Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Tecrübeli Üye B@rb@ros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  282
  Rep Gücü
  10993

  Fatih Altaylı, Ertuğrul’un izinde

  Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’in başından ayrılmak zorunda bırakılmasına en çok sevinen isim görünüşte Yiğit Bulut oldu. Ertuğrul’un gidişi üzerine hemen hemen herkes bir şeyler yazdı. Böyle durumlarda adet olduğu üzere ne kadar iyi bir yayın yönetmeni olduğu üzerine şeyler yazıldı. Şeriatçılar dalga geçmenin dozunu ayarlı tutmaya çalıştılar. Sert eleştiri yapılmadı, yapanlar da iyi adamdı ama yanlışları da oldu nakaratını tekrarladılar.

  Bu durumun tek istisnası ise Yiğit Bulut oldu. Ertuğrul’un can düşmanı olarak medya camiasında Fatih Altaylı’yı bilirdik ama Yiğit onu da bastırdı. Yiğit Bulut, Ertuğrul’un gidişi üzerine birkaç yazı yazdı ve hepsinde istisnasız Ertuğrul’a karşı olan nefretini kustu.

  Bu kadar uzun bir girizgah yapmamızın sebebi, Yiğit Bulut’un Ertuğrul düşmanlığı değil tabii. Aslında o da ayrı bir yazı konusu ama bunu şimdilik sonraya bırakalım.

  Fatih Altaylı son dönemde Ertuğrul Özkök’e benzemeye başladı. Allah sonunu benzetmesin diyerek başlayalım da hemen yanlış anlaşılmasın. Yeni yıla girdiğimizden beri bunun iki belirtisi dikkatimizi çekti.

  Birincisi Fatih Altaylı da Ertuğrul gibi açıktan patron yalakalığı yapmaya başladı. Doğrudur, sermaye medyasında köşe yazarları patron yalakasıdırlar ve bazen yazılarında üstü kapalı bir yıkama yağlama sezilir ama bunu bugüne kadar bir kişi açıktan yapıyordu. O da Ertuğrul’du. Benim patronum şöyle iyi adamdır, böyle güzel patrondur diye diye sonunda “patronum yat derse yatarım, kalk derse kalkarım” noktasına geldi ve en sonunda ne kendi kaldı ne de patronu.

  Fatih Altaylı da da benzer bir açıktan yalakalık başladı. Yeni yıl dolayısıyla Habertürk bir haber yayımladı. Haberde tanınmış isimlere son on yılın en önemli kişisini sormuşlar, Fatih de eşim ve kızım demiş. Sonra köşesinden üçüncü bir isim olarak da patronu Turgay Ciner’e selam çakmış: “Ha belki bir de Turgay Ciner diyebilirdim, ‘yalakalık’ suçlamalarını göze alarak.

  Ama bize bir gazete kurmak için yüz milyonlarca doları, hem de ekonomik krizin en ağır baskısının hissedildiği günlerde, hiç düşünmeden harcayan, bizim başı dik bir şekilde mesleğimizi yapmamızı sağlayan, 1500 gazeteciye iş veren bir adam olduğu için.

  Ama korktum, söylemedim. ‘Yalakalık yapıyor’ demesinler diye.

  Ama şimdi söylüyorum.

  Haksızlık yapmaktansa, yalakalık yapmayı yeğlediğim için.”

  Patron yalakalığı bütün korkuların üstünde oluyor böyle durumlarda.

  Fatih Altaylı’nın Ertuğrullaşmasının ikinci belirtisi de patron yalakalığı ile birlikte artan Tayyip yalakalığı.

  Aslında bu patron yalakalığı ile doğru orantılı olarak artıyor. Çünkü bugün Aydın Doğan çökerken Ciner yükselişe geçiyor ve Ciner’in elinden tutan Tayyip de yalakalıktan payını alıyor. Son “Türkiye nereye gidiyor” tartışmaları ile ilgili bir yazı yazan Fatih Altaylı, “Bu soruyu ben de kendi kendime sordum. Vardığım sonuç net.

  Türkiye’de böyle bir tehlike yok ve bence Türkiye’de faşist bir baskıdan söz etmek mümkün değil.

  En azından şu an için değil ve şu an için böyle bir tehlike yok.”

  Fatih, her şeye rağmen “En azından şu an için” diyerek şerh koymuş ama bu şerh onu kurtaramaz. Ertuğrul da Tayyip iktidar olduğunda şakşakçıların önde gideniydi ama Tayyip onu yedi. Yarın bir gün sıra Ciner’e Fatih’e de gelecek. Çünkü hep dediğimiz gibi “Faşizm medyaya acımaz!” Ve o gün geldiğinde, Fatih Altaylı’ya bugünkü sözlerini hatırlatacağız.

  Okan İşbecer

  Türksolu

 2. #2
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Üçününde yok birbirinden farkı,bu yüzdenmi zehirleniyorlar acaba?

Benzer Konular

 1. Altaylı eleştirilere öyle bir örnek verdi ki
  bursali68 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 08-10-2011, 01:08 PM
 2. Fatih Altaylı'dan bomba iddia
  ashenarşi Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 18-08-2011, 02:06 AM
 3. Bakın yasa ne diyor! (Fatih Altaylı yazdı)
  YukseLL Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-07-2011, 03:15 PM
 4. Fatih’in fetih planlarını değiştiren fetva
  RABİA Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 18-12-2009, 02:22 PM
 5. Ertuğrul Sağlam'dan açıklama
  carpediemcan Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-03-2008, 11:54 PM
Yukarı Çık