+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 Toplam: 4

Şarkıcı Teoman : İslami Camiaya Sempati Duyuyorum

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Şarkıcı Teoman : İslami Camiaya Sempati Duyuyorum Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Habertürk'te Haber Analiz progr***** katılan ünlü şarkıcıya, Kenan Evren ve onu alkışlayan üniversite öğrencileri için söylediği "O salaklar o herifi

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Ala Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesaj
  124
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  4755

  Şarkıcı Teoman : İslami Camiaya Sempati Duyuyorum

  Habertürk'te Haber Analiz progr***** katılan ünlü şarkıcıya, Kenan Evren ve onu alkışlayan üniversite öğrencileri için söylediği "O salaklar o herifi alkışladı" sözleri hatırlatıldı. Teoman, "O programda 'huzur' konuşacaktık. Ben oraya huzursuzluk getirdim." dedi.

  Eskiden insanların korktuğunu ama artık Kenan Evren'i savunacak kimsenin kalmadığını savunan Teoman, "O çocuklara kızmamın nedeni cehaletleri.

  Tonton bir adam gelmiş onlar da dinliyor, alkışlıyorlar. Ama onların neler olduğundan haberi yok. Koskoca adam olmuşsunuz ve eğitim alanında önemli bir yüzdelik dilime girmişsiniz... Bu durumda Kenan Evren'i alkışlamışsanız ben de 'salak' derim." diye konuştu.

  SAĞCILAR, ÜLKÜCÜLER DE 12 EYLÜL'ÜN KARŞISINDA DURMALI

  Teoman, 12 Eylül'ü yaşamış ve o yılların acısını çekmiş insanların Kenan Evren'i her gördüğünde daha ağır sözler söylediğini, küfürler ettiğini kaydetti. Teoman, Kenan Evren'in adının bazı cadde ve okullardan kaldırılmasını da "Çok güzel hareket" olarak değerlendirdi.

  Bugüne kadar solcuların 12 Eylül'ün karşısında durduğunu ama sağcıların, ülkücülerin de o dönemin mağduru olduğunu kaydeden Teoman, herkesin "12 Eylül'ün karşısında durması gerektiğini bu durumda halkın daha çok bilinçleneceğini" savundu.

  KENAN EVREN'DEN ŞEHİT YAKINLARI DA HESAP SORACAK

  Teoman şöyle devam etti: "PKK'nın ortaya çıkışında Diyarbakır Cezaevi'nin katkısı büyük, şehit yakınlarının hesap soracağı insanlardan biri Kenan Evren. PKK tabanının önemli bir bölümü orada yaratıldı. Kenan Evren o kadar ne yaptığını bilmez bir adamdı. Ben o dönemde çocuktum yine de komedinin farkındaydım.

  Biz onun neler yaptığını televizyondan görüyorduk, bir hastaneye gidiyordu herkes el pençe divan... Madem ki o kadar kasıldın zamanında biz de şimdi hesap soracağız." Teoman, Kenan Evren'in zekasıyla ilgili olarak da çok parlak şeyler düşünmediğini söyledi.

  ERDAL EREN HISMIM

  12 Eylül döneminde 18'inden küçük olduğu için yaşı büyütülen ve idam edilen Erdal Eren'le akraba olduğu yazılan Teoman bu konuya da açıklık getirdi: "Kan bağımız yok, hısmımız. Küçükken hikayelerini duydum. Erdal her zaman benim gündemimdeydi, bir sürü insan için de önemli bir figür haline gelmişti." "İki Çocuk" şarkısında Erdal Eren'i andığını hatırlatan Teoman şöyle devam etti:

  ASLINDA KEYFİM YERİNDE

  "Ben o dönemin acısını birebir çeken biri değilim. Aslında benim keyfim yerinde. Ezilmeyen taraftayım; erkek, Müslüman, Türk... Ezilenlerin temsilcisi gibi sürekli konuşmak da bana ayıp geliyor. Acıyı onlar çekiyor, sen onların hikayesini yazıyorsun..."

  İSLAMI CAMİAYA SEMPATİ DUYUYORUM! GATA'YA OLAYI AYIP!

  Üniversitede başörtüsü yasağına karşı olduğunu belirten Teoman, Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmaması ile ilgili soruya da şu yanıtı verdi: "Ne kadar ayıp! Sizin de vicdanınız sızlamıyor mu? 'Koskaca Başbakan eşi' demiyorum, bir tane kadın hasta ziyaret etmek istiyor, içeri alınmıyor.

  Sonra 'Şehitler ölmez' diye gittiğiniz cenazelerdeki anneler sizin reddettiğiniz kapalı kadınlar... O kadar komik şeyler oldu ki... Cumhurbaşkanı eşiyle yan yana görünmemek için köşe kapmaca oynayan komutanlar da var. Ne kadar komik, devlet adamlığı bu mu!"

  Teoman'a programda daha önce söylediği bir söz de hatırlatıldı. 'İslami camiaya sempati duyuyorum' şeklindeki açıklaması Teoman şunları söyledi:

  Teoman: Orada islami camiaya sempati duyoyorum derken onların islamcılığına ya da başka bir şeyine değil mağduriyetlerine dikkat çekmek istedim. Gerçekten de bu ülkede bir çok mağduriyet yaşadılar.

