1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 17
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Cumhurıyetın dını

  MERHABA!

  .... Cumhuriyet'i kuran irade ve Cumhuriyet'in mimarlari, o gun Islam dunyasinin en buyuk mufessiri olan Elmalili Hamdi'yi cagiriyor ve ona diyor ki:
  "Biz hurafeyi yiktik, kovduk ama dini yikmak, kovmak gibi bir niyetimiz yok. Tam tersine Kur'an'in elinden alinan dini, Kur'an'a teslim ederek yeniden insanimizin hayatina sokmak istiyoruz. Sen bizim insanimizla Kur'an'in tanismasi icin bunu tercume ve tefsir et." O da meclisin bu kararina saygisini ve sukranini ispat ederek bu unvana layik olmak istedigini soyler ve kabul eder. Elmalili Tefsiri'nin ilk baskisi 1936'dir. Ataturk'un olumunden 2 yil once. Simdi bir seyi daha dusunmeye davet ediyorum. Ataturk'u dusunmeye davet ediyorum. Goguslerine teneke rozetler takarak sokaga firlayip 'Ataturkcuyum' diyenlerden ve Ataturk'e sovmeyi dinlerine temel ibadet yapan iz'ansizlardan zihninizi ve kendinizi siyirarak dusunun.

  Ataturk TBMM'den bunun yapilmasina iliskin karari cikariyor. Bunlar tefsirin ilk baskisinin on sozunde yazilidir. Bir seyi daha vicdaniniza tevdi etmek istiyorum. O tefsirin sonraki baskilarindan su anlattigim macerayi giris kismindan cikarmislardir. Nicin cikarmislardir? Yine Kur'an'a sovenlerle, Kur'an'i somurenler orda da beraberdir. Ataturk'e ordan prim cikmaz. Kur'an'a sovenler diyor ki: 'Ataturk'un bu dine sadik oldugu, hizmet etmek istedigi, Kur'an'a bagli oldugu anlasilir, cikarin!' Ataturk'e sovmeyi din yapanlar, din tuccari yobazlar da 'Ataturk'u ordan cikarin ki millet Ataturk'u dinsiz bilsin, biz rahat sovelim!'......Cikarmislar......

  Su Turkiye'de son yillarda dine fatura edilerek Cumhuriyet'e ve Ataturk'e yapilan kufurleri animsamanizi istiyorum.

  Elmalili'ya bu gorevi meclis veriyor. Simdi Ataturk'un tarihe biraktigi buyuk bir mesaj vardir. ”Ben bu Elmalili Tefsiri'ni TBMM'nin basi, Turk Devletinin basi sifatiyla yapmiyorum sadece, gonlumle yapiyorum” demek icin Meclis'e diyor ki: ”Siz karari cikardiginiz zaman bunu milletin butcesinden degil, bunun finansmanini ben kendi paramdan yapacagim”

  Birinci adim bu. Ikinci adim ne olabilir? Bir dini, hurafelere bogulmus bir dini bu hurafelerden kurtariyor. Bu dinin 604 sayfalik muhtesem bir ilahi kitabi var. Bu kitaba bu dini tekrar teslim etmek uzere bir irade 9 ciltlik dev bir eser halinde bu dinin mensubu milletinin diliyle ve meclisin karariyla!

  Elmalili bu isi yaptigi zaman din tuccari, hurafe tuccari yobaz Elmalili'ya: 'Mustafa Kemal'in ajani', 'duzenin adami' demistir. Onu da bilmeniz lazimdir! Bunu diyenlerin torunlari hatta cocuklari bugun Elmalili Tefsiri'ni satarak servetler yapiyorlar, mahalleler satin aliyorlar. Bunu da bilesiniz! Ayni adamlar!

  Elmalili Tefsiri'ndeki mesaj muhtesemdir. Onun alt baslilklariyla devam ediyoruz. Birinci soru: Ataturk'un Islam ile munasebeti nedir?, Ataturk Islam denince ne anliyor?

  ”Efendim, Ataturk bir yerde mevlut okunurken ayagini indirmistir” gecin bu serserileri! bu ilkellikleri gecin!, bunlarla hic birsey ispat edemezsiniz!
  Oburu de diyor ki:”Ataturk dine mine karsiydi, cunku ben gordum, mevlut okunurken ayak ayak ustune atmis oturuyordu.”

