büyük çapta bir düzensizlik olarak ödenir. Örneğin bir binayı ele alalım. Binanın yapımı için kullanılan maddeler (demir, tahta, v. b) dünyanın hammadde kaynakları yok edilerek elde edilir, ayrıca binanın yapımı için belli miktarda bir enerji sarf edilir. Tam bir hesap yapıldığında yol açılan düzensizliğin miktarı her zaman düzenden fazladır.

  Bir insanı bir yıl beslemek için 300 alabalık gerektiğini varsayalım; bu balıklar ise 1000 ton ot tüketerek yaşayan 27 milyon çekirge tüketen 90. 000 kurbağayı yemeleri (negatif entropi almaları) sayesinde varlıklarını sürdürürler. Bir bitki, havadan karbondioksit molekülü, topraktan su alarak ve Güneş ışınlarını kullanarak basit moleküllerden karmaşık moleküller yapar; basit moleküllerden karmaşık moleküller yapmak entropi azalması anl***** gelir, fakat yine de entropi yasası ihlal edilmemiştir. Bitkiler de diğer canlılar gibi “açık sistemler”dir ve kendi düzenlerinin bedeli olarak çevrede daha çok düzensizlik oluştururlar. Güneş’in sürekli artan entropisine ve toprağın bozulan düzenine karşı, bitkilerdeki negatif entropi artışı çok azdır. Yapılan hesaplar canlıların, makinelerin ve tüm düzenli yapıların düşen entropilerinin bedelinin sistemin bütününde daha çok entropi artışı olarak ödendiğini ve termodinamiğin ikinci yasasının hiç bir şekilde ihlal edilmediğini göstermektedir.
  Bunların dışında ise dünyada meydana gelen depremler, yanardağ patlamaları, tusunamiler, sel felaketleri, hortumlar, fırtınalar gibi yıkımlar da dengesizliğin somut örneklerindendir.
  Evrende bulunan süpernovaların (yıldız) sürekli patlamaları da başka bir düzensizliktir.
  Mesela dünyadaki savaşlar, insan katliamları, huzursuzluklar, düşmanlıklar yine dünya dengesizliğine örnek teşkil etmektedir..
  Sanırım bu kadar dengesizlik yeterlidir :)

  zaten her fabrikada bir iş bölümü mevcut ancak bir işçi alacağı ücretini kimden ve neye göre alacak ?
  işçilerin iş bölümünü kendilerimi yapacak ?
  siz dünya üzerinde işleyen sistemi oldum olası yanlış bulup bu sistem hatalı diyorsunuz buyrun sizin sisteminizi dinleyelim nasıl olucak bir yönetici olmadan ?
  Sosyalizmde bir fabrika örneğini ele alacak olursak; dediğim gibi o fabrikada iş bölümü yapılır, herkes yeteneğine göre görevlendirilir ve emeğinin karşılığını alır.
  Bunların patronu da ali-veli değil devlet olur.

  ben ALLAH ın varlığını öne sürüm olarak görmüyorum sizin yaklaşımınızla anlatmaya çalışıyorum .
  bilim ALLAH la uğraşmaz diyorsunuz ispatlarla ilgilenir diyorsunuz ancak sözü geçen evren dünya yaratılış bilim bunlarla ilgileniyor ispat arıyor ancak halen bulamamış durumda
  Dediğim gibi bilim Allah'ın varlığını ispata çalışmaz.
  Mevcut olan durum üzerinde çalışmalar yapar.
  Bilimin yaratılışla ilgilendiğini, Allahı arayıpta bulamamadığını hangi bilimsel veriler ortaya koymuş yada bu konularla ilgilenmiş bilim bunu bana gösterebilir misiniz?

  bizlerde diyoruzki herşeyin bir yaratanı var buna aklımızla değil inancımızla inanıyoruz çünkü akıl düşünmek iiçin var inanç inanmak için var siz aklınızla inanmaya çalışıyorsunuz. soyut kavramlarla ilgilenmiyorsunuz ancak aşk sevgi rüyada soyuttur bunlaradamı inanmıyorsunuz ?
  Sizin bir yaratana inanmanız en doğal hakkınız çünkü yaratılışçılık felsefidir.
  İsteyen bu felsefeye inanır kabul eder, isteyen inanmaz reddeder.
  Çünkü bilimsel değildir, kanıtlanmamıştır, kanılanamaz da..

