y-305-lba-351-305-hediyesi.jpgHediye seçimi kendine güvenmeyenler için oldukça zor bir iştir. Kuşkusuz hediye almak için en zor zaman da yılbaşıdır. Tek kişiye hediye almak bile yeterince zorken, bütün tanıdıklara ufak veya büyük hediyeler aramak insanı epey bir strese sokar. Sizlere çözüm olarak internetteki hediye sitelerini önerebiliriz. Tabii ki her zaman ‘’Bence yılbaşı olsun, sevgililer günü, anneler günü olsun bunlar kapitalist düzenin tüketim toplumunu para harcatmaya ve ekonomiyi canlı tutmaya yönelik dayatmaları.’’ diye konuşup hediye almaktan yırtma gibi bir seçeneğiniz de var. Ancak şunu unutmayın ki bu anarşist ruhlu insanların çevrelerinde pek arkadaşları olmuyor. İyi bir hediye seçimi için hediye alınacak kişinin karakterini, alışkanlıklarını ve zevklerini iyi analiz etmek gerekir. Ama eğer bu analiz kısmında kendinize güvenmiyorsanız, herkesin ilgisini çekebilecek orjinal hediyeler ve çok sayıda hediye çeşitleri olan mağazalar işte tam size göre!

Hediyelik Eşyalar

Bu mağazalardan biri de BudunDesign. Örneğin ünlü hediyelik eşya mağazası Budun’da, günlük pratik kullanım sağlayan cin fikirli eşyalardan action figure’lere, t-shirtlerden tasarım ürünlerine çok geniş bir yelpaze mevcut. Efsaneye göre Budun’dan bir yakınına alınacak güzel ve değişik hediye bulamayan son kişi gün batımında taşa dönüşmüş. Bunlar şaka tabii, kimsenin hediye bulma stresi içinde bir de heykele dönme korkusuyla dolaşmasını istemeyiz. Taş demişken son yılların belki de en popüler board game’lerinden go’yu pas geçmek olmaz. Altında derin bir Uzakdoğu felsefesi barındıran ve aslında bir oyundan çok daha fazlası olan go’yu iyi oynamak büyük bir zeka ve strateji becerisi ister. Bu tür meydan okumalara meraklı yakınlarınıza bu oyunu vermeniz yerinde olabilir. Yılbaşı gecesi ruhuna uygun bir yılbaşı hediyesi olarak board game’ler… Tabu, Tabu XL, Trivial Pursuit, Scrabble ve Monopoly gibi oyunlar hem güzel birer hediye, hem de geceyi geçirmek için eğlenceli birer yol olabilir. Ama arkadaşlarınızın çok hırslı insanlar olması durumunda bu ve bundan sonra düzenleyeceğiniz oyun geceleri cehenneme dönebilir baştan söyleyelim. Eğer kağıt, özellikle de poker oyununa meraklı birilerini tanıyorsanız poker çipleri veya Kem gibi kaliteli iskambil kağıdı çeşitleri de iyi birer hediye önerilerindendir. Çip çeşitleri ve Kem’i Nezih Kitabevi mağazalarında bulabilirsiniz. Ayrıca iskambil kağıtlarını karıştıran ‘shuffler’ adlı makineler de e-bay’de satılmaktadır. Böyle bir hediye aldığında eminiz çok kişi memnun olacaktır. Bu shuffler denen alet özellikle poker gecelerinde kurtarıcı olur ve kağıtların yıpranmasını önler.
Hediye Sitelerinden Hediye Almak

İnternetteki hediye sitelerinden hediye söylemeyi göze alıyorsanız e-bay ve amazon.com gibi bilindik sitelerin yanı sıra net üzerinden satış yapan özel tasarım t-shirtlere bakmanızı da önerebilirim. Bu gibi hediye sitelerinde satılan yüzlerce özel dizayn t-shirtler hem değişik beğenilere hitap eder hem de kişiye özel hediye olabilirler. Üstelik son derece kalitelidirler. Fiyatları da gayet makul olan bu giyeceklerin Türkiye’ye gelme süresi 1 ila 3 hafta arasında değişmektedir. Yani yılbaşından 2-3 hafta önce sipariş vermeniz yerinde olur. ‘’Senin hediyen şu anda Cebelitarık boğazı yakınlarında olmalı, geliyor yolda ama…’’ demek pek de şık olmaz değil mi? Bütün bunların dışında bir de klasikleşmiş kırmızı iç çamaşırı hediyesi vardır. Şöyle şık bir hediye kutusu içinde sunulan hediyeye kim hayır der ki… Ama bu hediyeyi sadece duygusal bağınız olan yakınlarınıza almanızı öneririz. Örneğin amcanıza almanız ailede çok konuşulacaktır. Bu seçim için de artık hediyeyi alacağınız kişinin önemine göre Şahinler İç Giyim’den Victoria’s Secret’a kadar kalite/fiyat seçenekleriniz mevcuttur.Hepinize mutlu yıllar…

hediyegezgini.com