  Bunlarla Ataturk'un dindarligini ya da dinsizligini ispat eden ilkel mahluklar dinliyoruz senelerdir. Baska birsey daha Ataturk'un din ve Islam ile ilgili fikri mi kardesim? Kilicinin da tersinin kestigi zamanlarda, karnini doyuracak parayi bulamadigi bir zamanda; bu parayi verip, bu tefsiri yaptirmistir!

  Ataturk'un dini mi? Elmalili Tefsir'indeki din ne ise, Ataturk'un dini odur!.
  Ataturk'un Islam'a bakisi mi? Elmalili Tefsiri'ndeki Islam'a bakis ne ise, Ataturk'un Islam'a bakisi odur!

  Bunu teneke rozetle Ataturkculuk yapanlarla, din adina Ataturk'e soven Cumhuriyet dusmanlarina ayni anda ithaf ediyorum! Elmalili Tefsir'ine bakacaksin. Cumhuriyet'i kuran iradenin din konusunda ne anladigi orada saklidir. 9 cilt halinde. Satir aralarindan birseyler kesfetmeye filan da gerek yok. 9 cilt halinde binlerce sayfa. Iste Cumhuriyet'in dini odur!....

  Yeniden Yapilanmak-Y.N.Ozturk!

 2. #2
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  Ikinci adim, yine meclis karariyla bu defa hadis alaninda bir numarali kaynak sayilan Buhari'yi
  Yine devrin buyuk hadis bilginlerini cagirarak 12 ciltlik bir tercume ve yorum halinde cikarmistir. Onun da ilk baskisi 1930'lu yillarin sonunda Diyanet tarafindan yapilmistir.
  12 ciltlik Buhari tercume ve yorumu.
  Turkiye Cumhuriyet'i Tarihi boyunca hadis alaninda da onun yerine koyacagimiz
  Ikinci bir calisma yoktur. O halde, biz Cumhuriyet'e hiyanet yerine sadakat suuru icinde olsak;
  Cumhuriyet'in kurulusu ile birlikte bize din meselesinde nasil yol alacagimiz ve
  Cikis yolunu nerede bulacagimiz da gosterilmistir.
  Fakat maalesef Ataturk'un olumunden sonra bu atilan iki adimin da ustu ortulmus ve
  Cumhuriyet'i kuran iradenin bu konudaki tavrinin tam tersine bir gidis takip edilmistir.
  Iste onun sonucunda geldigimiz nokta budur.
  Ve tabii Elmalili Tefsiri'nde tecelli eden dini isik, bilgi aydinligi yerini
  Izbelerde turetilen korkunc bir karanliga birakmistir......

 3. #3
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573
  ''Atatürk'ten çok Atatürkçü'' olanlardır,asıl problem........
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 4. #4
  Süper Aktif Üye simqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  3.362
  Rep Gücü
  67755
  Alıntı RABİA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ''Atatürk'ten çok Atatürkçü'' olanlardır,asıl problem........
  Sahte Atatürkçüleri biliyoruz,onlar zaten fikirleriyle,yaşam tarzlarıyla kendilerini belli ederler ve problem olurlar haklısın...
  Fakat ben bu zamanda Atatürk'ten çok Atatürkçü olmalıyız diye düşünüyorum..problem burada çözülür.

 5. #5
  bursali68
  Misafir..
  Alıntı RABİA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ''Atatürk'ten çok Atatürkçü'' olanlardır,asıl problem........
  Sn.RABIA Hnm,sorun sadece "' Atatürk'ten çok Atatürkçü olanlar " a,dinine inananlardan çok " şeriat naraları atanlar " ı da katmak gerek diye düşünüyorum.Sorun ikilidir.

  Sn.mopsy emeğinize sağlık.Güzel bir paylaşım olmuş.Kısa bir açıklama ihtiyacı hissettim konuyla ilgili ; Din devletlere değil bireylere gelmiştir.Bu bağlamda " Cumhuriyetin dini " olmalı mı olmamalı mı sorusu bence önemli.Çünkü bireylere gelen din,devletlerin dini olamaz,eğer ülkede farklı din ve inançtan oluşan topluluklar varsa.O yüzdendir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin değişmemesi gereken ilkelerinden biridir Laiklik.

