Alkol ve sigaranın korkunç yüzü
İngiltere’de yapılan ve sonuçları The Lancet dergisinde yayınlanan bir araştırmada, sağlığa zararlı maddelerin tehlikesi, topluma verdikleri gerçek zarara göre yeniden derecelendirildi. Araştırmada alkol ve tütün topluma en çok zararlı 10 madde arasında yeraldı.Araştırmayı yapan Bristol Üniversitesinden Profesör David Nutt ve arkadaşları, herhangi bir uyuştucunun topluma verdiği zararı derecelendirmek için üç ölçüt belirledi ...Sıralamada alkol en zararlı 5. madde belirlenirken, tütün 9. oldu...Araştırmacılar, bu sonuçlar üzerine alkol ve tütünün ilaçların kötüye kullanımı yasası dışında tutulmasının keyfi olduğunu savundular. Nutt ve arkadaşları, bu sonuçlar üzerine “alkol ve tütünün “İlaçların Kötüye Kullanımı yasası dışında tutulmasının keyfi olduğunu” savundular. Nutt, “bütün uyuşturucular tehlikelidir. Hatta insanların bildiği ve sevdiği ve hergün kullandığı uyuşturucular bile” dedi ve insanların tehlikeler konusunda bilinçlendirilmesi için daha fazla eğitim verilmesi gerektiğini söyledi. 23 Mart 2007


BUYUR BURADAN YAK :
Salihli'de yaşanan bir çok çirkin olay nedeniyle kaymakam İsmail Develi okul ve cami bahçesinde içki içilmesini yasakladı. Bu durumdan rahatsız olan CHP milletvekili Nuri Çilingir, dava açarak yasağı kaldırdı.( Yeni Şafak :04.11.2006 )
Alkole de 'ölüm' yazısı!

İngiltere'de, alkollü içeceklerin üzerine de sigara paketlerinde olduğu gibi ''sağlık uyarılarının'' yer alması zorunlu hale getirilecek.Hükümetin planı çerçevesinde, alkollü içeceğin üzerinde alkol miktarının yanı sıra hangi sürede ve miktarda içilirse ne tür hastalıklara yol açabileceğine dair bilgiler de yer alacak. (14 Nisan 2006)
Amerika'daki bütün parklarda ve göl kıyılarında bu levha vardır! TÜRKİYE DE OLSA HEMEN LAİKLİK ÖNPLANA ÇIKAR!kaynak:http://www.islamustundur.com/sarapnedenharam.

o kadar helal olan içecek varken neden alkol....insanları alkole iten..ne..?yazık...