  Aşk, sevgi, rüya, heyecan, acı, üzüntü, keder, neşe gibi soyut kavramlar yaşadığımız ve hissettiğimiz şeylerdir.
  Bu nedenle bunların varlığına inanırız.
  Tanrı'ya inanmamız için de onu hissetmemiz gerekir.

  adamın biri gidicek uzayın sonunu görecek sizde kabul edeceksiniz kanıt olarakta fotograf falanmı bekliceksiniz nedir yani :):)
  Bu siz inanırların işi.
  Kanıtlamakta sizin göreviniz..

  sayın sosyalist sizin ispat beklediğiniz güvendiğiniz bilim adamları bırakın uzayın sonunu daha insan yapamıyor oysa bizler okadar yüce bir varlığa inanıyoruz ve güveniyoruzki bırakın insan yapmayı evren yapıp insanları kul ediyor siz halen isyankar tavırlarla yok diyorsunuz nerde akıl nerde mantık?
  Bu sizin düşünceniz.
  Fakat bilim zamanı geldiğinde gerek duyarsa eğer insan da yapacaktır.

  size daha öncede sordum bizler inançlarımız doğrultusunda iyiilik görecez sizlerde ise cezasını çekeceksiniz inançsızlığınızla peki inansanız ne kaybedeceksiniz diyorsunuz ki yalan bir hayat peki ozmn bilim geliştikçe yeni şeyler öğrenip eskilerin yanlış olduğunu anlıyoruz ozmnda yalan bir hayat olmuyormu ?
  İnanırsak kaybımız çok olur, şöyle;
  Herşeyi olduğu gibi kabul ederiz, bilimsel araştırmalara karşı çıkarız, bilimi yok sayarız, bilimsel buluşları Tanrı'nın varlığına, yasasına aykırıdır deyip baltalarız, bilim insanları içeri atarız, korkuturuz, kafasını uçururuz ve böylece insanlığa en büyük darbeyi vurmuş oluruz ve bilimle ilgilenen bir kişi dahi bulamayız, bilim insanlarının neslini kesmiş oluruz..
  Öte yandan haytı sorgulamayız, herşeye boyun eğeriz, kula kul oluruz, tüm adaletsizliklere şükür deyip başımızı eğeriz, paraya köle oluruz, alınırız-satılırız, sömürülürüz... vs.
  Bu kadar kayıp az mı yoksa?

  sorularıma cevap olarak verdiklerinizi ben bile size yakıştıramazken siz nasıl kendinize yakıştırıp cevap yerine koyuyorsunuz?
  Umarım cevaplarım yeterlidir.
  Sorularınızın devamını beklerim..sağlıcakla..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 4. #24
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı forumdayim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ... insanin aslinin maymundan oldugunu iddea etmeye basladi.
  İnsanın maymundan geldiğini düşünmek yada böyle bir varsayımda bulunmak müthiş bir cehaletliktir.
  Akla, mantığa, bilime, evrime kısacası her şeye aykırı bir durumdur.
  Böyle düşünenler ise bilimsel ilerleyişin karşınsında panikledikleri için bu tür yalanlar uydurarak insanları kandırmaktadırlar.
  Bence bu gibi şeyleri asıl kaynağından araştırmalısınız.
  İnsanların maymundan dönüştüğünü söylemek KOCA BİR YALANDIR.
  Kandırılmamanızı öneririm..

  Alıntı KOMANDO´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sadece ben degilimisim bak sorulan sorulara cevap degilde sadece soru ne olursa olsun verecegin cevab kafandaki yazmak istedigin seyler oldugu... en fazla yazan sensin ama kimse sorduklarina cevap alamiyor...???
  Hiç bir soruyu cevapsız bırakmadım bırakmam da.
  Hani sizinle Emperyalizm ve Komünizm arasındaki farkı konuşuyorduk?
  O konuya bekliyorum sizi..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 5. #25
  Acemi Üye china - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Nerden
  ERZİNCANLIYIM , ÇİN DE YAŞIYORUM
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  2176
  sayın sosyalist bukadar zaman bunlarımı araştırdınız ancak bu süslü laflara kanıcak bir karatere sahip değilim evrende bir sistem var ilk öğretim yıllarından beri öğretilen şu üçgeni hatırladınızmı iş te bahsettiğiniz herşey o üçgen üzerinden devam ediyor birinin hayatta kalabilmesi için diğerini yemesi gerek siz yemek yemeden yaşıyamazsınız bende bu yüzden sisteme karşı gelmek niye?
  insanların dünyayı bir felakete sürüklediği apaçık doğrudur dünya üzerindeki düzensizliğin sebebi insalardır kıymet bilmez savurgan ve hırsına yenik düşmüş insanlar.