  Kur'an'da devlet yönetimleriyle ilgili bazı ayetler vardır ;örneğin " ulul emr " ,örneğin " bey'at " ,örneğin " şu'ra " gibi kavramlar ile yönetime seçilenler/seçileceklerle ilgili ayetler söz konusu.Ancak bu " Müslüman toplum " içindir.İslam devleti veya Müslüman devlet anlamında değildir.Yani bazıları emir olarak algılanabilir bazıları ise nasihat olarak algılanabilir.

  Yönetim konusunda ilgili tarafların fikirlerinin alınması ve yürürlükteki yönetimin danışma mekanizmasını kullanması
  "şûra" ile anlatılır.

  AL-İ İMRAN
  159. Fe bi ma rahmetim minellahi linte lehüm* ve lev künte fezzan ğalızal kalbi lenfeddu min havlike fa'fü anhüm vestağfir lehüm ve şavirhüm fil emr* fe iza azemte fe tevekkel alellah* innellahe yühıbbül mütevekkilın
  159 - Sen (o zaman), sırf Allah'ın rahmetiyle onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık onları sen bağışla, onlar için Allah'dan mağfiret dile. (Yapacağın) işlerde onlara da danış, bir kere de azmettin mi, artık Allah'a dayan. Muhakkak ki Allah kendine dayanıp güvenenleri sever.


  ŞURA
  38. Vellezınestecabu li rabbihim ve ekamus salate ve emruhüm şura beynehüm ve mimma razaknahüm yünfikun
  38 - Onlar, Rablerinin davetini kabul ederler ve namazı dosdoğru kılarlar. Onların işleri de kendi aralarında bir istişare iledir. Kendilerine verdiğimiz rızıktan onlar Allah yolunda harcarlar.

  Bir diğer hayatî ilke olan ve yönetilecek kitleden vekâlet alınmasını gerekli kılan hüküm ise Kur'an'da "bey'-at" olarak geçer.

  MÜMTEHİNE
  12. Ya eyyuhennebiyyu iza caekelmu'minatu yubayı'neke ala en la yuşrikne billahi şey'en ve la yesrıkne ve la yezniyne ve la yaktulne evladehunne ve la yet'tiyne bibuhtanin yefteriynehu beyne eydiyhinne ve erculihinne ve la ya'sıyneke fiy ma'rufin febayı'hunne vestağfir lehunnallahe innallahe ğafurun rahıymun.
  12 - Ey Peygamber! İnanmış kadınlar sana gelip Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamaları, hırsızlık etmemeleri, zina etmemeleri, çocuklarını öldürmemeleri, elleri ile ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemeleri, iyi bir işte sana karşı gelmemeleri hususunda sana bey'at ederlerse onların bey'atlarını al ve onlar için Allah'tan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

  Kur'an’ın birçok ayetinden adalet ilkesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılır.Bu ikili ilişkilerden yönetime kadar gözetilmesi gereken çok temel Kuranî bir ilkedir.

  MAİDE
  8. Ya eyyühellezıne amenu kunu kavvamıne lillahi şühedae bil kıstı ve la yecrimenneküm şeneanü kavmin ala ella ta'dilu ı'dilu hüve akrabü lit takva vettekullah innellahe habırum bi ma ta'melun
  8 - Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz. Bir kavme olan kininiz, sizi adaletsizliğe sevketmesin. Adaletli olun, çünkü o, takvaya daha yakındır. Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

  MÜMTEHİNE
  8. La yenhakumullahu 'anilleziyne lem yukatilukum fiyddiyni ve lem yuhricukum min diyarikum en teberruhum ve tuksitu ileyhim innallahe yuhıbbulmuksitıyne.
  8 - Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adalet yapanları sever.

  Kur'an emanetlerin ehline verilmesini emreder.En önemli emanetlerden biri de toplumun yönetim kademelerinde yer almaktır.Demek ki bu kademelere becerikli, dürüst,işini iyi bilen kimselerin getirilmesi,Kur'an’ın izahları açısından da,üzerinde durulması gereken önemli bir sorumluluktur.

