Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Tarık Akan için 3 iddia; 3 yanıt

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Tarık Akan için 3 iddia; 3 yanıt Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Tarık Akan için 3 iddia; 3 yanıt Bakırköy’deki Taş Mektep’in sahibi Tarık Akan’la ilgili üç çarpıcı iddia ortaya atıldı. Müjde

 1. #1
  bursali68
  Misafir..

  Tarık Akan için 3 iddia; 3 yanıt

  Tarık Akan için 3 iddia; 3 yanıt

  Bakırköy’deki Taş Mektep’in sahibi Tarık Akan’la ilgili üç çarpıcı iddia ortaya atıldı.

  Müjde Ar, Altın Portakal Film Festivali’nde Tarık Akan’ı sahneye davet ederken “Sinemada kazandığı tüm birikimlerini yarattığı okuluyla, öğrencileriyle paylaşan, onlarla yeri geldiğinde çocuk gibi olan birisi” dedi.

  Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da bu sözden yola çıkarak kaleme aldığı yazısında Akan’la ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

  Dumanlı, ünlü oyuncunun mafya babası Dündar Kılıç’ı araya sokarak Taş Mektep’i Hrant Dink’in elinden aldığını öne sürdü. Ayrıca Akan’ın kira yüzünden Rum Vakfı’yla mahkemelik olduğunu yazdı.

  Hürriyet'te yer alan habere göre; iddialara Tarık Akan, Hrant Dink’in kardeşi Orhan Dink ve Bakırköy Aya Yorgi Rum Kilisesi Vakfı Başkanı Niko Atanasyadis’ten yanıt geldi.

  İDDİA 1: Dündar Kılıç aracı oldu
  YANIT 1: Dündar’ları karıştırdılar
  Tarık Akan: Bunlar iddialarını yalan üzerine kurmuşlar. Duyunca şoke oldum. Hepsini mahkemeye vereceğim. Yok öyle bir şey, nereden çıkarmışlar anlamıyorum. Biz bu okulu kurduğumuzda benim bir ortağım vardı, adı da Dündar Uçar’dı. Ortaklığımız yedi yıl önce sona erdi. Kendisi o dönem Özel Okullar Derneği başkanıydı. Ben eğitimciliği ondan öğrendim. Bunlar Dündar Uçar’ı Dündar Kılıç diye yazıyorlar.

  İDDİA 2: Hrant Dink tehdit edildi
  YANIT 2: Gönül rızasıyla verdik
  Orhan Dink: Tarık Akan’a yüklenmek istiyorlarsa, bunu ağabeyim Hrant Dink üzerinden yapmasınlar. O yazılanlar bizim açımızdan doğru değil. Biz 90’lı yıllarda Taş Mektep’i kiraladık ama daha önce Tarık Akan’a söz verildiğini öğrenince gönül rızasıyla okulu ona verdik. Tarık Akan o okulda iyi bir eğitim yapıyor. Olayın bizi ilgilendiren bir yönü yok.

  İDDİA 3: Rum Vakfı ile mahkemelik
  YANIT 3: Kirayı zamanında öder
  Niko Atanasyadis: Özel Taş İlköğretim Okulu, bizim vakfındır. Tarık Akan’ı yıllardır tanıyoruz, uyumlu bir kiracımızdır, çok sevdiğimiz iyi bir arkadaşımızdır. Kiralarını hep zamanında öder. Kira artışı yaptığımızda da bizleri anlar. Şimdiye kadar mahkemelik olacak bir olay yaşamadık. Aramızda bugüne kadar hiçbir problem çıkmadı.

  Kaynak : http://gundem.milliyet.com.tr/tarik-...48/default.htm

 2. #2
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  İzleyeceğiz göreceğiz...Bir tarafta Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı , diğer tarafta ise Tarık AKAN ve diğerleri...

  Bu haberin iki sonucu olacaktır...

  1- Eğer Sn.Ekrem DUMANLI bunları kanıtlayamaz ise tiraj uğruna YALAN HABER / ASPARAGAS haber yapmış olup YALANCI konumuna düşecektir...

  2- Eğer kanıtlar ise Sn.Tarık AKAN , Orhan DİNK ve Niko Atanasyadis , ortaya çıkan gerçekleri saptırıp YALANCI konumuna düşecektir...

  Bakalım hangi taraf TEFE KONULACAK , hep birlikte göreceğiz...

  Sağlıcakla kalınız...

Benzer Konular

 1. Tarık Akan: "2011 ak mı kara mı siz karar verin"
  bursali68 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-10-2011, 12:11 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 07-10-2009, 09:01 PM
 3. Din çağımıza yanıt verebilir mi ?
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 37
  Son mesaj: 19-08-2009, 08:02 PM
 4. Anna/ Tarık Tufan
  ResuLL Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 13-02-2009, 03:37 AM
 5. Mustafa Kema'lce bir yanıt
  simqe Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-01-2009, 12:51 PM
Yukarı Çık