Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Enkazdan adil kapitalizm doğacak

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Enkazdan adil kapitalizm doğacak Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçerigi Kısaca ->> Dünyada genelinde yaşanan ekonomik krizin, komünizmin çöküşünden daha büyük etkisinin olacağı ve bu enkazın ardından `adil kapitalizmin` geleceği belirtildi. Dünyada ...

 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  stat Enkazdan adil kapitalizm doğacak

  Dünyada genelinde yaşanan ekonomik krizin, komünizmin çöküşünden daha büyük etkisinin olacağı ve bu enkazın ardından `adil kapitalizmin` geleceği belirtildi.


  Dünyada genelinde yaşanan ekonomik krizin, komünizmin çöküşünden daha büyük etkisinin olacağı ve bu enkazın ardından `adil kapitalizmin` geleceği belirtildi.


  BBC`nin ekonomi editörü Robert Peston Times gazetesinde yayımlanan bir yorum yazısında yaşanmakta olan küresel ekonomik krizin komünizmin sona ermesi kadar önemli bir tarihi olay olduğunu savundu.


  Yazısında, “2009 çok tehlikeli olacak diye düşünüyor ve önümüzdeki aylar için bombardımanlara karşı inşa ettiğimiz yeraltı sığınaklarının ekonomik kriz için olanlarını inşa ediyoruz.` diyen Peston, yazısında “Gelişmiş ekonomilerin çoğunda resmi olarak kabul edilmiş bir resesyon yaşanıyor. İşsizlik oranında büyük bir yükseliş görülecek. Hükümet, hangi şirketlere destek vermesi gerektiği konusunda büyük bir açmazda kalacak.” ifadesine yer verdi.


  Peston, bütün bu olan bitenin, küresel ekonominin işleyişine dair önemli etkileri olacağını da vurgulayarak, şu tespitlerde bulundu.


  Kapitalizm çok temel bir değişimi yaşıyor. Olan bitenler, özel sektör ile hükümet, vergi mükellefleri ile özel sektör, çalışanlar ile işverenler arasındaki ilişkiler üzerinde etkide bulunacak. Bu krizin belki de bizim ve diğer gelişmiş ekonomiler için komünizmin çöküşünden daha büyük bir etkisi olacak. Enkazın ardından ortaya çıkacak yeni kapitalizm, son 30 yıldır geçerli olandan daha adil ve daha az yabancılaştıran bir kapitalizm olacak.`


  BBC editörü Peston Times`daki yorum yazısında ayrıca küreselleşen dünyada daha güvenli bir finans sistemi için kontrollerin artacağını ve bunu ulusal egemenliğe aykırı bulanlar olabileceğini de belirtti.
  timeturk

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye spartaküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesaj
  912
  Rep Gücü
  19319
  Kapitalizm kriz düzenidir... Tarihin her dönemi yaşanan krizlere bahane üretmek için, sosyalizme saldırarak, ''bu kez maya tutacak'' gibi çocuk masallarını halka okuturlar.

  Aynı burjuva, aynı devlet, aynı düzen... Neresinde değişim yapılacak yahu.

  Hele adil olmak ve bunlar?

Benzer Konular

 1. Güneş Batıdan Doğacak
  SOSYALİST Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 27-09-2015, 12:09 PM
 2. Üniversite sınavında din sorusu adil mi?
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 21-12-2012, 02:26 PM
 3. Adil Kullanım kotası
  dogangunes Tarafından Adsl Network Ağlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-03-2012, 09:16 AM
 4. Hayat size adil davranıyor mu?
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 29-09-2011, 07:26 AM
 5. Güneş hergün yeniden doğacak
  güney Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 03-04-2008, 12:14 PM
Yukarı Çık