  NİSA
  58. İnnellahe ye'müruküm en tüeddül emanati ila ehliha ve iza hakemtüm beynen nasi en tahkümü bil adlv innellahe niımma yeızuküm bih innellahe kane semıam basıyra
  58 - Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla görendir.


  Müslümanların itaat etmesi gereken yöneticilerin kendi aralarından olması gerektiği bildirilmiştir.Bunlara "ulul emr" denmiştir ki bunlar toplumun yönetiminde emir yetkisini elinde bulunduran kişilerdir.Bunlar Allah’a inanan,Allah sevgi ve korkusunu içinde taşıyan kişiler olursa tüm toplum bunun hayrını görür.Toplumsal yaşamın kaçınılmaz olarak bir hiyerarşiyi gerektirdiğini tüm sosyal bilimciler bilir.Toplumsal yaşamın kaostan çıkması, toplumsal yönetimin getirdiği bu hiyerarşinin danışma,bey'at,adalet gibi ilkeleri uygulamasına ve hiyerarşide yönetme pozisyonunda olanların bu göreve uygun kişilerden seçilmelerine bağlıdır.

  NİSA
  59. Ya eyyühellezıne amenu etıy'ullahe ve etıy'ur rasule ve ülil emri minküm fe in tenaze'tüm fı şey'in fe rudduhü ilellahi ves rasuli in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahırv zalike hayruv ve ahsenü te'vıla
  59 - Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir.

  Ancak kendi ülkemiz için gözardı edilmemesi gereken konu şudur ;bu topraklarda çok farklı inançlar,çok farklı kültürler,çok farklı etnik kimlikler bir arada bir vatan içerisinde yaşamaktadır.Dolayısı ile bu birlikteliği en iyi sağlayan unsur/ilkelerden biri hiç kuşkusuz Laiklik ilkesidir ki Kur'an'a da ters değildir.Bu bağlamda Cumhuriyetin olmayan dininin olup olmaması çok önemli midir?

  Sağlıcakla kalınız.

 6. #6
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  Sn. Bursali konuya hosgeldiniz.
  Buraya astigim yazi benim elime yeni gecen dizimler icinden sectigim bir bolum.
  Daha da bazi bolumleri paylasacagim.

  ...Din devletlere değil bireylere gelmiştir...
  Kesinlikle,ama unutulmamalidir ki;
  Dinin geldigi bireyler devleti kurmuslardir.
  Yani devlet bireylerden KOPUK degildir/olmamalidir da.
  Bu baglamda rahmetli Mustafa Kemal Pasaya Allah cc dan Rahmet dilerim.

  Onun arapca tabusunu yikma gayreti olmasaydi
  Hepimiz tekkecilerin oyuncagi olmustuk.
  Zaten cikan kanunda Tekke ve zaviyeler kanunudur.
  4000 kisiyi asan Fususel Hikemde Kur'an disi bir dinin
  Nasil yutturuldugunu ayet ayet yaziyoruz.

  Bunu becerebilmemizin sebebi CUMHURIYETTIR.
  Kuranlara Allah cc dan Rahmet ve cennet diliyorum.

  Yalniz Devlet ve din islerinin ayrilmasi bazinda guncellesen LAIK anayista
  Arguman DEVLET tir.Cumhuriyet degil.Cumhuriyet alt basliktir.
  Ve Kur'an'da tanii yapilan ise cumhuriyet degil,diger bir alt basliktir.
  DEMOKRASI.....

  Dinci kesim devamli olarak
  "Cumhuriyet dine uygundur,demokrasi degildir" kavgasini verir.???
  Burada tarikatlarda; muridin soz hakkinin olmamasi,seyhe teslimiyet esasinin
  Cemaatin sorgulanmamasi adinadir.

  Belki konuyu erken actim.
  Cunku bu konuda kavram karmasasi olacagini dusunup
  Daha once DEVLET diye bir baslik acmistim.
  Henuz o konuyu sonlandirmadigim icin alinti yapamiyorum.

  Islam devleti bencede olamaz.
  Cumhuriyet mumkun,ama
  Demokrasinin hakim kilindigi/Kur'an'in ogrettigi....