  bahsini geçtiğiniz patron devlet olucak diyorsunuz yahu insanlar kendi işlerini yapıcak diyorsunuz ama hiç mi gözlem yapmadınız hiçmi insan tanımadınız size gülmekten başka bir şey yapmıyorum tanıdğımdan farklı birymişsiniz bilgileriniz sadece hikayelerden ibaret miş.
  devleti yöneten kişi bütün gücü elinde tutunca hiçmi aklınız almaz bu adam nasıl adil olucak diye ?

  Bilimin yaratılışla ilgilendiğini, Allahı arayıpta bulamamadığını hangi bilimsel veriler ortaya koymuş yada bu konularla ilgilenmiş bilim bunu bana gösterebilir misiniz?
  bizlerin inancıyla yaratılış sizin deyiminizle maddecillik zaten bu konu hakkında konuşmuyormuyduk?
  benim hangi yazımda bilmin ALLAH ı arayıpta bulamadığını iddia ettiğimi söylermisiniz?
  bilim maddeciliği ispat edemiyor ALLAH ı ispat etmeye hiç bir kulun gücü yetmez zaten .

  Sizin bir yaratana inanmanız en doğal hakkınız çünkü yaratılışçılık felsefidir.
  İsteyen bu felsefeye inanır kabul eder, isteyen inanmaz reddeder.
  Çünkü bilimsel değildir, kanıtlanmamıştır, kanılanamaz da..

  Aşk, sevgi, rüya, heyecan, acı, üzüntü, keder, neşe gibi soyut kavramlar yaşadığımız ve hissettiğimiz şeylerdir.
  Bu nedenle bunların varlığına inanırız.
  Tanrı'ya inanmamız için de onu hissetmemiz gerekir.
  bir ateist ten şok sözler :) sayın sosyalist sizi tebrik ederim bir küçükte olsa bir yol kat ettiniz .
  ALLAH ın varlığına inanmaya çalışıp en azından deneseniz zaten hissedersiniz müslüman aleminin insanları yaratanıyla iç içe her an ALLAH ın adını zikrederek onu hissediyor ancak siz bunları saçmalık görüp onu hissetmeyi bekliyorsunuz hakkınız değil .

  Bu siz inanırların işi.
  Kanıtlamakta sizin göreviniz..
  biz inanırlar akıl ve ruh ile hareket ederiz oysa siz ler sadece aklınızla hareket edersiniz.
  bu yüzden somut kanıtlar sizin işiniz.

  Bu sizin düşünceniz.
  Fakat bilim zamanı geldiğinde gerek duyarsa eğer insan da yapacaktır.
  sanırım robotlardan falan bahsediyorsunuz gelecek zamanlarda bunların olacağına inanıyoruz çünkü rabbim biz insanlara bu aklı vermiş. :)

 6. #26
  Acemi Üye china - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Nerden
  ERZİNCANLIYIM , ÇİN DE YAŞIYORUM
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  2176
  İnanırsak kaybımız çok olur, şöyle;
  Herşeyi olduğu gibi kabul ederiz, bilimsel araştırmalara karşı çıkarız, bilimi yok sayarız, bilimsel buluşları Tanrı'nın varlığına, yasasına aykırıdır deyip baltalarız, bilim insanları içeri atarız, korkuturuz, kafasını uçururuz ve böylece insanlığa en büyük darbeyi vurmuş oluruz ve bilimle ilgilenen bir kişi dahi bulamayız, bilim insanlarının neslini kesmiş oluruz..
  Öte yandan haytı sorgulamayız, herşeye boyun eğeriz, kula kul oluruz, tüm adaletsizliklere şükür deyip başımızı eğeriz, paraya köle oluruz, alınırız-satılırız, sömürülürüz... vs.
  Bu kadar kayıp az mı yoksa?
  ALLAH bilime önem verin der aklınızı kullanın der.
  gerçekler hiçbir zaman ALLAH ile ters düşmez .
  bilim insanlarını içeri atmak haksızlık adaletsizlik olur dinimiz bu söylediklerinize tamamen karşıdır ve bunların cezası büyüktür kula kul olmanın dinimizde hiç bir yeri yoktur bir tek ALLAH büyüktür ondan başkasına kulluk etmek dinimizde yoktur.
  dinimiz sorgulayın öğrenin araştırın der dinimizde paranın hiç bir yeri yoktur buradaki yaşam geçicidir asıl yaşam öbür taraftadır .
  sizin dini hiç bilmediğiniz apaçık ortada size dini kim anlattıysa sizin bu müslüman olmanızı istemeyen biriymiş.

