Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 Toplam: 9

Tarihçi Mısıroğlu'ndan tartışılacak açıklamalar

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Tarihçi Mısıroğlu'ndan tartışılacak açıklamalar Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu a Haber'de yayınlanan Deşifre proramında Mehmet Ali Öneli'n sorularını yanıtladı. Mayaların kıyamet kehanetleri, cinler ve Kemalizmin ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Tarihçi Mısıroğlu'ndan tartışılacak açıklamalar

  Ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu a Haber'de yayınlanan Deşifre proramında Mehmet Ali Öneli'n sorularını yanıtladı.
  Mayaların kıyamet kehanetleri, cinler ve Kemalizmin konuşulduğu programa Mısıroğlu'nun Kemalizm, hilafet ve Milli Mücadeleyle ilgili sözleri damga vurdu. Programın bir diğer konuğu Araştırmacı Yazar Cihangir Gener'in Müslümanlara yönelik; ''müslüman devletlerin hepsi Batılılardan geri kaldı ve Kemalizm Türkiye'yi uygar ülkeler seviyesine çıkarma çabasında'' sözleri Mısıroğlu'nu çileden çıkarttı.

  Kemalizmin İslam dinini reddettiğini belirten Mısıroğlu, Atatürk'le ilgili yazılmış bir kitabı göstererek, Atatürk'ün Kur'anı Kerim'deki Alak Suresi'ndeki bir ayete safsata dediğini hatırlattı.

  MİLLET HALİFELER ARKASINDA SERSERİLİK ETMİŞ
  Atatürk o mektupta ''millet kıtadan kıtaya halifelik, cihangirlik taslayan halifeler arkasında serserilik etmiş, diyor. Ve yine Sivas kongresindeki sözleri çok çarpıcı.

  İSLAM DİNİ REDDEDİLDİ
  Kemalizm İslam dinini reddetti. Atilla Oral'ın Sansürlenen Atatürk Mektubu kitabında biz öğrencilere İkra ( oku) safsatasını mı okutacağız diyor. Lise tarih kitabı yazılırken Türk Dil Kurumu bu bölümü sansürleyip yayınlamadı.

  Sen dini bir küpü devirir gibi devirmişsin, medresesini kapatmışın, tekkesini kapatmışsın, eğitiimin yasaklamış hocasını asmışsın, bayrağı haç olan bir milletin kanunu almışsın Müslüman bir millete...

  Demokrasiye geçildikten sonra bizim İslami varlığımız bir küp gibi devirdiler. Biz şimdi çay kaşığıyla topluyoruz şimdi. 1930'da Mustafa Kemal Kur'anı Türkçeleştirip namazlarda okutmaya çalıştı mı çalışmadı mı? Yasin Suresi'ni Beyazıt Camii'nde makamla bakanların huzurunda okuttular. Öyleyse buna da karışılamaz.

  HURAFELERE İNANANLAR KEMALİZM KURBANI OLDU
  Şirince'ye gidip Maya takvimi gibi hurafelere inanlar Kemalizm'in zamanında bıraktığı tahribatın kurbanı oldular.

  MİLLET KENDİ KENDİNİ KURTARDI
  ''Yunan harbi olamasaydı şöyle olurdunuz böyle olurdunuz. Atatürk bizi kurtardı sözleri doğru değil''. Böyle bir şey yok. Bunun adı Milli Mücadeledir. İstiklal harbi değil. Cidar-ı Milli'dir bunun adı. Millet kendi kendini kurtardı ve o başarı sonra bir kişiye mal edildi. Eskiyi kötülemek yeniyi ayyuka çıkarmak için yapılan mübalağaydı. Ne İstikla Marşı'na İstikla Marşı, ne de Yunan harbine istiklal harbi demek doğru değildir. Bunlar, ilah mesabesinde mit icat etmek için uydurulmuş safsatalardı.Bunların artık pazarı bitti. Bunların pazarını devam ettirmeye çalışanlar Ergenekonculardı onlar da hapiste.

  Kaynak: Haber7

 2. #2
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesaj
  84
  Rep Gücü
  3076
  Bir şizofrenin tarih defteri.
  Millet kendi kendine kurtuluş savaşını yapmış, işgalcileri göndermiş sonrada dönmüş demiş ki bu işi biz birinin üstüne yıkalım, eee kimin üstüne yıkalım Mustafa Kemal'in, tamam o zaman demişler ve vatanı kurtarmayı Mustafa Kemalin üstüne yıkıp üstüne adamı bir de Cumhurbaşkanı yapmışlar.