  Yani din disi serii hukumlerde yoneticiye tam itaat istiyor.
  Yani kanunlara itaat.
  Yoneticiyide babadan ogula istemiyor.
  Secilmesini istiyor.

  Yoneticinin secenlerden kararlari icin evet almasini sart kosuyor.
  Kur'an'in din disi konularda ki tutumu bu.Ama problem nerede cikiyor?
  "Din disi konu yoktur!"deniyor.....

  Kur'an tabii ki bunu yalanliyor.Cunku hem demokrasi/halkin eveti;
  Hemde din adina insanlarin yazdigi metni zorla nasil kabul edin der ki?
  Ornek olsun diye;
  5/101//Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.
  ...Allah onlardan vazgeçmiştir....
  Yani Kur'an'da olmayandan ALLAH cc VAZGECMIS, SORUMLU DEGILIZ.
  Ayrica Bakara 2 ve baglamindaki ayetler celiskiyi reddeder.
  Ornek olsun diye;

  2.2.İşte sana o Kitap! Kuşku/ çelişme/ tutarsızlık yok onda. Bir kılavuzdur o, sakınanlar için.
  ...Kitap! Kuşku/ çelişme/ tutarsızlık yok...
  Aslinda yaziniza cevaben yazmamin sebebi;
  DEVLET-CUMHURIYET-DEMOKRASI
  Uclusunun karistirilmamasi adina bu yaziyi yazdim.

 7. #7
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  Simdi Turkiye'de din meselesindeki cehaletin, bilgisizligin fatura kocani buraya mal edilir.
  Bu cehalet, arkasindan dini istismari getirir. Izbelere itilmis bir deger,
  Gunesten ve oksijenden mahrum birakilmis bir deger izbelerde katran uretmis ve
  Gunun birinde catlaklar bulup fiskirmistir. Simdi Turkiye'de
  Herkesin yuzune, gozune katran sicramistir. Bununla da kalmiyor, gozlerinize vuruyor ve
  Sizi ayakta tutacak herseyi tehdit ediyor. Isin buraya geldigini Turkiye'nin anasini aglatmak
  Isteyen enternasyonal odaklar takip ediyorlar. Haaaa iste burda, diyor ki:
  'Su katran izbelerden sokaga firladi, simdi Turkiye'nin ayagini kaydirip bunu degerlendirelim.'
  Tepe ustu yere yuvarlanmasi icin surekli bastiriyor. Esasinda dunyanin neresinde
  Islam'i Kur'an'in disina ceken karanlik hurafe hareketi varsa hepsi,
  Islam'in dusmanlari tarafindan finanse ediliyor ve destekleniyor.
  Muslumanlar burada sadece piyon olarak kullaniliyorlar ve
  Dini ihya ettiklerini zannediyorlar!

 8. #8
  yeni üye gunbatı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Mesaj
  67
  Rep Gücü
  1012
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  MERHABA!

  ....
  Bunu teneke rozetle Ataturkculuk yapanlarla, din adina Ataturk'e soven Cumhuriyet dusmanlarina ayni anda ithaf ediyorum!
  Yeniden Yapilanmak-Y.N.Ozturk!
  İyi ,güzel,hoş da son cümle hiç yakışık olmamış.sanki kendi reklamını yaparcasına sloganik bir bitiş şekli.bu yazıdan sonra sormazlarmı sayın.Y.N.Ö.Siz ne tür bir ATATÜRK'cüsünüz.?diye.