 7. #27
  Acemi Üye china - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Nerden
  ERZİNCANLIYIM , ÇİN DE YAŞIYORUM
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  2176
  Ne demek Ortak Ata:
  Evrimsel süreçte, birden fazla canlı türünün ortak genetik öncülü olan canlı.
  merakımdan soruyorum kim bu canlı ?
  nedir nasıl birşey?

 8. #28
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı china´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  sayın sosyalist bukadar zaman bunlarımı araştırdınız ancak bu süslü laflara kanıcak bir karatere sahip değilim
  Araştırmama gerek yok o anlattıklarınmı çocuklar bile bilir ve anlar.

  evrende bir sistem var ilk öğretim yıllarından beri öğretilen şu üçgeni hatırladınızmı iş te bahsettiğiniz herşey o üçgen üzerinden devam ediyor birinin hayatta kalabilmesi için diğerini yemesi gerek siz yemek yemeden yaşıyamazsınız bende bu yüzden sisteme karşı gelmek niye?
  Alakasız bir biligi, ne anlatmak istediğinizi açar mısınız?

  insanların dünyayı bir felakete sürüklediği apaçık doğrudur dünya üzerindeki düzensizliğin sebebi insalardır kıymet bilmez savurgan ve hırsına yenik düşmüş insanlar.
  Bu zararlı insanlar sizin istediğiniz dünya düzeninde yaşamaktadırlar.
  Öyleyse sizde o zararlı insanlardansınız!

  İnsanların dışında dünya ve evren kusurlarına da bir çok örnek vermiştim.
  Demek zararlı olan yalnızca sizler değilmişsiniz.
  Bu bağlamda Entropi yasasını araştırmayı unutmayınız..

  bahsini geçtiğiniz patron devlet olucak diyorsunuz yahu insanlar kendi işlerini yapıcak diyorsunuz ama hiç mi gözlem yapmadınız hiçmi insan tanımadınız size gülmekten başka bir şey yapmıyorum tanıdğımdan farklı birymişsiniz bilgileriniz sadece hikayelerden ibaret miş.
  Sosyalist ekonomiyi bilmezseniz eğer tüm bunlar hikaye gibi gelebilir, hatta çok güldürür ve altınıza da kaçırabilirsiniz.
  Sizin izahını yaptığınız insan modeli kapitalizme özgüdür, şaşkınlığınızı anlıyorum.

  devleti yöneten kişi bütün gücü elinde tutunca hiçmi aklınız almaz bu adam nasıl adil olucak diye ?
  Aklın almadığı bir durumun farkındayım.
  Kapitalist modelde dediğiniz gibi güç sermayenin hakmiyetindedir.
  Bunlar adil olmazlar elbet, çünkü onları yönetime aklı değil parası getirmiştir ve bunlar çok sakıncalıdırlar.
  Fakat sosyalist modelde paranın gücü olmadığı için güç sadece bilginin, aklın kontrolündedir.
  Umarım bilginin ve aklın paradan daha sakıncalı olduğunu söylemezsiniz bana..


  benim hangi yazımda bilmin ALLAH ı arayıpta bulamadığını iddia ettiğimi söylermisiniz?
  bilim maddeciliği ispat edemiyor ALLAH ı ispat etmeye hiç bir kulun gücü yetmez zaten .
  bilim ALLAH la uğraşmaz diyorsunuz ispatlarla ilgilenir diyorsunuz ancak sözü geçen evren dünya yaratılış bilim bunlarla ilgileniyor ispat arıyor ancak halen bulamamış durumda
  Dikkat ettiniz mi, bilim yaratılışla da ilgileniyormuş, ispat arıyormuş ancak bulamıyormuş!
  Yok böyle bir saçmalık!!

