6. Sayfa, Toplam 6 BirinciBirinci ... 456
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 60 Toplam: 60

Konu: Toplum ruhu

 1. #51
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 2. #52
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  dostlarım doğruyu icra etmek için bir atatürkün tekrar gelip yine samsuna çıkmasınımı bekleyeceğiz? o doğrunun hakkı için egolarımızı bu yolda kurban edip hareketemi geçmeliyiz? doğrusu şuki oda o doğruya gücü yetenler içindir. bir insan neler yapabilir tek başına birlik beraberlik olmadan? toplum ruhu olmadan ne işi yarar büyük düşünceler, büyük hedefler? büyük insan yoktur, ulu insan yoktur bırakın artık ulu atatürk demeyi, ulu olan yanlız yüce Allahdır. yüksek olan şey düşünce ve ideolojilerdir. atatürkte böyle büyük bir anlayış ile toplum ruhunu arkasını alarak ortaya çıkmamışmıdır? başına rahmetli atatürk diyince kimileri kızıyor, sebebi atatürk denilince akıla gelen şey onun bedeni ve kendi varlığı değildir. bir peygamberede ismi ile rahmetli diye hitap edilmez nedendir düşündünüzmü? üstün anlayış ve ideolojiler asla ölmezler, onlar dirilerdir.

  şu an ister internette ister tv lerde önemli bilim adamları birşeyler oluyor ve bunlar doğal değil diye bas bas bağırıyorlar. değerli din adamları birşeylerin yakın olduğunu bize haber veriyorlar. kimse bunu görmek istemiyormu dostlarım? bana inanmanız için yazmıyorum bunları, bunca feryada figana rağmen bu konuda ne yapıyorsunuz arkadaşlar? oturduğunuz sitede bir yangın tatbikatı veya deprem yönetmeliği yapıldımı? bunun çok daha az kayıba yol açacağını bildiğiniz halde, ve o binalarda anneniz eşiniz kardeşiniz evladınız oturduğu halde sizde huzurlu bir şekilde oturabiliyormusunuz? deprem veya yangın anında asansörlerin kullanılmayacağını, her binanın acil durumlarda tahliye ve toplanma yeri olması gerektiğini ve sizin binanızda oturan insanların gidebileceği bir acil toplanma merkezi varmı? apartmanınızda afet anında iş bölümü yapıldımı? ana kapının her iki kanadınıda birisi açarsa kapı çıkışında izdaham daha az olur. aile içersinde anne ve babalar iş bölümü yaptılarmı? deprem anında hangi çocugu kim alacak? çocuklar ve aile evin içinde nerede buluşacaklar? depremin şiddeti belkide adım atmayı zorlaştıracak evin içersinde bunlar önemli şeylerdir. yüksek katta oturanların binadan çıkmaya çalışmak yerine kirişlerin altında veya tavanın çökmesi halinde kendisini koruyabilecek bir kaç eşyanın arasında (yaşam üçgeni diyorlar) sakince bulunması gerektiğini, ve her an baş ucumuzda bir miktar su ,el feneri ve ince bir tül (depremden sonra çıkan ilk toz toprakdan ciğerlerimizi korumak için) bulundurmamız gerektiğini biliyor ve uyguluyormusunuz? bunu kendiniz için yapmıyorsanız birlikte yaşadığınız insanları düşünerek yapın. bu afet anında sakinliğini korumaya açalışıp israfil as'a selam edenlerin mühürlenip korunacağı bize bildirilmiştir. nasıl olur bilmiyorum hesabın sahibi ulu Allahdır.

