Kaynak: taraf / Tarih/Saat: 19 Kasım 2009 Perşembe, 12:26:46 / Link : www.taraf.com.tr
Bu haberi paylaşın :Ergenekon tutuklusu Levent Bektaş'ta ele geçen film CD'sinde ortyaya çıkan hain planda ilginç bilgiler ortaya çıktı

Ergenekon tutuklusu Levent Bektaş'ta ele geçen film CD'sindeki şifreyi çözen savcılar Deniz Kuvvetleri'ndeki cuntanın “Kafes Operasyonu Eylem Planı”nı ortaya çıkardı. Planda en dikkat çeken bölümlerden biri de kara propaganda yapılması. Planda Medya ve internet siteleri kullanılacak denilerek yapılanlar sıralanmış. İşte kara propaganda yöntemleri .

Medya ve internet siteleri kullanılacak


Planın “Kamuoyu oluşturma” safhasında yapılacaklar da şöyle sıralanıyor:

» Abone listelerinin ulusal basında yayınlanması ve haber yapılması sağlanacak.

» Konu hakkında köşe yazıları yazdırılacak.

» Tartışma programlarında konuya yer verilecek ve AK Parti Hükümeti'nin vurdumduymazlığı ele alınacak.

» 6-7 Eylül olayları, Varlık Vergisi haberleri gibi konulara medyada tekrar tekrar yer verilecek.

» AK Parti karşıtı web siteleri artırılarak faaliyetleri yoğunlaştırılacak.
» Azınlıklar lehine faaliyet gösteren web siteleri içerik yönünden desteklenecek.

» Mevcut sitelere ilave olarak “www.tehditaltindayiz.com”, “www.agosasahipcikalim.com” vb. adlarla yeni web siteleri oluşturulacak, belirlenen temalar doğrultusunda yayınlar yapılacak ve bu siteler etkin şekilde tanıtılacak.

» Kaynağı AK Parti ve yandaş gruplara aitmiş izlenimi verilen web siteleri kurularak, söz konusu sitelerin gerekli tanıtımları yapılacak ve dini içerikli yayınlar arasına Agos gazetesi başta olmak üzere, azınlıklara ait medya unsurlarını hedef gösteren mesajlar serpiştirilecek.

» İcra edilen eylemlerin suçlusu olarak AKP e irticai gruplar gösterilerek, kaynağı hakkında “kara propaganda” icra edilecek.