  bir ateist ten şok sözler :) sayın sosyalist sizi tebrik ederim bir küçükte olsa bir yol kat ettiniz .
  ALLAH ın varlığına inanmaya çalışıp en azından deneseniz zaten hissedersiniz müslüman aleminin insanları yaratanıyla iç içe her an ALLAH ın adını zikrederek onu hissediyor ancak siz bunları saçmalık görüp onu hissetmeyi bekliyorsunuz hakkınız değil .
  Ben olsaydım varlığımı tüm insanlığa hissettirirdim..
  Dünya barışı ve güzelliği için...

  biz inanırlar akıl ve ruh ile hareket ederiz oysa siz ler sadece aklınızla hareket edersiniz.
  bu yüzden somut kanıtlar sizin işiniz.
  Sadece aklımızla değil; bildimizle, aklımızla, mantığımızla soyut veya somut tespitlerimizi yaparız, daha sonra ise bilimsellikle destekleriz öyle yön veririz yaşamımza.

  sanırım robotlardan falan bahsediyorsunuz gelecek zamanlarda bunların olacağına inanıyoruz çünkü rabbim biz insanlara bu aklı vermiş. :)
  Algılayış durumunuzla ilgili bir tespitte bulunmuşsunuz.
  Elbette ki robot çağını da tam anlamyla yaşayacağız fakat konu başka.
  Unutmayınız ki bir zamanlar AYA ÇIKMAKTA HAYALDİ, imkansızdı..

  Alıntı china´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ALLAH bilime önem verin der aklınızı kullanın der.
  gerçekler hiçbir zaman ALLAH ile ters düşmez bilim insanlarını içeri atmak haksızlık adaletsizlik olur dinimiz bu söylediklerinize tamamen karşıdır ve bunların cezası büyüktür .
  Peki neden bilimsel araştırmalara karşı çıkılır?
  Bilim adamları görevlerinden alınır (TUBİTAK)
  İlla da Tanrının söylemlerinden çıkılmaması için sürekli bilim dışlanır.
  Bilimsel veriler karşısında neden paniğe kapılır, karalama kampanyaları düzenlenir.
  Neden evrenin, canlılığın oluşumu hakkındaki bilimsel verilere inanlımaz hemen dayanaksız-uyduruk yöntemlerle insanlar uyutulup kandırılır, cehaletle yıkanır beyinleri, söyler misiniz?

  kula kul olmanın dinimizde hiç bir yeri yoktur bir tek ALLAH büyüktür ondan başkasına kulluk etmek dinimizde yoktur.
  Parton-işçi ilişkisi kula kulluk değil midir?
  Sesi çıkan işçinin kapının önüne bırakılması insanların insan tarafından itilip kakılması kulluk kavramında değil midir?
  Burjuva hizmetçileri onun kulu kölesi değil midir?
  Beylerin-paşaların koruyucu ve kollayıcıları, arabasının kapısını açanlar, hizmette kusur etmemek adına yerlerde sürünenler kulluk değil midir?
  Yaşamak adına para için girmedik şekillere bürünme onursuzluğunu yaşamak zorunda kalanlar kul değilde nedir sizce?
  İnanın kullukla ilgili yüzlerce örnek gösterilebilir..
  dinimiz sorgulayın öğrenin araştırın der
  Belki der ama kendisine sadık kalmak koşuluyla...

  dinimizde paranın hiç bir yeri yoktur buradaki yaşam geçicidir asıl yaşam öbür taraftadır.
  Ne güzel diyorsunuz:
  Buradaki yaşam geçicidir, kulağa hoş geliyor gerçekten.
  Fakat ne hikmetse mal-mülk-para sahibi olmak için yırtmadık yerinizi bırakmıyor, kapitalizmin kıyımlarını görmemezlikten geliyorsunuz.

  sizin dini hiç bilmediğiniz apaçık ortada size dini kim anlattıysa sizin bu müslüman olmanızı istemeyen biriymiş.
  Dini benim kadar bilip anlasaydınız siz de tabular peşinden sürüklenmez, bilimden şaşmaz, dünyadaki vahşete, açlık ve yoksulluğa seyirci kalmaz, kapitalin hüküm kurduğu bir dünya düzenine karşı savaşırdınız..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 9. #29
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Alıntı china´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  merakımdan soruyorum kim bu canlı ?
  nedir nasıl birşey?
  Hücreleri inceleyiniz..
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 10. #30
  Acemi Üye china - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Nerden
  ERZİNCANLIYIM , ÇİN DE YAŞIYORUM
  Mesaj
  154
  Rep Gücü
  2176
  Araştırmama gerek yok o anlattıklarınmı çocuklar bile bilir ve anlar.
  zaten ancak çocuk seviyesindeki bilgiler süslü laflar ancak çocukların inanacağı şeyler .
  Evrenin bir bölümünde oluşan düzenin bedeli, mutlaka başka bir bölümünde daha büyük çapta bir düzensizlik olarak ödenir. Örneğin bir binayı ele alalım. Binanın yapımı için kullanılan maddeler (demir, tahta, v. b) dünyanın hammadde kaynakları yok edilerek elde edilir, ayrıca binanın yapımı için belli miktarda bir enerji sarf edilir. Tam bir hesap yapıldığında yol açılan düzensizliğin miktarı her zaman düzenden fazladır.

  Bir insanı bir yıl beslemek için 300 alabalık gerektiğini varsayalım; bu balıklar ise 1000 ton ot tüketerek yaşayan 27 milyon çekirge tüketen 90. 000 kurbağayı yemeleri (negatif entropi almaları) sayesinde varlıklarını sürdürürler. Bir bitki, havadan karbondioksit molekülü, topraktan su alarak ve Güneş ışınlarını kullanarak basit moleküllerden karmaşık moleküller yapar; basit moleküllerden karmaşık moleküller yapmak entropi azalması anl***** gelir, fakat yine de entropi yasası ihlal edilmemiştir. Bitkiler de diğer canlılar gibi “açık sistemler”dir ve kendi düzenlerinin bedeli olarak çevrede daha çok düzensizlik oluştururlar. Güneş’in sürekli artan entropisine ve toprağın bozulan düzenine karşı, bitkilerdeki negatif entropi artışı çok azdır. Yapılan hesaplar canlıların, makinelerin ve tüm düzenli yapıların düşen entropilerinin bedelinin sistemin bütününde daha çok entropi artışı olarak ödendiğini ve termodinamiğin ikinci yasasının hiç bir şekilde ihlal edilmediğini göstermektedir.
  bu yazdıklarınızın tamamı var olmak için gerekli şeyler yani hayatta kalmak için yapılması gerek şeyler ihtiyacımız olan yemek içmek bunuda evrendeki diğer canlıları yemek zorundayız ve yaşam için diğer ihtiyaçları da tüketmek zorundayız.

  Bu zararlı insanlar sizin istediğiniz dünya düzeninde yaşamaktadırlar.
  Öyleyse sizde o zararlı insanlardansınız!

  İnsanların dışında dünya ve evren kusurlarına da bir çok örnek vermiştim.
  Demek zararlı olan yalnızca sizler değilmişsiniz.
  Bu bağlamda Entropi yasasını araştırmayı unutmayınız
  sayın sosyalist bir fabrika düşünün kirli atıklarını doğaya bırakır balıkların ve diğer canlıların zehirlenmesine sebeb olur işte buyrun size düzensizlik ama benden bahsedersek bunun yanında 1000 1 dir zararım
  Sosyalist ekonomiyi bilmezseniz eğer tüm bunlar hikaye gibi gelebilir, hatta çok güldürür ve altınıza da kaçırabilirsiniz.
  Sizin izahını yaptığınız insan modeli kapitalizme özgüdür, şaşkınlığınızı anlıyorum.
  ben komünizim ülkesinde yaşıyorum ve çalışıyorum inanın bu ülkede paranın açmayacağı kapı yok paranız varsa kralsınız paranız yoksa çöpten farkınız yok TÜRKİYE de ise sistemin buradan çok fazla farkı yok ama biri kapitalizim diğeri komünizim. fark bence yok ama siz bilmediğiniz için komünizim sistemin zararlarını savunmaya devam etmekte hakkınız var ama cahillik lede yaşam fazla sürmez.

