Ünlü piyanist Fazıl Say ''Yalnızlık Kederi'' isimli ikinci kitabında, gazeteci Ahmet Hakan’ı topa tuttu. Say, ‘’ Bizim sokakta oturur. Bir elinde konyak, diğerinde Kuran… Tuhaftır, bu adama güvenemezsin’’ diye yazdı.
BİR ELİNDE KURAN, BİR ELİNDE KONYAK

Fazıl Say kitabında Ahmet Hakan’ı sert ifadelerle eleştirirken, ‘’Bir elinde konyak, bir elinde kuran’’ dedi ve şunları yazdı:

"Eski bir radikal İslamcıdır. AKP’yi kuran Akıncılar’dan gelmedir. Hiç konuşmadık kendisiyle İslamcılık meselelerini… Belki hala öyledir…. Hem laik, hem İslamcı… Varsa tabii öyle bir şey. Orhan Veli’nin ‘Bir Elinde Cımbız Bir Elinde Ayna’ dizesi misali… Ahmet Hakan’ın da bir elinde konyak, diğerinde Kuran…Çünkü o içkisiyle, kadınıyla, oturmayı seçtiği mahallesiyle, belli ki “laik” anlayışın içindedir. Günahkar mıdır yani ? Eski ort***** dönse af dilemesi mi gerekir?

Kitabın kapak tanıtımında ise ‘’’Dünyanın dört bir yanında yüzlerce konser veren, sayısız ödül kazanan, eğitmenlik yapan Fazıl Say, yaşayan en ünlü piyanistlerden biri. Mozart, Beethoven, Haydn, Bach, Stravinsky gibi bestecilerin eserlerini yorumladığı sıra dışı performansları bir yana, yaşadığı toprakların müziğinden ve kültüründen esinlendiği oratoryoları ve konçertolarıyla da dünya klasik müzik repertuarında yer edinmiş bir dünya sanatçısı Say. Ancak piyanistliği ve besteciliği kadar düşünceleriyle de gündemde..’’ denildi. Fazıl Say’ın ikinci kitabı ’’Yalnızlık Kederi’’ 178 sayfadan oluşuyor.

Gazeteport