 9. #9
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba

  .......Nasil yapiyorlar? Din halkta bilgi zemini tamamen mahvolmus bir deger. Turk insani kendisine bu dini getiren 600 kusur sayfalik kitabin icinde kac tane sure oldugunu bile bilmiyor! Acip okumadi! boyle bir niyeti de yok! O kadar bilgisiz ki Kur'an'da asure tarifi ariyor, Kur'an'da nasip acmak icin sure ariyor, Kur'an'da cennet vizesi vermek icin sure, ayet ariyor. Ve inadina Turk insanini tahrip eden butun hareketlere karsi siginacagi tek liman olan Kur'an-i Kerim'i bir kere acip okumak gibi bir kaygiya dusmuyor. Ne yapiyor? Yanik sesli hafiz ariyor. Veya mezarliktan birilerine okutarak babasina, dedesine cennet vizesi alacagini zannediyor. Yemin ederim Kur'an-i Kerim dininde boyle bir vize muessesesi yoktur! Bosuna dedenizi,babanizi rahatsiz etmeyin! Birakin uyuduklari yerde uyusunlar!
  Kur'an'in insanligin onunde bir iddiasi var. Ben cennetin yolunu gosteriyorum diyor. Ve acik meydan okuyor. Daha iyisini gosteren varsa buyursun diyor. Yalniz Kur'an kufuru bile cennete gonderme gibi bir deger getirmemistir. Ben diyor, gosteriyorum, en ideal olarak cennetin yolunu ben gosteriyorum. Daha iyisini yapan varsa buyursun diyor. Haaa bir sey daha yapmistir! insana cehenneme gitme ozgurlugunu de vermistir. 'Ben bu yolu gosteririm ama, insanin boynuna pranga vurarak insani bir yere goturmem. Boynuna pranga vurulmus bir varligin goturuldugu yer cennet olmaz, hayvan ahiri olur' diyor. Kur'an bunu istemiyor! Kur'an'in cenneti hayvan ahiri degildir. Ne demektir? Ozgur iradesiyle insanlar secim yaparak oraya giderlerse orasi cennet olur. Onun icin Kur'an cehenneme gitme ozgurlugunu taniyan bir kitaptir, hem de cehennemin dibine kadar gitme ozgurlugunu vermistir. Aynen Kur'an'in ifadesidir bu! Bunlardan hic kimsenin haberi yok! Din olarak yasadigimiz seylerin Kur'an'dan onay alip alamadigini dusunmek gibi bir kaygimiz yok! Ve birileri Kur'an dininin basligini kullanarak yeni bir din kurdular ve bu dini insanimiza yasatmak istiyorlar.

  Bu dinin icinde neler var? Bu dinin icinde Kur'an'dan bir seyler elbette var. Onu tamamen usturayla siyirmis gibi siyirsalar dikis tutturamazlar. Ama bilesiniz Islam adi altinda insanimiza dikte ettirilen, siringa edilen, lanse edilen -ne derseniz deyin- dinin icindeki; Islam'dan cok Arap, Emevi, Bedevi orfleridir. Kur'an Bedevi'ye de musluman ol diyor, adam olmak icin. Birileri Islam adina bize Bedevi yogurdu yediriyor. Simdi bir Islamizasyon hareketiyle mi karsi karsiyayiz, bir Arabizasyon hareketi ile mi karsi karsiyayiz? En ilginc sorulardan biri de budur. Kur'an'in geldigi devrin ve cografyanin orfleri dinlestirilerek, kutsal kilifi gecirilerek bize yutturuluyor! Ve bir manzara karsimiza cikiyor. Bir din ki; Kur'an okuyanlarin ici urperir!

  Tras olanlari cehennemlik ilan eden, masada oturarak yemek yiyenleri zindik ilan eden bir din! Bir din, Kur'an'i aciyorsunuz, en buyuk dusmani olarak ilan ettigi sirk -yani yedek ilahlari ortak kosmak- bir numarali dusmanidir Kur'an'in. Bu sirkin cocuklarindan bahsederken mesela Tevbe Suresi 6. ayet de soyle diyor; bunlar sana komsu olmak, yakinlasmak isterlerse, onlara da bu imkani ver. Ver ki Kur'an'in mesajini duysun, tanisinlar. Sirkin cocuklari yani musriklere bu imkani ver diyor. Bir evrensel komsuluk esprisidir bu. Musrikler icin Ehl-i Kitap olan Hiristiyanlari, Musevileri demiyorum. Onlara Islam'in muazzez peygamberi hem de hayatinin son yilinda heyetlerine Medine'deki mescidini gunlerce acmis ibadet etsinler diye. Simdi turistleri camiye sokmuyorlar. Ikinci olarak Kur'an o kadar emin ki kendi mesajindan en buyuk dusmani olan putperestlerin bile onu tanimalari halinde ona isinacaklarini kabul ediyor. O ayetin meali aynen sudur:

  "Musriklerden biri sana komsu olmak, yakinlasmak isterse onlara bu imkani ver. Ver ki Allah'in kelami olan Kur'an'i dinleyebilsinler."

  Simdi siz yakininizdaki bir Hiristiyanla birakin musrigi bir Musevi ile selamlasirsaniz zinhar gunaha girerseniz. Ayni adam 3 gun sonra bakiyorsun, papazla, hahami onune katmis gidiyor. Nereye gidiyor? Belediyede para verilecekmis, onu almaya gidiyor! Simdi dinin butun degerleri boyle altust edildi! Tabii bunun sonucu ne oluyor? Kur'an'in dini cagin onunde rezil oluyor. Tabii ki Kur'an'daki din rezil olmaz. O Kur'an'dadir ve Kur'an rezil olmaz. Allah'in kitabidir. Ama bizim hayatimiza cektigimiz, din diye soktugumuz seyler rezil oluyor! ve bizim sahsimizda Islam nefret unsuru haline geliyor!

 10. #10
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  Dinin altindan butun felaketlerin kaynagi olan bu cehaleti Turk insaninin cikarip atmasi lazimdir. Bu din dusmanlariyla barisir ve yasar. Bu dini dusmanlari asla tokezletemez ve yikamaz. Bu dini perisan eden cehalettir. Onun icin dikkat edin, Kur'an'in ilk emri OKU'dur. Insan hayatindan once neyi kovmak istedigini Kur'an insanliga ilk emri ile bildirmistir:OKU. Yani cehaleti defet! Ikinci ayet tercumesi vahyedilen; kaleme ve yazdiklarina yemin eden ayetlerdir. Birinci emir oku, ikinci emir kalemi ve yazdiklarini kutsa. Yani once oku, sonra yaz, eser uret, adam ol, kisaca. Ondan sonra ayaga kalk! Kur'an'in ilk emrini Islam dunyasi nasil cignemis goruyorsunuz. En az okuyan kitleler arasinda musluman kitleler var. Kur'an'in dediginin tam tersi. Yasadigimiz gunlerde Kur'anin ilk emri OKU! olmaktan cikarildi!, ilk emri kendisinden olmayana söv, o hale getirildi. Gokten tas dusse bunu musluman nufus kagidi tasimayanlardan biliyor. Oyle bir suur felaketi, bir karanlik yarattilar.
  1.5 milyarlik Islam dunyasi, kullandigi tuvalet kagidindan arabaya kadar hicbirseyde imzasi yok! Sadece hazir aliyor, yiyor. Kambur gibi insanligin sirtinda! Ve ne kadar acik ve eksik varsa onu da o urettigi, degerlerini alip kullandigi insanlarin sirtina yukluyor. Kendisinin hicbir gunahi yok. Ve elestiremezsiniz.. Gozunuzun ustunde kasin var dedin mi, 'isin gucun yok da muslumanlari mi elestiriyorsun' diyor. Yani bu muslumanlar baskalarinin urettiklerini yiyecekler, kullanacaklar, keyif catacaklar, sonra da oldukten sonra da cennet bunlarin olacak!

  Onun icin oturup tartisiyor Edison cennete gider mi? gitmez mi? Isigini yakiyor. Kardesim Edison cennete gitmeyecekse -coktan gitmis te Kur'an'a sorarsaniz- gitmeyecegini dusunuyorsan, o zaman sende Muhammedi bir vicdan varsa Allah'a yalvar! 'Su adam, insanliga bu kadar hizmet etmis, bunu Yarabbi cennete koy sen. Senin lutfun bunu kurtarir' de. Ayip bu, cennete gitmesin diye mucadele ediyor. Nicin ediyorsun mucadele? Hz. Peygamber 'Insanlara tesekkuru olmayanin, Allah'a sukru olmaz' diyor. Sen bu adama tesekkur borclusun!. Esen temenni etmekle hickimseyi Allah cennete koymaz. Allah senin mustahdemin degil! ama senin vicdanindan beklenen, -sen rahmet olan bir peygamberin evladi degil misin?,- sana dusen onun cennete gitmesi icin gayret gostermek degil mi? Sana yakisan bu degil mi? Hatemi Tai gibi azili bir putperest icin Hz. Peygamber dua ediyor, 'comertligi yuzunden Allah'im onu mukafatlandir, aci' diye...Sen bu peygamberin cocugu degil misin? Ne istiyorsun? Edison zaten coktan cennete gitmis. Cunku musrik degil Edison. Kur'an acikca soyluyor.