  dostlarım zelzeleler türkiyede başlayacak ve dünyaya yayılacak. önce eğe ardından istanbul ve sonra diğer büyük illerimize yayılacak. vakit çok az diyorum ama inanın artık her an bekliyoruz. ülkemizde diğer bir kaç büyük ülkedeki gibi büyük volkan felaketi olmayacak bizim en büyük sıkıntımız depremler olacaktır. kimse bana inanıp oturduğu şehri elbette değiştirmez. ama küçücük bir şeyler yapın söylediğim önlemleri kesinlikle alın. bunu zaten ben değil bilim adamlarıda böyle söylüyorlar. göz göre göre yanlışa kimse alet olmasın,sonradan üzülmeyelim. yazılarımı okuyan arkadaşlar, pek çok önde gelen insandan daha önemli bilgiler taşımaktadırlar. kendinize güvenin ve insan olarak toplumda doğruya hizmet etmekteki vazifenizi, gördüğünüz yanlış karşısında uyararak icra edin. ve insanları bu önemli hususta uyarın. elbette doğruyu icra edebilmek uyarabilmek gücü yetenler için bir farzdır. vicdanınız ve aklınız ile birlikte verdiğiniz kararlara güvenmeniz dileğimdir. ulu Allah hepimize sabırlar versin hepinize candan selam ederim.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 3. #53
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  mevlananın raksı dillere destan olmuştur. aslında onunki beden ile icra edilen tek başına bir raks değildir. bu raks ruh'unu hissederek onunla iç içe, yan yana Allahın verdiği kudreti hissederek kendini akışa bırakmaktır. bu raks'da muhim olan yapılan güzel hareketler değildir, muhim olan ulu Allah'ın gücü kudreti ile üzerimizde tecelli eden hareket edebilme kabiliyetimizi, içimizde var olan o yüksek makamı düşünerek icra etmektir. güzel olan şey bu kudretin kendisidir, dansda icra edilen figürlerin bir önemi yoktur. bir nevi teflerle Allah diye zikr çeken insanların yaptığı ile aynıdır. birinde sözler ile zikir vardır, diğerinde hareketler ile, ne kadar güzel bir zikir değilmi? bu ilahi kudreti daha yakından hissedebilmek için sizde paylaştığım bu muzik eşliğinde evinizde gözlerinizi yumup ruhunuz ile raks edebilirsiniz. kendinizi muziğe bırakın yumuşak olun ağır hareketlerle o kudreti hissedin. açıklasın bakalım bilim adamları insan nasıl hareket ediyor, bu enerjiyi yediğimiz yemeklerdenmi alıyoruz? protein ve minerallermi bizi hareket ettiriyor? öyle olsa toprakta yetişen bitkiler yerlerinde duramazlardı değilmi. ruhdur o yaşam kaynağı. akıl ve ruh çok ayrı şeylerdir. mevlananın rubailerinde sıkça duyarsınız ruh'u, o aklını ulu Allah'ın nuruna takmıştır. onun içinde tecelli eden sevgi insanlardan çok insanların içlerinde taşıdığı bu
  üstün makamadır.
  Konu tansxx tarafından (14-05-2012 Saat 03:12 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 4. #54
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  bu sabah gazetede toplum ruhunu ilgilendiren ve bizim dışarısı ile olan ilişkimizin daha sağlıklı ve anlaşılır olabilmesi, daha anlayışlı ve empati kurarak insanlara yaklaşmamızı sağlayacak muhim bir gerçeğin çok sevdiğim bir yazar tarafından kaleme alındığını gördüm. bu beni çok memnun etti. sebebi şudur, önce TANU (toplum ruhu) bize bildirmektedir doğruyu ve olması gerekeni, ve barış ve sulh heyeti ile yapacakları icraatları, ardından ben bize bildirilenleri sizlerle paylaşmakta, sonrada gündeme uyanık toplumda fikir ve düşünceleri ile saygınlık kazanmış kişilerce konu topluma duyurulmaktadır. her ne kadar bilim kurgu filmlerini aratmasada dikkatle yazılarımı ve gündemi takip eden kişiler bu gerçeği fark edebilirler. çok şaşırtıcıdır sanki birileri burada yazdığım yazıları okumakta ve kendi yazarlık veya usta olduğu konudaki yorumunuda katarak benden çok daha güzel anlatmaktadır. selam olsun barış ve sulh heyetinde şu an icraat yapan ordulara ve Toplum ruhuna (TANU). elbette beni burada okuyup gündeme alacak hali yok yılların tecrubesi yazarların. onların ruhları her an iletişim içindedir bu TANU ruhu ile. yakında çok daha büyük şaşırtıcı gelişmeler yaşanacak ve kimsenin haberi yokken sizler buradan önceden şahitlik edeceksinizdir. izmir gündeme düşecek önce. dünya tanıyacak bilecek bu güzel şehri. sonrada başka şey konuşmayacak kimse. herkezin işi gücü derdi herşeyi, yanlışı bulup düzeltmek olacak, ne güzel değilmi?