  Böyle tarihçi olunmaz böyle olunsa olunsa şizofren olunur.
  Ayrıca bu ''ünlü tarihçi(!)'' gece gündüz Atatürke küfür ediyor. Madem herşeyi millet kendi kendine yaptı Atatürke ne diye kızıyorsun o zaman millete kız be adam.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376
  millete niye kizsin bunu anlamak cok zor, demekki gecis döneminden habersizsiniz... millet nasil kandirildigini bilmiyorsunuz...

 4. #4
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesaj
  84
  Rep Gücü
  3076
  ''Milletin kandırılması'' yorumunuz tarih bilimi anlamında bir değer taşımadığı gibi, sosyoloji bilimi açısından da bir garabettir. 600 yıl saltanat sürmüş bir hanedanlık halkı ikna edemiyor ama henüz general olmuş bir subay bütün halkı kandırabiliyor öylemi?
  Tarih okumak siyaseten söylenmiş sözleri ezberlemekten başka bir şeydir. Tarihsel iddiaların olabilirliğini tartışabilecek hayat bilgisine sahip olmadan tarih tartışmaya kalkmak insanı böyle abuk subuk saplantıların kucağına iter.
  İddianızı sosyolojik açıdan tartışmıyorum bile ama kısaca söylemek gerekirse bu bir milleti aptal yerine koymakla eşdeğer bir iddiadır.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376
  iste bütün mesele bu isinize gelmiyen ifadeler abuk subuk, isinize gelmiyen kisiler şizofren... neyse sizin gibi atatürk kurtaran hatta o olmasaydi dünyaya bile gelmiyecegini düsünenlerin oldugu bir ülkede yasamakdayiz ancak bundan 10 yil önceye nazaran bugün daha rahat hadin ordan diyebiliyoruz...

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Üyecik Thoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesaj
  11
  Rep Gücü
  5
  Bugün bir internet sitesinde ülkem gerçeğini gözler önüne seren bir ''Makas-ı şerif'' haberi vardı,
  Bunu okuduğumda ''Tanrım nasıl bir ülkede yaşıyorum'' demekten kendimi alamadım.
  Haber özetle şöyleydi : ''Erdoğan'ın 2010 yılında açılışını yaparken kullandığı makas, Pendikteki otelin gurur kaynağı oldu, makas otelde sergiye açıldı...''
  Kısacası, Tayyip Erdoğan gibi, demokrasinin önüne dikilerek kendisini engellediğini söyleyebilen birisinin tuttuğu makası kutsayan ilkel bir zihniyet eğer bu ülkede hüküm sürecekse, bütün Türkiye'nin Atatürk kadar ''dinsiz'' olmasını tercih ederim.

 8. #8
  - Çevrimdışı
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesaj
  84
  Rep Gücü
  3076
  Sayın forumdayım,
  ''milletin kandırıldığı'' iddianızı gerek tarih bilimi gereksede sosyolojik açıdan izah etmediğiniz sürece söylediklerinizin bir anlamı yok. Zihnimizde hiç bir karşılık yaratmayan iddialarınız ancak sizin izah ve iknanızla anlaşılabilir hale gelir. Bunu denemek yerine ''siz şöylesiniz siz böylesiniz'' diye bizi yaftalamaya kalkmanız ezbere konuştuğunuzun ispatıdır.
  600 yıl Asya avrupa ve afrikada hüküm sürmüş bir imparatorluğun bakiyesi bir toplumun nasıl kandırıldığını (bu toplumu aptal yerine koymadan) ikna edici bir şekilde anlatın bizde sizi alkışlayalım.
  Hadi kolay gelsin....

 9. #9
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  ATATÜRK ATEİSTTİR ve her zaman batacaktır..
  Sevilmemesinin, görülmemesinin, kıskanılmasının tek nedeni budur.
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

Benzer Konular

 1. Demirtaş'tan ilginç açıklamalar
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-02-2011, 03:12 PM
 2. Yorum: 2
  Son mesaj: 27-09-2010, 10:11 PM
 3. İsmail Türüt,den yine tartışılacak şarkı
  YukseLL Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 09-05-2009, 03:08 AM
 4. Avşar'dan Tartışılacak Yazı
  Gül@y Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 20-08-2008, 02:39 PM
 5. İsmet Özel'den tartışılacak Türklük tanımı
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-04-2008, 11:05 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık