Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Acemi Üye sailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  244
  Rep Gücü
  5530

  Neonazi ve İslamcının ideolojik yakınlaşması!

  Alman "Der Spiegel" dergisi, ülkedeki radikal faaliyetleri izleyen Anayasayı Koruma Dairesinin, İsrail ve Yahudilere karşı olan düşmanlıkları sebebiyle Neonaziler ile İslamcılar arasında ideolojik bir yakınlaşma gözlemlemeye başladığını yazdı.

  Federal Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Heinz Fromm, dergiye yaptığı açıklamada, Neonazilerin Yahudi düşmanlığının yanı sıra Arap kökenli çocukların bir Yahudi dans topluluğunun Hannover kentindeki gösterisi sırasında oyunculara taş atmasının da endişe verici olduğunu söyledi.

  Neonaziler ile radikal dinci Arapların düşüncelerinin ideolojik açıdan benzerlikler gösterdiğini savunan Fromm, her iki kesimin de İsrail'in ve Yahudilerin aşırı derecede güçlendiğine ve bu nedenle Yahudilere karşı mücadele edilmesi gerektiğine inandığını kaydetti.

  Fromm, Neonazilerin daha çok ırkçılıktan, radikal dinci Arapların ise Orta Doğu sorunundan dolayı Yahudilere düşman olduğunu ve her iki kesimin de siyonizme ve Yahudilere karşı mücadeleyi haklı gördüğünü söyledi.

  Derginin haberinde, Yahudi dans topluluğuna taşlarla saldırdığı için göz altına alınan kişilerin sayısının 12 olduğu, bu kişilerden 11'inin yaşları 9 ve 19 arasında değişen Arap çocuk ve gençlerden oluştuğu belirtildi.
  CNNTURK
  Konu dogangunes tarafından (17-09-2010 Saat 07:35 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı fontuyla oynamak yasak

 2. #2
  Acemi Üye sailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  244
  Rep Gücü
  5530
  Irkçı bir insan değilim fakat İsraildeki yozlaşmış yahudilere karşı neo nazilerle birlikte sadece tavır koysak fena olmaz diye düşünüyorum.

Benzer Konular

 1. Med’den roj’a ideolojik yayın ve avrupa
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-06-2010, 01:20 PM
Yukarı Çık