7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567
Gösterilen sonuçlar: 61 ile 64 Toplam: 64

Arap'lar Türk'leri Keser,Biz Arap'ları Severiz.

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Serbest Kürsü Forumunda Arap'lar Türk'leri Keser,Biz Arap'ları Severiz. Konusununun içerigi kısaca ->> Merhaba, Bakınız hemen tartışmanın yönünü çevirmeye kalkıyorsunuz. ''Başkaları/sen, ben'' ikilemine çeviriyorsunuz. Sn.sevmekesas,konunun içine IRKÇILIK tartışması katarak öncelikle yön değiştiren SİZSİNİZ...Konuya ...

 1. #61
  bursali68
  Misafir..
  Merhaba,

  Bakınız hemen tartışmanın yönünü çevirmeye kalkıyorsunuz. ''Başkaları/sen, ben'' ikilemine çeviriyorsunuz.
  Sn.sevmekesas,konunun içine IRKÇILIK tartışması katarak öncelikle yön değiştiren SİZSİNİZ...Konuya iyi bakın...

  Haksızlık ediyorsunuz. Gayrimüslümler kippa ile haç ile girip İslam dersi veya bi başka türkçe vs dersi vermeli dediniz..
  Siz okuduğunuzu değil o okuduğunuzdan kafanızda şekillendirdiğinizi anlıyorsunuz.Ben size bir örnek sundum.O örnekte de ,eğer herkese kamusal alan da dahil olmak üzere,dini sembolleri kullanma izni/serbestliği tanınırsa...ve bu tanımaya bağlı böyle bir durum ile karşılaşırsanız ne olur dedim...Siz o zaman özümüzden öğretmen yetişsin deyip bir bakıma ALAKAYA MAYDANOZ dediniz....Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz...Özü Türk olup sadece inancı farklı olan bir öğretmen ek ders olarak din dersine girerse diyorum siz özün din ile eşitliğini alıyorsunuz...Ne anlatıyorsunuz...Bu anlatımınızla sizi dinleyecek halimiz de yok,sizin hatanızı düzeltecek halimiz de...

  Konunun içeriğinde dine ilk girişin zorla olduğu vurgulanmıştır.Bu zorlamanın nedeni dinin tebliği edilmiş olması mıdır.Bu hakkı kim veriyor.Yani tebliğ edilenler tebliğe uymazlarsa " kesin /yıkın... " diye BİR AYET GÖSTERSENİZE...Gidin her zaman savunduğunuz hadislere ve ulemalara da bakın...Ne kadarı Kur'an'a uyarak böyle bir söz söyleyebiliyor Sn.sevmekesas...Bilip bilmeden yazılan yazının içeriğinidahi kendi kafana göre yorumlayacaksın sonra da - başka konularda olduğu gibi - ayetleri anlamaya çalışanlara ateş püsküreceksin...Anlıyorum ki siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz...Yalpalaya yalpalaya bu işler olmaz.Ne savunuyorsanız onu savunursunuz.

  Laikliğe bakış açımızı anlatıyoruz " yok efendim siz yasakçısınız işte " diyorsunuz...Ne yasakçılığından bahsediyorsunuz.Bu ülkede inananı da var inanmayanı da.Ya İslam Cumhuriyeti kurarsınız istediğiniz Arap geleneğini de zorla uygulatırsınız,veya Laiklik ile yaşamayı özümsersiniz.Ne zaman ki insanlar dininden dolayı rant,siyaset,kar,adam kayırmacılık...gibi konuları bir kenara koyar işte o zaman o KALİTEYE ulaşmış demektir.Dileyen dilediği yerde dilediği gibi giyinir.Siz sokağa çıkarken nasıl ki bir düzen içerisinde davranıyorsanız devletin de kendine göre bir düzeni var,vatandaş olarak toplumsal uzlaşı olmadan bunlar değiştirilemez...

  Gelelim sadede ve konuyu kapatalım.Araplar Türkleri keser,biz Arapları severiz....Evet aynen doğru,Arapları sevmeyle Hz.Peygamberi sevmeyi ayırt etmeden,aynı diye yıllarca işlendi...Osmanlı da savaştı farklı ülkelerde ama gidin bakın ne bir dini zorlama,ne de etnik zorlama yani asimilasyonun A sını okuyamazsınız.Siz daha ecdadınızı dahi tanımıyorsunuz.Osmanlı'yı arkadan vuranları mı seveceğim hem de Kur'an'da " en münafık millet " derken...İyiliğe kötülükle karşılık veren bir milletten söz ediyorum...Yahudiler ve Araplar...Al birini vur ötekine....Yok birbirinden farkları...Biri Kurayz diğeri Kureyş...Ne anlatıyorsunuz.Hz.Peygambere gelen vahiyde " El A'rab mı yoksa El Arab mı " yazıyor.Korsanız bir ayıraç olur size Bedevi...Bunu yapan ben değilim Sn.sevmekesas ben değil,bunu yapan o hala daha savunduğunuz Arap Zulm uygulayıcıları...Devamı da zaten EMEVİ dir.Kime ne anlatıyorsunuz.