  Musrik olarak olmemis bir insan, Allah ne kadar hesap sorar, azap eder ayri ama sonunda kurtulur ve cennete gider. Sirk batirir insani! Edison musrik degil, Kur'an'da acik yeri var. Derdin ne, insanligin onunde Edison'u cennetten uzak tutmak icin ugrasiyorsun? Sonra da diyorsun ki: 'bu dinsizi kurtar'. Buna inanirlar mi? Edison'u cehenneme gonderen bir din olmaz olsun demezler mi?!

  .....Diyorlar!!..........

  Yani Edison'u cehenneme gonderen bir dini siz 21. yuzyilin onunde bu sizi kurtarir diye insanliga nasil kabul ettireceksiniz? Edison'la is bitiyor mu? Bakin nerelere geliyor dindeki cehaletin istismara hazirladigi hamurdan uretilen seyler?

  Bunlar Turkiye'de ayni mabetin on safinda namaz kiliyor. Daha avluya cikmadan o, ona kafir diyor; o, ona zindik diyor. O, onun cocuklarini pic ilan ediyor; o, ona nikahsiz diyor. Niye? Cunku birisi bir partiden, oburu obur partiden; birisi bir tarikattan, oburu obur tarikattan; birisi bir mezhepten, oburu obur mezhepten. N'oluyor Kur'an'in dini!? Muhatabi insan olan, butun insanligi Allah'in kucagi gibi sarmak isteyen bir din, bir takim kliklerin ozel dini, ozel manifestosu oluyor. Kur'an Allah'tan Alemlerin Rabbi diye bahsediyor. Peygamberden Alemlerin Rahmeti diye bahsediyor. Bunlar Allah'i kliklerinin sefi, peygamberi de onun genel sekreteri yaptilar. Parti defterine bakiyor, tarikat defterine bakiyor. Orada kaydin varsa inaniyorsun, yoksa kafirsin! Gun dogarken deftere kayit oluyor. Sabahtan ayni adam Evliyaullah oluyor!, aksamdan kafir! Simdi, Kur'an dininin olculeri insan egosunun istahlarina endeksleniyor. Bakiyorsun Turkiye'de din, parti dini oluyor!

  Din birakin bizim insanimizi kucaklamasini, Kuzey Kutbu'ndan Guney Kutbuna, Nijerya'dan Sibirya'ya kadar, hatta cag farki gozetmeden butun insanligi kucaklamak istiyor. Kur'an'in dini bu! Siz ne yapiyorsunuz!? Bir insan, bu dinin evrenselligine bu darbeyi vurduktan sonra bunun butun pratiklerini 24 saat hic durmadan icra etse bile, Kur'an'in anladigi anlamda bu adamin dini mini yoktur! Cunku yaptigi is, dinsizligin en zehirlisidir! Ne'rden bileceksin? Bunlari Kur'an soyluyor size! Ve Kur'an'dan iki insan rahatsiz Turkiye'de. Din meselesinin en dikkat cekici noktalarindan biridir bu:

  1- Dine, Allah'a, ruha, ahirete soven adam, yani inkarci. Bu rahatsiz Kur'an'dan, gayet dogaldir.
  Bir tip daha Kur'an'dan rahatsiz:
  2- Aksama kadar din slogani atan, dinden servetler yapan, dinden saltanat yapan, dini kimseye birakmayan. Hatta Allah'i sollamaya kalkan din adina! O niye rahatsiz?

1. Sayfa, Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. SIKH DİNİ ( Sihizm )-1
  bursali68 Tarafından Diger Dinler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 03-10-2011, 04:03 PM
 2. CUMHURİYETİN ilanı!!
  Mevt Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-10-2007, 10:13 AM
 3. DİNİ VE İMANİ SUALLERE CEVAPLAR
  mustafa9999 Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-02-2007, 04:14 PM
Yukarı Çık