Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 Toplam: 6

Yoksa sizin yaşamınız reklamlardaki gibi değil mi?

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Yoksa sizin yaşamınız reklamlardaki gibi değil mi? Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Bir dünya düşünün ki çocuklar, arabası "baba" olana baba diyor. Büyüyünce akıllanmıyor, bisküvi yiyince astronot olup uzaya gidiyor. Delikanlılık döneminde ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.799
  Rep Gücü
  137443

  stat Yoksa sizin yaşamınız reklamlardaki gibi değil mi?

  Bir dünya düşünün ki çocuklar, arabası "baba" olana baba diyor. Büyüyünce akıllanmıyor, bisküvi yiyince astronot olup uzaya gidiyor.

  Delikanlılık döneminde kraker ısırınca, komşu kıza göbek attırıyor.
  Zaten daldırma çayla kız tavlıyor, kahve içerken de âşık oluyor. Ama ne kadar aptal olursa olsun, kız sürdüğü kokuya vurgun! Onu terk edemiyor.

  Mecburen, sakalını traş ettiği jiletin içinden çıkan robot kızla idare ediyor.
  Sonunda ne sürdüğü parfüm, ne traş losyonu, ama lipofize kahvesinin saldığı kimyasal fındık kokusu sayesinde bir kıza yamanıyor.

  Kavga mı edecekler? Daha keskin olamayan cep telefonlarıyla birbirlerinin üstünü başına parçalayarak dövüşüyorlar.
  Zarar yok! Toplu tarifeden cep telefonuyla gece gündüz ucuza konuşup barışıyorlar.

  Arabalarına benzin doldururken, eşek arısı kılıklı kız öyle çok çip para veriyor ki, bedava yaşayacaklarına inanıp evleniyorlar.
  Evlenmeye karar vermelerinde tabii mobilyada "eskiyi getir yeniyi götür" kampanyasının, Seda Sayan'ın şakıdığı halıların, bir türlü hızlanamamasına karşın Mazhar gitar tıngırdattıkça temizlenen internetin de etkisi var.

  Hanım da kendi kendine dolan buzdolabı, sofrayı toplayan bulaşık makinesi, kocasının televizyon gibi seyrettiği sessiz çamaşır makinesiyle mutlu olabiliyor, zaten. Lekeleri soğuk suda çıkaracak deterjanı buldu mu, tamam. Bir de içine makineyi kireçten koruyacak tableti koyduysa, ver eline buharlı ütüyü, değme keyfine.
  Çocuğun bakımı da pek kolay; bağlıyorsun altına peti, şarkı söyleyip dans ediyor. Ancak çişini söylemeye hiç niyeti yok: Litrelerce işese de kuru kaldığından, poposunda bir paketle dolaşmaktan hiç rahatsız değil!

  Bir şekilde büyüyüp gurbete mi gitti? Bu sefer evinizde bal arısı kılıklı çocuklar beslemeye başlıyorsunuz, sizi cep telefonuyla özlediğiniz yavrularınıza bağlıyor, hatta bazen İngiltere'den bile getirip kavuşturuyorlar.
  Ve Türkiye böyle yaşayıp gidiyor, sayın seyirciler!

  Yoksa sizin yaşamınız reklamlardaki gibi değil mi?
  Nasıl yaşıyorsunuz peki? Reklamlardan sonra başlayan dizideki gibi mi? Hangi oyuncuya âşıksınız, hangi hikâye sizin hayatınız, hangisi sizsiniz o dizilerdeki?
  Belki de cehalet yarışmalarını, kim daha talk salak şovlarını, lahmacun kralının ince kıyılmış soğan esprilerini, mutasyona uğramış hadım evladının müzik otoriteliğini seyredip gülüyorsunuzdur, kah kah.

  Oysa siz yaşarken ekran tefecilerine borçlandığınız hayali bir dünyada, gerçek dünyada bir çocuk, taş doldurduğu sırt çantasıyla denize atıyor kendisini, cennet vaadinin peşinde. Hocalar, kızların içindeki cini çıkarmak için uçkur çözüyor. Din ve ahlak okul kitaplarından çıkarılıyor.
  Siz reklamlardaki Türkiye'yi borçlanarak yakalamaya ve ödünç yaşamaya çalışırken satın alamayacağınız mutlulukları, çocuklarınızın çocuklarına ödetilecek dış borç yükleniyor sırtınıza.

  siz de televizyon karşısında Ayşe Teyze'nin cipslerini atıştırdığınız sürece...

  facebook

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  reklamlar özendiriyor fakirin biriktirmis oldugu uc bes kurusu
  sesitli vesilelerle ellerinde aliyor hep hayeli bir dünyada yasaniyor.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  2.191
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  54809
  Küçük çocuklar reklamların hastası; pür dikkat izliyorlar. Bilinçaltı küçük yaşlardan itibaren esir alınıyor.
  ''Anı Yaşa'' diye bir reklam sloganı bilinçaltına işlemiş çocuk geleceği düşünür mü ? Değer yargıları gelişir mi ?

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.799
  Rep Gücü
  137443
  Alıntı tntcool´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Küçük çocuklar reklamların hastası; pür dikkat izliyorlar. Bilinçaltı küçük yaşlardan itibaren esir alınıyor.
  ''Anı Yaşa'' diye bir reklam sloganı bilinçaltına işlemiş çocuk geleceği düşünür mü ? Değer yargıları gelişir mi ?

  Düşünme, seni iliğine kadar sömüreni. Akşama eve ekmek götüremeyecekmişsin, çocuğunun okul ihtiyaçlarını karşılayamıyormuşsun, boş ver!.. Bebekler daha gün yüzü göremeden ölüyorlarmış. Aldırma, an'ı yaşa!

  İşsizlik gelmiş kapını çalmış. Yanında yörende insanlar işten kovulmaktadır. Boş ver, sen "an'ı yaşa", SMS yolla...

  Yanı başında bir genci tekme tokat dövüp gözaltına alıyorlar... Sokak ortasında birini çekip vuruveriyor polis... Sen an'ı yaşa!

  Hapishaneleri kan gölüne çevrilmiş ülkenin; ve tüm ülke görünmez tel örgülerle bir hapishane olmuş, boş ver! Sen an'ı yaşamana bak!

  Amerikan donanması boğazları kendi babasının su yoluymuş gibi kullanıyormuş, Amerikan yönetimi, senin ülkenin ekonomisinden siyasetine her şeyini belirliyormuş, senin ülkenin ordusunun kafasına çuval geçiriyormuş, boşver, sen anı yaşamana bak!

  Sömürüsüz bir dünya hayal etmeyi, açlığın, yoksulluğun olmadığı, bebeklerin ölmediği bir dünyayı hayal etmeyi aklından bile geçirme. İşkencenin, baskının olmadığı, bağımsız demokratik bir ülke hülyalarına dalma; çünkü o "GELECEK"; oysa sana, anı yaşamak yeter!..

  Sen anı yaşa...

  uludagsozluk

  Şu anki geleceğe bakınca anı yaşa kipi yada emiri yada her ne haltsa mümkün değil bunuda geçelim sadece hayvanlar anı yaşayabilir..

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye SEBLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Nerden
  Gurbet'den...
  Mesaj
  577
  Rep Gücü
  3515
  ''Eğer bir reklamda “Size ancak böylesi yaraşır” gibi iltifatlar yer alıyorsa, hemen üzerinize alınmayın; cümleyi doğru okumaya çalışın: Bu, aslında, “Ancak bizim markamızı kullanmakla seçkin bir insan olma şansınız vardır; bu şansınızı ziyan etmeyin” şeklindeki bir ifadenin tersinden okunuşu olabilir.''

  ''Reklamın amacı, duyurulan ürüne karşı bir arzu uyandırmak, hattâ bu arzuyu bir ihtiyaç seviyesinde hissettirmektir. Bunu sağlamak için reklamcıların başvurmayacakları çare yoktur. Reklam filmlerinde, bazan ürünün birtakım özelliklerinin gülünç derecede abartılmış olduğunu görürsünüz. İnsanlar uçar, tepeden tepeye sıçrar, birtakım malların başına gelmedik şey kalmasa da onlara hiçbir zarar vermez. Gerçekte, bu senaryoları yazanların da sizi bu olağanüstülüklere inandırmak gibi bir niyeti yoktur. Onların amacı sadece sizde ürüne karşı bir sempati uyandırmak, sonra bunu işleyerek arzuya ve ihtiyaca dönüştürmektir. Bunda ne kadar başarılı olabildiklerine dair örnekleri ise kimse saymakla bitiremez.''

  Ümit Şimşek
  ''İslam’a gelmek bir yere gelmek değil, ‘kendine gelmek’tir.''

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  Bir Türkcell reklaı vardı. Harcadığından fazla kazan diye. Reklama göre konuştupta ödediğinden fazla hediye kazanıyorsun. İşte bu reklamı izledikten sonra anladın ki benim hayatım reklamlardaki gibi değil. :))

Benzer Konular

 1. Erkek peynir gibi, kadın soğan gibi
  Gül@y Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 7
  Son mesaj: 27-02-2009, 11:52 AM
 2. Burcunuz ve cinsel yaşamınız
  dogangunes Tarafından Astroloji (burçlar) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-07-2008, 06:04 PM
 3. Nüfüs cüzdanı..(cüzdan gibi değil ama)....
  güney Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 16-06-2008, 09:00 PM
 4. Yorum: 2
  Son mesaj: 20-02-2007, 05:08 PM
 5. İnanılır Gibi Değil Audi Testi
  Usta57 Tarafından Audi Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-02-2006, 12:15 AM
Yukarı Çık