Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  stat Türkiyede TERÖR nasıl bitirilmez

  1. Terör ve kargaşa kaçakçılık, silah, kadın, eroin, uyuştucu, ticari mal kaçakçılığı yapanların en büyük sermayesidir. Kargaşa, kontrolsüzlük, hukuksuzluk ve hukuk devletine sarsılmış güven kaçakçılık yapanların, hayatlarını hukuksuzlukla kazananların olmazsa olmaz sermayeleridir.
  Demekki kaçakçılığa destek verdiğimiz ölçüde terör bitmez. Kaçak telefon, uyuşturucu madde, silah, kaçak ticari mal alanlar olduğu müddetçe bunları satmak isteyecek insanca yaşama gayeleri olmayan insani melekelerini kaybetmiş yaratıklar her zaman arz talep dengesinde yerlerini alacaklardır.
  Kaçakçılık olursa terör bitmez.

  2. Hukuksuzluk olursa, Adaletsizlik olursa, Zulüm de varsa. Hukukla hak arama yolları kapanmışsa, adalet tesis edilemiyor en büyük güç hukuk olamıyorsa.
  Zulme uğrayan, haksızlığa uğrayan, adaletsizliğe uğrayan kişiler; mücadele etme gücü varsa hukuksuz biz zeminde mücadeleye başlar ve kargaşayı-terörü daha da tırmandırır.
  Üstelik hukuksuzluğa uğrayan, haksızlığa uğrayan kendine bunu yapanların değil, kendisinin kovalandığını, ceza ve tehdit altına alındığını gördükçe kolluk kuvvetlerine olan güvenini ve saygısını da yitirecek, yavaş yavaş terör doğacaktır.
  Hukuk adaleti tesis etmezse, adalet en ilkel yöntemlerle tesis edilir. Güç ve Kuvvet. Bu ise taş devrinden kalma kabilelere yakışır bir tarz olup, terörü sonuç verir.
  Hukuk geri kalmışsa ona inanç da zayıflar. Çağın gereklerine uymayan hukuk ve hukuksal sistem, onunla adaleti tesis edeceklerin de güvenini sarsar, ümitsizliğe sebep olur. Başlı başına bu bile hukuk sistemini çökertebilir.
  Hukuğa olan güven en güzel, faili meçhul cinayetlerle sarsılır. Devlet failini bulamadığı cinayet için her geçen gün aslında toplumsal çatırdamalar yaşandığını bilmelidir. Hele topluma mal olan tecavüz, cinayet haberleri olursa, güzel bir kız, tatlı bir çocuk, takdir edilen bir akademisyen, izinden gidilen bir lider.. faili meçhul olursa toplumsal güven çok rahat sarsılır. Hukuk varsa toplumun tesis ettiği DEVLET bunu işletecek, kolluk kuvvetleriyle toplum vicdanını rahatlatacaktır.
  Hukuğa güven sarsılmışsa, hukuksuzluk yaşam tarzı olmuşsa, terör ve terörist halk arasında her yerde kendine yer edinebilir.
  Hukuksuzluk olursa, hukuğa güven sarsılırsa terör bitmez

  3. Ülke güç ve kudretten yoksunsa acizse, hele bir de sömürülecek kaynakları çoksa terör bitmez. Sömürülecek kaynaklarına göz dikenler aciz olsun isterlerki sömürebilsinler.
  Ülke acziyeti, beceriksiz hükümetlerle, liyakatsiz bürokratlarla, acz içine düşürülmüş orduyla, yetişmemiş insan gücü ile çok güzel sağlanır.
  Bunların tersine, becerikli hükümet, liyakat sahibi bürokrat, güçlü ordu, yetişmiş insan gücüne ise izin verilmez. Bunun için gerekli yollara taş konur, engeller çıkarılır, planlar yapılır.
  Sistem kendini düzeltecek insanı içinde barındırmayacak yapıya kavuşturulur, birşeyleri düzeltmeye çalışanlar hızlıca sistemin reflexiyle sistem dışına itilirler.
  Böylece bozuk sistem kendi bozukluğunu korumaya devam eder.
  Ülke aciz olursa terör bitmez

  4. Toplum kutuplara ayrılır. Ne kadar çok kutup o kadar çok ayrılık gayrılık demektir. Böyle bölünmüş ve birbirinin hayat felsefelerinden nefret eden, iğrenen, mümkün olsa diğerini bi kaşık suda boğacak fertler yaratmak. Bu toplumsal kutuplar içinde büyük yığınların olması da terör ve kargaşa için bulunmaz fırsattır.
  Başörtüsü gibi büyük yığınların hayat felsefesi ile buna karşı olanların hayat felsefleri toplumsal kargaşa ve kutuplaşmadan çıkarı olanlar için bulunmaz fırsattır.
  Bölünmüş toplumsal yığınlar birbirlerine asla güven duyamazlar, birlikte aynı amaç uğrunda çalışamazlar. Ben hizmet edecem sefasını o sürecek diye hizmet etmezler. Bilakis diğer grup istifade edemesin diye Ülke kaynaklarını tahrip ve zaptetme eylemlerinden çekinmez.
  Bölümüş kutuplanmış toplumlarda diğer gruba olan husumet, ülke ve milli değerler etrafında birleşmeye, üretmeye ve yaşamaya sürekli engel olur. Tahribata, teröre, kargaşaya, kayıplara neden olur. Bu sebepten sık sık, farklı kutuplar oluşturmak, bunları desteklemek ve püf noktası hiçbir grubun diğerine üstün gelmesine müsade etmemek bundan çıkarı olanlar için vazgeçilmez bir ödevdir vazifedir.
  Bir grubun üyesi kaldırım taşını söküp etrafı tahrip ederken, kendi yaşam alanını yoketmekten çok diğer grubun yaşam alanını tahrip ettiğini düşünmekte ve böylece her grup diğeriyle husumetini çekememezliğini bahane ile birlikte yaşadıkları toplumu terörize etmekte, karıştırmakta ve çökertmektedir.
  Kutuplara ayrılmış, gruplara ve sınıflara ayrılmış toplumlarda terör bitmez

