İngiltere'de yapılan bir araştırmada, evli ya da sevgilisi olan her beş kişiden birinin aslında bir başkasına âşık olduğu ortaya çıktı.

Online pazarlama-araştırma şirketi "Onepoll.com", tarafından İngiltere'de 3 bini aşkın kişiyle yapılan çalışmada, her 5 kişiden birinin, başkasına aşık olduğu, aşık olunan erkek ya da kadının genelde iş arkadaşı ya da yakın arkadaş çevresinden biri olduğu belirlendi. Araştırma sonuçlarına göre "tehlike listesinde" eski sevgililer de yer aldı.

3 YIL 3 AY SÜREBİLİR!
Araştırmada ayrıca, başkasına âşık olduğunu söyleyen her 6 kişiden biri de eş ya da sevgilisini aldattığını açıkladı. Çalışmayı yürüten şirketten bir yetkili, "Bu araştırmayla beraber, birçok insanın aynı anda birkaç kişiyi sevebildiği ortaya çıktı. Mutlu bir ilişkideyken bile başka birine karşı hislerimizin olması çok doğal" diye konuştu.
Araştırmada, bir başkasına duyulan bu tür hislerin 3 yıl 3 aya kadar sürebileceği de belirtildi. Anketlere katılan erkeklerin yüzde 22'sinin aynı anda 2 kadına birden âşık olduklarını itiraf etmesi de, erkeklerin aldatma oranının kadınlara göre daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Çarpıcı araştırma! - Habertürk