  Dikkat ettiniz mi, bilim yaratılışla da ilgileniyormuş, ispat arıyormuş ancak bulamıyormuş!
  Yok böyle bir saçmalık!!
  gittiniz benm açıklama yaptığım yorumumu tekrar aldınız tekrar yorumladınız neyse alıştım ben size zaten sizide böyle kabul etmek lazım

  Ben olsaydım varlığımı tüm insanlığa hissettirirdim..
  Dünya barışı ve güzelliği için...
  size bu aklı verebilecek kudreti olan sizin aklınıza ihtiyaç duyarmı hiç inanmasanızda mantık kurun biraz sayın sosyalist

  Sadece aklımızla değil; bildimizle, aklımızla, mantığımızla soyut veya somut tespitlerimizi yaparız, daha sonra ise bilimsellikle destekleriz öyle yön veririz yaşamımza.
  geçmişte putlar vardı insanlar onlara tapardı şimdi bilimi ele aldıklar ona taparlar ne yazık bilimide kirletiyorsunuz.
  Algılayış durumunuzla ilgili bir tespitte bulunmuşsunuz.
  Elbette ki robot çağını da tam anlamyla yaşayacağız fakat konu başka.
  Unutmayınız ki bir zamanlar AYA ÇIKMAKTA HAYALDİ, imkansızdı..
  sanırım sizi zorlamaya başladım sataşmaya başlamışsınız .
  ben insanların ancak ALLAH ın verdikleriyle yetine bildiklerinden bahsederken siz hayal olanların gerçekleşmesinden bahsediyorsunuz ben insan yapmak hayal demedimki nerden geldiniz bu konuya.
  Peki neden bilimsel araştırmalara karşı çıkılır?
  Bilim adamları görevlerinden alınır (TUBİTAK)
  İlla da Tanrının söylemlerinden çıkılmaması için sürekli bilim dışlanır.
  Bilimsel veriler karşısında neden paniğe kapılır, karalama kampanyaları düzenlenir.
  Neden evrenin, canlılığın oluşumu hakkındaki bilimsel verilere inanlımaz hemen dayanaksız-uyduruk yöntemlerle insanlar uyutulup kandırılır, cehaletle yıkanır beyinleri, söyler misiniz?
  bilimsel araştırmalara karşı çıkanlar dini öne sürüp kendi çıkarlarını düşünen zavallı insanlardır.
  insanların yanlışları hataları ve hırsları yüzünden dini kötüleyemeyiz insanlar öyleki cahiliyet kanlarına işlemiş araştırıp öğrenmek yerine ona buna inanmak daha kolay gelir .
  siz bilime yapılan yanlışlardan bahsediyorsunuzda bir çok insan daha dini bile bilmez dinimizde tek ilah ALLAH iken insanlar hacı hocadan ümit bekler ama hepsi müslümandır ve sorsanız hepsi birbirinden dindardır ama dini çok yanlış yorumlamışlardır.
  Parton-işçi ilişkisi kula kulluk değil midir?
  Sesi çıkan işçinin kapının önüne bırakılması insanların insan tarafından itilip kakılması kulluk kavramında değil midir?
  Burjuva hizmetçileri onun kulu kölesi değil midir?
  Beylerin-paşaların koruyucu ve kollayıcıları, arabasının kapısını açanlar, hizmette kusur etmemek adına yerlerde sürünenler kulluk değil midir?
  Yaşamak adına para için girmedik şekillere bürünme onursuzluğunu yaşamak zorunda kalanlar kul değilde nedir sizce?
  İnanın kullukla ilgili yüzlerce örnek gösterilebilir..
  patron işçi ilişkisinde işçi görevini yapar patron kendini para verdiğinden işçinin padişahı sanıp ona kulluk etttirir bu dinimizce yanlıştır . kulluk etmekte yanlıştır aç kalmak dahi olsa ucunda kula kulluk etmek dinimizde yoktur . dinimiz bu dünyanın bir sınav olduğunu buradaki hayatın geçici olduğunu bir çok ayette belirtmiştir. ama insanlar dünya lüksleri uğruna onurunu şerefini ayaklar altına alsın denmemiştir.

Benzer Konular

 1. Tanrı Adem'in Günah İşleyeceğini Biliyor Muydu?
  merkür Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 14
  Son mesaj: 29-08-2011, 11:49 PM
 2. Cehennem olmasaydı ibadet olur muydu ?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-08-2010, 04:06 AM
 3. Kadınlar yönetseydi kriz olur muydu?
  Eftelya Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 08-02-2009, 01:42 AM
 4. 1 Oyla Rektör Atanırken Demokrasi Yok muydu?
  RABİA Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-08-2008, 01:36 PM
 5. Biliniyor muydu
  Boyacikoylu Tarafından Basketbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-07-2008, 09:32 AM
Yukarı Çık