  duygular şahlanacak destur diye yürüyenleri göreceksiniz yollarda. Allahu ekber destur diyecekler. o gün ne taksici dolmuşcu gereksiz kornaya basacak, nede komşu komşusuna selamsız evine girecek, hayvanlar razı olacaklar, insanlar bunca yıl onlara yapılan eziyetin farkında utanç içinde kalacaklar. o gün sokak köpekleri bile çok mutlu olacak. balıklar bile razı gelecek bu doğrudan yana olan insandan, tabiat bereket fışkırtacak heryerden kutlayacak insanı. bunlar ilk önce ülkemizde yaşanacak. anlaşılamayanı, geçte olsa anlamak pişmanlık ile düğünü bir arada getirecek. diyeceklerki, bu kadar basittide biz neden düşünemedik bunu? merak etmeyin mehdi'de düşünüp bulmadı, aradan uzun yıllar geçti ve baş öğretmen yine iş başındadır. şefkatle kucaklayacaklar insanları, sokaklarda ağlayanları göreceksiniz, o gün o çok sevdiğinizin sesini duyacaksınız "kuzularım" diye seslenecek size, bu seslenişi ancak mehdi duyurabilirdi sizlere, mehdinin görevi budur. camiler yetmeyecek, okullar taşacak selama duran insanlarla, parklarda bahçelerde alışacaksınız gördüğünüz insan manzaralarına, yanyana can cana selam veren insanlar. kadın erkek çoluk çocuk kol kola ulu Allah diyecekler. öğretmenlerin değeri çok artacak. asıl asker kimmiş? imam kimmiş? anlayacaklarki öğretmenler toplumun cehalet ile mücadelede eden en değerli neferleri, doğruyu bildiren imamları. herkez öğretmenlerini aramaya başlayacak utana sıkıla. vermedikleri değeri verecekler. doğrusu şuki, yanlış öğretmenleri pek sevmez, oysa öğretmenlerde yanlışı oldum olası sevememişlerdir. mehdi ortaya trafik polisi gibi çıkacak düdük çalacak duruuunn diyecektir. düşünüldüğü gibi bir çıkışı olmayacak onun dostlarım. mehdinin yüzünü görüp bir yemek yeme şerefine erişmek isteyenler var şu an, o gün de böyle birşeyi düşünmeleri demek, mehdiyi anlayamamışlar demektir. ondan alacakları cevap "otur kendi zatınla ye yemeğini, onu görme şerefine eriş". mehdiyi bu tür yüceleme gafletine düşenlerde, onu alçaltmaya çalışanlarda gün gelecek onu anladıklarında utanacaklardır bu durumlarından.

  haşmet babaoğlunun yazısını paylaşamadım ama içimden gelen pek çok şeyi paylaştım bu yazımda sizlerle. dilerseniz buradan birbirimizi dinlemek adlı makalesini okuyabilirsiniz. Birbirimizi dinlemek - HAŞMET BABAOĞLU - Sabah
  Konu tansxx tarafından (18-05-2012 Saat 05:00 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 5. #55
  Acemi Üye efi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Nerden
  izmir/karşıyaka
  Yaş
  33
  Mesaj
  138
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  1665
  Allahın izni ile o günler yakındır.büyük ordular görev başındalar.bu yazılanlar,gündeme düşenler tesadüf değil.olacakları düşünüp de heyecanlanmamak mümkün değil.ben insanlık adına çok mutluyum...anlayıp idrakine varabilenler ve varacaklar adına...
  Her insan bir yağmur tanesi gibidir..Kimi çamura, kimi gül yaprağına düşer...

 6. #56
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  ney üflüyor, ruh illede Allah diyor.