  5. Terör eylemleri unutuldukça, toplumsal hafıza balık hafıza oldukça, toplum kendine kazık atanları, kandıranları, dolandıranları unuttukça daha çok kazık atılır.
  Toplum kendine yalan söyleyenle doğru söyleyeni ayırd edebilme kabiliyetinden yoksun oldukça, terör konusundaki zaafiyetler, beceriksizlikler açığa çıkarılamaz ve terör gibi hantal işleyen bir sistem için zor olan yeni bir sistem kurma işi çıkmamış olur, var olan açıklar, zaafiyetlerden faydalanılarak terör devam ettirilir.
  Örneğin Genel Kurmay Başkanını hiçkimsenin sorgulayamaması çok da iyi birşeydir.
  Başbakana hiç kimsenin hesap soramaması,
  Savunma bakanının yakasından tutamaması,
  Emniyet müdürüne kızamaması sistem açıklarıyla çalışan terörün çok da işine gelir.
  Hesap sorulması açığın kapatılması veya önlem alınması terörist eylemleri ve terörle beslenenleri zora sokar.
  Türkiyenin sınır güvenliğini birden bire elektronik donanımlarla ve tüm sınır karadan havadan izlenecek şekilde, ani ve güçlü vurucu güçle sağlama kararı alması. Bu konuda birden bir toplumsal tepki ve kararlılık oluşması. Aman aman terörün hiç işine gelmez. Eski hantal yapı devam etse çok işe gelir.
  Terör ve terörün sebepleri, acziyet ve zaafiyetler unutuldukça, hesap sorulmadıkça, önlem alınmadıkça terör bitmez

  6. Terör tepkisinin gazını alma çok önemlidir. Terör tepkisi önleme dönüşecek bir yerlere kanalize olabilir.
  Bunun için terör tepkisi, toplumsal kutuplaşma içine çekilip onlar böyle yaptı, bunlar şöyle yaptı tartışmasına. "Kahrolsun bilmemne" slogan kültürüne, saygıyla anıyoruz, kanları yerde kalmayacak şiirsel cümlelerine çekilir.
  Orduda teröre olan tepki yine bir infiale, bir önleme hareketine ve bir hassasiyete neden olmasına önlem olarak, boş dağlar bombalanır, büyük çapta operasyonlar yapılır, büyük sortiler gerçekleştirilir, çok gürültü koparılır.
  Böylece toplumsal gaz alınır. Tepkinin önleme hareketine dönüşmesi bir birliktelik alanı oluşturması engellenir.
  Gazı alınan toplumda terör bitmez

  7. Terör yaparak terörün çirkin, iğrenç ve lanet yüzünü gözler önüne sermek,
  Terörü çözelim, haydi toplumsal meselelerimizi ortaya döküp konuşalım. Toplumsal birlikteliğimize engel neler varsa bir uzlaşı zemini arayalım dense.
  İşte terörün çirkin yüzünü gösterme zamanıdır.
  Terör sonrası oluşmakta olan bir toplumsal birliktelik varsa yine kutuplaşma başlayacak, gruplar arasındaki hatlar ve hayat felsefesi anlayışları keskinleşecek. Sakince konuşması mümkün olan gruplar gerginleşecek, toplumsal birliktelik ve terörün korkulu rüyası toplumsal bir çözüm mümkün olmayacaktır.
  İnsan bu, suçlu arar kendi dışında bir yerlerde. Bu suçlu arama sırasında da ciddi kavgalar ve ayrılıklar oluşur ki oluşması için terör gerekli zemini hazırlayacaktır.
  Terörün çirkin yüzüyle yüzleşemeyen her gördüğünde sağlıklı düşünme kabiliyetini kaybedenler, kan görünce bayılan doktor gibidir, ne kendine faydası olur ne de elindeki hastayı kurtarabilir.
  Terörü görünce sağlıklı düşünme kabiliyetini kaybeden liderler oldukça terör bitmez.

  nasill.com

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926
  Noktası virgülüne kadar katılmamak mümkün değil

Benzer Konular

 1. Türkiyede vahim bir tablo
  ARIZA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 21-09-2010, 08:48 PM
 2. türkiyede işsizlik varmı?
  Mevt Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 41
  Son mesaj: 07-07-2010, 07:46 PM
 3. Terör nasıl önlenir?
  YukseLL Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 06-07-2010, 04:31 PM
 4. Türkiyede Grafik Tasarım
  dogangunes Tarafından Grafik Tasarım Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-02-2010, 03:34 AM
 5. Türkiyede yaşamaktan mutlumusunuz
  gerçekler Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 19
  Son mesaj: 18-08-2009, 02:21 AM
Yukarı Çık