Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.461
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Suya Sabuna Dokunmadan..

  Bu başlığa suya sabuna dokunmadan düşüncelerimizi yazalım.
  Örneğin: yazıldığı halde adresi olmayan mektuplar gibi... Ama bizim yazdıklarımızın Nereye gideceği , bu yazılanlardan kimin hangi dersi çıkaracağı belli olmaz...:)

 2. #2
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Kayıp düşmeyin diyorsunuz yani...İyi peki...

  " Ben evimde oturup baklamı yiyeyim "...:)))

  Uydu mu bilemiyorum....

  Sağlıcakla kalınız....

 3. #3
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  Admaın bir tanesi yağmurlu havada yürürken düşmüş. Üstü başı çamur olmuş. Hamama giderken yandaki camide ezan okununca namaz kılmak istemiş. Ama üstü kirli olduğu için camiye girememiş. Namaz kılmak için üstünü caminin şadırvanında çabucak temizlemek istemiş. Sonra birazını temizlemiş. Birazını temizleyememiş. Üstü yarısı ıslak, yarısı çamurlu hamama dönmüş. Yürümüş hamam kapalıymış. Başka hamam uzak. Dolmuşa binecek. Parasını kaybetmiş. Düşünmüş düşünmüş. Düştüğü yer aklına gelmiş. Oraya dönerken hava soğumuş. Soğumuş yağmur şiddetlenmiş. Yürüdükçe üşümüş. Namaz vakti kaçacak. Dinde zorlama yok. Vazgeçmiş dönmüş camiye. Islakmı ıslak, çamurlıumu çamurlu yürürken yaşlı bir amca yanına çağırmış. Ne yapıyorsun deyince; burda oturmuyorum felancaya geldim oda taşınmış. Düştüm bu haldeyim. Namaza gidiyorum. Adam tamam demiş. Gel sana yardımcı olayım. Gel sana kuru elbise vereyim. Yürümüşler. Giderken kestirme çarşıya girmişler. Amca arkadaşını görmüş. Sohbet uzadı deyip adamcağız vazgeçmiş ve dönmüş camiye. Camiye giderken hava biraz düzelmiş. Namaza gitmeden paramı alayımda kaybolmasın. Daha namaz kılacak kadar param var demiş. Parayı aşmaya giderken ve çarşıdan çıkarken başka sokağa girmiş. İki kişi kavga ediyor. Ayırayım derken karakola düşmüş. Namazı bari burda kılayım diye düşünürken adamı serbest bırakacak olaylar çabucak gelişmiş ve ezan okundu okunacak. Neyse vardır, bunda bir hikmet derken üstü yine ıslak hava biraz yine soğuk, yağmurda yağıyor. Ne parasını alabilmiş ne namazını kılabilmiş. Bir arkadaşı arabayla geçerken onu görünce gel demiş benimle senide bırakayım. Yok demiş ben bu tarafa gidiyorum. Bu havada o tarafta ne yapacaksın. Parası ve namaz bir tarafta. Sıcak araba, sıcak arkadaş sohbet evinede gidecek. Açlıkda bastırıyor. Yok demiş. Ben namaza gideceğim diye düşünürken demişki din kolaylık dini. Abdestimi alırım. Arabada kılarım. Parayıda unuturum. Ama bu sefer abdesti nerde alacak.

  Sonra taş kafasına düşmüş. Ben.... Demiş. Yere düşerken suya sabuna dokunmadım. Allaha şükür birşeyimde yok. Ama camiye gittiğimse suya sabuna dokunup abdest alsaydım, şimdi namazımı kılıp evime gidiyordum...

Benzer Konular

 1. Dokunmadan Tutulan Şeyler Nelerdir ?
  yeşeren Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 08-05-2011, 04:58 PM
 2. suya sabuna dokunma!
  gordionum Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 27-04-2010, 04:20 PM
 3. Bu buza dokunmadan önce bir daha düşünün!
  RABİA Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-12-2009, 10:58 AM
 4. Suya alerjisi olan kadın
  Venhar Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 03-03-2008, 10:03 PM
 5. Mermi Gercekten Suya İslemez Mi?
  Go[rk]eM Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-02-2008, 12:09 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık