Farklı Anadil Eğitimleri Yasak Olmalı mı?

Anayasanın 42. maddesi şöyle:

Türkçeden başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına ana dilleri olarak okutulamaz ve öğretilemez.
Görüldüğü gibi Anayasanın 42. maddesi Türkçenin dışındaki diğer anadil eğitimlerini yasaklıyor.
Bunu doğru buluyor musunuz ?