  Cennet gibi bir ülkede,mükemmel insanların bulunduğu bir coğrafyada yaşıyoruz Türk'ünden Kürdüne,Lazından Çerkezine,Çingenesinden ne idüğü belirsizine...Müslümanından,hristiyanına,yahudisin inden ataistine...Bunlar bu mozaiğin OLMAZSA OLMAZLARIDIR...Bir nevi yaradılışın çeşitliliğidir.Var mı bu kadar mükemmeli....Siz diyorsunuz ki " çoğunluğa uyulacak " TEK TİP kim şimdi SİZ Mİ BEN Mİ !!!

  Sağlıcakla kalınız.
  Konu bursali68 tarafından (24-05-2010 Saat 09:18 PM ) değiştirilmiştir.

 2. #62
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sevmekesas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Nerden
  İstanbuL
  Mesaj
  409
  Rep Gücü
  5445
  - başka konularda olduğu gibi - ayetleri anlamaya çalışanlara ateş püsküreceksin.
  Bakınız o şahsın niyetini ve yöntemini nasıl oluyor da alkışlayabiliyorsunuz ve bizim temiz ve pâk ulemamıza laf edenleri destekleyebiliyorsunuz. Adam tamamen kafasındaki ifsad edici düşüncelerini ayetleri de kullanarak enjekte etmeye kalkışıyor; bendeniz de O kişinin bu art niyetini ortaya koyuyorum diye bendenizi eleştiriyorsunuz. Kişilerin anlamaya çalışması başkadır, kalkıp da yalan yanlış ithamlarda bulunması başkadır. guya bizlere KuR'an özet bilgidir diye öğretilmişmiş de; aslında yazılan başka kitablar varmışmış da bize öğretilen de bu imişmiş de; aslında Kur'an'ı direkt olarak okuyub anlamalıyız mışmış da yok öyleymiş de yok böyleymiş..

  Neresini destekliyorsunuz ki bu sapık düşüncelerin??? Ama çıksa da ''Ben şunu şunu anlıyorum '' dese bu ayrıdır bakın.. Fakat öncelikle tutup ilim usullerimizi eleştirmeye kalkışıyor; alimlerimize iftirasını atıyor; kafasındaki meş'um düşüncesini enjekte(!) ediyor sonra da -sözde-; ayetleri yazıyor.

  Daha önce de bu şahsa bu konuda uyarı yapmış idim. Ayetlerin anlamlarını yanlış aktarıyorsun dedim. Bu bir tahrif girişimidir dedim. Esbabı nüzul yok; arabça yok; hadis yok; siyer yok vs vs biz bunca İslami ilimleri boşuna mı okuduk şu durumda??? Açalım bir meal kitabı.. Okuyalım gitsin.. zaten kendisi de çıkmış öteki alimlerin dediklerine çamur atıyor ama kendisi de bir -sözde- alim edasıyla da bir şeyler söylemekten de geri durmuyor. İşte benim eleştirdiğim hususlar bunlardır..

  Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin Bursalı Kardeşim!! Selamlar..

 3. #63
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820
  araplar koyu sularini zehirliyerek binlerce askerimizi oldurmuslr
  saten bizide hic sevmezler.

 4. #64
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sevmekesas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2010
  Nerden
  İstanbuL
  Mesaj
  409
  Rep Gücü
  5445
  Alıntı kirmizigül´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  araplar koyu sularini zehirliyerek binlerce askerimizi oldurmuslr
  saten bizide hic sevmezler.
  Vayy be!! Bu ne düşmanlık yaa!! İşte bu ırkçılık, kavmiyetçilik böyledir.. Arap ırkçılarını gidin onlar da >Türk düşmanıdırlar. Demediklerini bırakmazlar Türkler için. Ne pis bi fitne imiş bu ırkçılık yaaa!!!

7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567

Benzer Konular

 1. Arap Atasözleri
  dogangunes Tarafından Atasözleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-03-2011, 01:30 AM
 2. Arap Mitolojisi
  EMRE Tarafından Mitoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 21-04-2009, 12:42 PM
 3. Arap Makyajı
  dogangunes Tarafından Makyaj Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 03-10-2008, 06:27 PM
 4. Arap Ülkelerinde Türk Dizi Filmleri Salgını
  Y.E.K. Tarafından Tv Dizileri, Tv Programları Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 01-09-2008, 07:11 PM
 5. Türk Yakup Arap Ali Oldu
  Runaw@y Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-11-2007, 06:18 AM
Yukarı Çık