  Başörtüsü meselesi ne olacak kimsa bilmiyor mesela. Ben 13-14 yaşında bir kızın başörtüsü taktığı için ortaokula gidemediği bir durumda o kız çocuğunun tarafını tutuyorum. Olay budur benim için.
  sekizsütun

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  47
  Mesaj
  1.940
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37780
  Birinin meşhur olması için sadece Müslüman oldum, islamı çok seviyorum demesi yeterli gaz vermiştir bize. Türkiyenin deniz altındaki zenginliklerini çalan cpt Custeau ve ekibi 'müslüman oldum yalanını söylemişti hiç arama tarama yapmadan müslüman olan
  kişi hırsız olamaz muamelesi yapmıştık.
  Kenan Evren olmasaydı bugünkü tarikatlar,sağ cemiyet bu kadar güçlü olmazdı. aslında sevmiyorum diyenlerin en çok sevdiği kişi olması gerekir.
  içeri atılıp asılanlar ceza yiyenler nedense hep sol kesimin adamları bunu gazeteler söylüyor ben değil. Komunizm gelicek diye tarikatlara gizliden müsade edildi komunizme karşı.
  Ben hiçbir tarafın tarafı değilim,belkide Hiç yoktum. ancak Dizileri çekilenler,Gazetelerde yazanlar az çok dengenin sağ tarafa kaydığını gösteriyor. Solu hiç sevmem sağı da pek sevmem açıkçası kimsenin avukatı değilim. Ama mantıken bakınca görüyorsunuz.

  Öyleyse darbeler hep sağ yararına olmuş şimdi bu durumdan memnun bir bölüm insan var ve bunun değişmesini istemiyor kendi ele geçirdiği bir sistemi bırakmak istemiyor. Bugün sağ kesim güçlü ise kendi kendine olmamıştır bu. Zaten 2 taraf oluşturulmuş bölünmek için forumda bile bölünmüş insanlar . Sanki hiçbir tarafın insanı olamaz orta tabaka taraf tutmayan insan olamaz düşüncesiyle bakılıyor herkese.
  Hiçkimse inanç adına faydalı bir buluş yapmadı bu forumda. sadece Laf politika siyaset.
  Bende dahil hiçbirşey üretmedim. Yazıklar olsun bana benim gibi müslümana benim gibilere diyebilecek kaç kişi var burada ?? madem müslümanız islam için ne yaptık.
  Ben kendime diyorum . Birbirimizi pohpohlamaktan diğerini kötülemekten başka yaptığımız yok. hep bir sataşma olsun istiyoruz cevap vermek için. Bu enerjiyi üretim için kullanamıyoruz.

  Teoman sarhoş içkici diyenler, alkole takanlar en küçük zerresinden nefret edenler ,
  Teoman islama sempati duyunca böyle bir lafla değişiyoruz demekki. Laf Laf Laf çok
  bizde iş yok, bizde akıl yok : Bunu Endonezyayı fakir zanneden Necmettin Erbakan gökdelenleri uçak fabrikasını görünce söylemişti. Kumaşınız endonezya malı iç çamaşırlarınız çin malı. İslam için ne üretti bu kadar koyu müslüman. Fabrika mı kapattı.
  Artık laf değil birşeyler yapmamız gerekir. siyasetle olmuyor. İşyerleri açmalı.
  İşyeri açarsanız iş verirseniz daha çok müslüman olur insanlar. Kapatırsanız kaçarlar.
  Lafla olmuyor. Propaganda budur.yiyecek İş para güvence kimdeyse inanç orada. Bunu yapmadıysak yapmalıyız . Boş işlerle uğraşamamalıyız.
  Hülya avşarın bacağı kırıldığı haberleri nasıl sunii bir gündemse
  Teomanın bu haberi de sunii bir etki bence islamii değil magazinsel bir haber.
  lafım size değildir sn Ala nur. magazin haberleri bir yerde bıktırıyor.
  Konu orkuorkun tarafından (07-02-2010 Saat 12:34 PM ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye Ala Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2010
  Mesaj
  124
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  4755
  Cunta b,ir sağa bir sola indirir darbeyi, onları desteklememek lazım.

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye consume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesaj
  1.078
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  18409
  Belli oluyor kadına saygısı olmayan bir adamın bu olayı ayıp olarak nitelendirmesi çok ilginç ...

Benzer Konular

 1. Milletvekillerine Yıpranma Payı Verilmesinden MAHCUBİYET Duyuyorum
  SOSYALİST Tarafından Şikayet ve Protesto ediyoruz Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 14-01-2013, 03:08 PM
 2. İslami koordinatlar
  moss_ Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 12-08-2011, 10:55 PM
 3. ATAM’ la gurur duyuyorum
  YukseLL Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 27-07-2010, 09:20 PM
 4. teoman dan açılıma tam destek
  aslnyrkli Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-02-2010, 08:28 PM
 5. Mankenden Şarkıcı Olur mu?
  Gül@y Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-07-2008, 04:01 PM
Yukarı Çık