  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 7. #57
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  bu sabah geçmiş günlerde gazetede sayın seda dikerin bir yazısını okudum. artık konular gerçekten maneviyatın değerine önemine doğru gidiyor, güzel bir doğrulma yaşıyoruz şu günlerde. sizlerle paylaşmak isterim;

  Egoları yenebilmek cesaret istiyor
  Bir de üçüncü yol var. O duyguyu yaşatan olayı enine boyuna incelemek. Duygunuzun size vermeye çalıştığı mesajı algılamak. Sizin değişmenizi gerektiren bir şey varsa, bunu değiştirmek üzere adım atmanız. Bu, çok boyutlu ele almanız gereken bir analizdir. Neredeyse bilinçaltınızın Allah ile bağına kadar bulup incelemeniz ve kendinizdeki değişiklikleri yapmanız gerekir. Ama sonuç harika oluyor.devamı; Egoları yenebilmek cesaret istiyor - SEDA DİKER - Sabah
  Konu tansxx tarafından (22-05-2012 Saat 09:53 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 8. #58
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  mehteran ve Koro bir arada el ele. ne büyük bir duygu seli yaratıyorlar. keşke geçmişiz ile barışık olsaydık. çok yol alırdık. medeniyeti örnek almak keşke bize kültürümüzü unutturmasaydı. Atatürk'ünde istediği şey buydu aslında. bu icraattan eminim şad olmuştur.

  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 9. #59
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  Alıntı tansxx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  selam ederim;

  İleri Marşı Sözleri

  Yürü, bu yol şeref zafer yolu

  Karşında bekliyor seni tanyeri

  Yürü, atıl devir karanlığı

  Durma yürü, haydi ileri.



  Varsın gel desin sana



  Yeşil gölgeli çamlar

  Ninni fısıldayan dereler

  Şen nameler, gülen bir bahar.



  Hayır, sakın yolunda kalma sen.

  Dağları yıkan gücünle sars yerleri

  Atam diyor, öğün çalış güven

  Durma yürü, haydi ileri.

  İleri Marşı - TSK Armoni Mızıkası - YouTube
  selam ederim;

  dostlarım belkide günümüze hitap ediyor bu marşımız.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 10. #60
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  sayın meryem uzerli açıklama yapmış, "peygamberler bir dine ait değildir. onlar toplumun doğruluk elçileri öğretmenleridirler." buyurun okuyun lütfen İşte Meryem Uzerli'nin son hali | 5 - Milliyet Foto Galeri

  toplum ruhu ne güzelde hareket ediyor değilmi? 3 yıl önceki bildirdiğim noktaya geliyor insanlık ulu Allahın izni ile. toplum ruhu bu işe el atıyor. meryem hnm'ı tebrik ediyorum. toplum huzurunda olan daha fazla insanın birleştirici düşünce ve konuşmalarının artmasını diliyorum. bizler düşünmeye ancak DİN kelimesinin ezberciliğini bozduğumuzda başlayacağız sanıyorum. bu ezberi bozalım ve DİN'in gerçek manasını hep birlikte sevgi ile icra edelim inşallah. hepinize candan selam ederim.

  ulu Allah 'ın takdirini sevgisini ve cemalini yeryüzünde aramızda hissedip bizim mutluluğumuz için değerli öğretmenimiz sevgili muhammedimizin (ona yürekten selam ederim) şu iki sözünü asla unutmayalım ve yaşantımızın her anında icra edelim 1-"insanları sevmeyen iman etmiş sayılmaz" 2- yerdeki taşı kaldıralım.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

6. Sayfa, Toplam 6 BirinciBirinci ... 456

Benzer Konular

 1. Gardırobunuzdaki Takım Ruhu
  mopsy Tarafından Erkek Modası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-07-2010, 10:26 PM
 2. Hayvanların ruhu var mıdır?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 16-04-2010, 01:49 AM
 3. Ruhu bile duymamak
  onairci Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-10-2009, 09:06 PM
 4. özgürlük ruhu üzerine
  eray yucel Tarafından Felsefe Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-12-2008, 11:34 AM
 5. İnsan Ruhu 21 Grammış... :|
  Venhar Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 19-08-2008, 09:57 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık