Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423

  Allah Allah Diyen Ordu Cami Bombalar Mı?

  Em. Org. Yirmibeşoğlu'ndan tarihi itiraf: Kıbrıs'ta cami bile yaktık


  Özal'a suikastın gerisindeki isim olarak suçlanan emekli Org. Yirmibeşoğlu boş bulununca ağzından çok önemli bir itiraf kaçırdı. Kğıbrıs'ta cami bombaladık diyen Yirmişeboğlu, Genelkurmay eski Başkanı İlker başbuğ'un "allah Allah diyen ordu cami bombalar mı?" sözünü tekzip etti.
  Kıbrıs'ta sivil direnişi örgütleyen isim olarak bilinen emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu, "Halkın mukavemetini artırmak için düşman yapmış gibi bazı değerlere sabotaj yapılır. Mesela bir cami yakılır. Kıbrıs'ta biz bunu yaptık. Bir cami yaktık" dedi

  İstanbul'da gayrimüslimleri hedef alan 6-7 Eylül Olayları ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın suikastına karıştığı iddialarıyla gündeme gelen eskiMilli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu, Özel Harp Dairesi'ni HABERTÜRK'e anlatırken tarihi bir sırrı ağzından kaçırdı: "Halkınmukavemetini artırmak için düşman yapmış gibi Kıbrıs'ta bir cami yaktık."

  İDDİALARI YALANLADI

  Ahmet Özal'ın Turgut Özal suikastı ile ilgili iddialarını yalanlayan Yirmibeşoğlu, yıllar önce gazeteci Fatih Güllapoğlu'na söylediği, "6-7 Eylül olayları Özel Harp işidir vemuhteşembir örgütlenmedir" şeklindeki sözlerine de açıklık getirmek istedi. Yirmibeşoğlu, "1971'de Özel Harp Dairesi'ne Kurmay Başkanı oldum. 6- 7 Eylül olayları 1955'te oldu. O tarihte Özel Harp Dairesi yoktu zaten. Kıbrıs için kurulan Seferberlik Tetkik Kurulu vardı" dedi.  BOŞ BULUNUNCA...

  Yirmibeşoğlu, Özel Harp Dairesi'nin çalışma sistemini HABERTÜRK muhabirine anlatırken tarihi bir sırrı ağzından kaçırdı. Yirmibeşoğlu şöyle konuştu: "Gazeteci bana 'Bu olay neden yapıldı?' diye sorunca ona akademik düzeyde konuştum. Şunun için yapılır dedim; 'eğer bir yerde halkın galeyana gelmesini birmukavemet hareketini göstermesini arzu ederseniz sizin saygın değerlerinize düşmanın, karşı tarafın bir şey yaptığını, küçültücü hareket yaptığını gösterirseniz, halkı galeyana getirirsiniz. Özel Harp'te bir kural vardır; halkınmukavemetini artırmak için düşman yapmış gibi bazı değerlere sabotaj yapılır. Bir cami yakılır. Kıbrıs'ta cami yaktık biz. Cami yakılırmesela." HABERTÜRKmuhabirinin "Cami mi yaktınız?" diye sorması üzerine ağzından kaçırdığını fark eden Paşa "Mesela diyorum..." diyerek toparlamaya çalıştı. Seferberlik Tetkik Kurulu'nun 1953'te kurulduğunu belirten Yirmibeşoğlu, "Kurulun üç tane subayı vardı Ankara'da Karanfil Sokak'ta. Yeni bir teşkilattı, Kıbrıs'ta EOKA'ya karşı silah göndermek için" dedi.

  GÜNEYDOĞU ÖRNEĞİ

  Benzer bir itiraf da emekli Korgeneral Altay Tokat'tan gelmişti. Tokat, 2006 yılında verdiği bir röportajda, Güneydoğu'da görev yaptığı yıllarda, bölgeye yeni gelen memur ve hâkimlerin 'işlerini ciddiye alıp hizaya girmeleri" için evlerinin yakınına birkaç bomba attırdığını' itiraf etmişti.

  CAMİLERE SAYISIZ BOMBA ATILDI

  KIBRIS'ta 1955-58 yılları arasında 16, 1963-74 arasında ise 100'den fazla cami, mescit ve türbe Rumlar tarafından tahrip edildi. Baf'taki Cami-i Cedit 1964'te yakılarak yerle bir edildi. Lefkoşa'daki Ömeriye ve Bayraktar camileri de defalarca bombalandı.

  YİRİMİBEŞOĞLU, İLKER BAŞBUĞ'U YALANLADI

  Balyoz darbe planındaki Fatih cami'ne bomba konulması düşüncesinin deşifre olmasının ardından dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bu haberlere sert tepki göstermişti. Karargahta basın toplantısı düzenleyen Başbuğ, iddiaları yayınlayanları vicdansızlıkla suçlamıştı. Sesini yükselterek yumruğunu masaya vuran Başbuğ şöyle konuşmuştu: "Allah Allah diye taarruz eden bir ordu nasıl olurda Allah'ın evi olan camiyi bombalar. Bu ordunun Mehmetçiği Allah Allah diye hücum ediyor. Vicdansızlara sesleniyorum, TSK'nın da sabrının bir sınırı var. Siz orduyu nasıl böyle itham edersiniz? Hiç mi vicdanınız yok". Sabri Yirmibeşoğlu yaptığı açıklama ile Genelkurmay eski Başkanının sözlerini de tekzip etmiş oldu.

  Kaynak: Habertürk
  23 Eylül 2010, Perşembe

 2. #2
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  912
  Rep Gücü
  19319
  TSK sanki islam ordusu...
  TSK deyince, samimi bir dindarin ilk aklina gelen sey din karsiti oldugudur. Dogrudurda. Allah Allah diye savasan yoksul gariban cocuklarin peygamber ocagi sandiklari, sehitlik kutsiyeti yükledikleri bir mertebenin avutucu yanidir. Pek cogu sehitte olmustur.

  Unutmamak gerek ki, buna karar verenler, yeri gelince rüsvet yemekten insanliktan cikmis bir polisi dahi öldügü zaman sehid yapmislardir.

  Hepsi halk icin, kurtulus icin.

 3. #3
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Mesaj
  30
  Rep Gücü
  8

  Cevap: Allah Allah Diyen Ordu Cami Bombalar Mı?

  planlar iddaalar ortada o boru dediğinin içinin boş olmadığı ve bazıların tsk envanterine kayıtlı olduğu haberlerde cıktı ilker başbuğ kağıt parçası diye elinde salladı kriminal orjinal dedi ? topraktan mahsul yerine silah cıktı nerden geldi bunlar ? mayın patladı tsk nın mayınıyla asker öldü çoban kız bişekilde öldü teröristler çoban, çoban terörist sanıldı şimdi cami bombalarmı bombalamazmı görmek lazım nitekim herifin biri camileri yakmaya başlamıştı haberleri takip eden bilir bunun üzerinde kimse durmadı örtbas edildi delinin biri deyip geçiştirildi nedir bu millet aptal yerine konuluyor 30 senedir terör niye bitmedi asıl soru bu ?ordu kutsal dır fakat çürük elmalar temizlenmeli aynışey emniyet için geçerli

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 02-08-2012, 02:44 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 11-11-2011, 04:14 PM
 3. Yorum: 2
  Son mesaj: 19-09-2011, 12:18 AM
 4. Yorum: 2
  Son mesaj: 10-08-2011, 06:04 PM
 5. Allah diyen karga (video)
  YukseLL Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-10-2007, 02:01 AM
Yukarı Çık