+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Yunanistan Türk Karşıtı Anıt Dikecek

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Yunanistan Türk Karşıtı Anıt Dikecek Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Yunanistan Kırım'da Yunanistan'ın Osmanlı'ya karşı sözde kurtuluş mücadelesi veren ve Yunanistan'da milli kahraman olarak kabul edilen Lamros Katsionis'in anıtını inşa

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye sailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  244
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  5529

  Yunanistan Türk Karşıtı Anıt Dikecek

  Yunanistan Kırım'da Yunanistan'ın Osmanlı'ya karşı sözde kurtuluş mücadelesi veren ve Yunanistan'da milli kahraman olarak kabul edilen Lamros Katsionis'in anıtını inşa edecek.

  Sevastopol Belediye Meclisi Başkanı Valeriy Saratov, Yunanistan'ın Odessa Başkonsolosu Yerasimos Davaros ile yaptığı görüşmede, anıt için Yunanlı kahramanla tarihi bağları olan Balıklava'nın en uygun yer olduğunu belirterek, “Sevastopollü mimarlar, Yunanistan'da yapılan anıtın Balıklava sahilinde kurulması projesini hazırladı. Şu anda heykelin üzerine kurulacağı temelin yapımı konusu görüşülmekte” dedi.

  18. yüzyılın sonlarında Yunanistan piyade taburu komutanlığı yapan Katsionis, 1768-1774 yılları arasında devam eden Osmanlı-Rus savaşına Rusya'nın tarafında Osmanlı'ya karşı savaşmak üzere gönüllü olarak katıldı.

  1774 yılında Rus çariçesi 2. Katerina, Rusya'ya hizmeti kabul eden Hristiyan Yunanlara Kırım'a taşınma teklif etti. Bu teklifi kabul eden Katsionis, üç bin Yunanlı ile birlikte Kırım'a gelerek Kefe (Feodosya) ile Akyar (Sevastopol) arasındaki sahilde nöbet tutmak üzere prens Grigoriy Potömkin'in kurduğu piyade alayına katıldı.

  Katsionis, 1784 yılında Rusya'nın Kırım'daki ordusunun en önemli askeri birliği olan Balıklava piyade taburunun komutanı oldu.

  Lambros Katsionis anıtı, Kırım'da Türklere karşı savaşanların anısına kurulan ilk anıt olmayacak. Kırım Özerk Cumhuriyeti başkenti olan Akmescit'in (Simferopol) merkezinde, Osmanlı-Rus savaşında, Kırım'ın Türk “işgalcilerden” kurtarılması anısına kurulan bir anıt daha bulunuyor. Bu anıt, Rusya yanlısı güçlerin miting düzenlemek için seçtikleri yerlerden biri
  Haberin Kaynağı:Yunanistan Türk Karşıtı Anıt Dikecek
  Konu dogangunes tarafından (17-09-2010 Saat 06:32 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı fontuyla oynamak yasak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Mesaj
  30
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  6

  Cevap: Yunanistan Türk Karşıtı Anıt Dikecek

  bu yunanları cok büyütenler var bi yellensek orda 1 ay gaz maskesi takarlar hala yunan paranoyası bu zokayı yutmayın ezer geçeriz evelallah pirim vermeyin şunlara ...

Benzer Konular

 1. En Çarpıcı Sigara Karşıtı Resimler
  dogangunes Tarafından Fotoğrafçılık Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 16-11-2013, 03:31 PM
 2. İslam karşıtı Osmanlı filmi
  haveran Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-03-2013, 01:54 PM
 3. Nevin Anıt Şampiyon
  mopsy Tarafından Atletizm Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-08-2010, 10:15 AM
 4. Bilim ve Laiklik Karşıtı Bir Soru
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 06-05-2009, 11:47 AM
 5. PKKlının anıt mezarına 3 yıl sonra yıkım davası.
  efelenen Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-06-2007, 10:13 AM
Yukarı Çık