+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 12 Toplam: 12

Taraf cemaatten belgenin ödülünü aldı

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Taraf cemaatten belgenin ödülünü aldı Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Türkiyede sermayenin,özellikle medyanın "dördüncü kuvvet"olarak algılandığı dönemler hep olagelmiştir.Bu noktada sanırım bursali ile aynı düşünüyoruz.Bugünden daha gerilere gidecek olursak,1960 lardaki

 1. #11
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye Mustad'af - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Üye Numarası
  120720
  Mesaj
  920
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  2
  Blog Mesajları
  6
  Rep Gücü
  8264
  Türkiyede sermayenin,özellikle medyanın "dördüncü kuvvet"olarak algılandığı dönemler hep olagelmiştir.Bu noktada sanırım bursali ile aynı düşünüyoruz.Bugünden daha gerilere gidecek olursak,1960 lardaki darbeyi hazırlayan gücün içinde medya sıralamadaki yerini daha üst basamaklara çıkarmıştır.Öyle ki,"bir kısım gençlerin öldürülüp,kıyma makinalarından geçirildikleri"gerçeğini bile yazmışlar,üniversitelerein "cüppeli sol güçleri "ile tam bir ittifak içerisine girip,neticede "bir başbakan, ve bakanların idamıyla "sonlanan süreci hızlandırmışlardı.
  Bahsedilen gücün zaman zaman saf değiştirmesi,karadan kzıla,sarıya renk değiştirmesi olmuşsa da,genelde muhafazakar olarak addedilen iktidarlar döenemlerde daha fazla aleyhte bir güç olduğu inkar edilmeyecek bir gerçektir.
  Bugün üzerinde fikir teatisinde bulunduğumuz konu,"taraf"namı ile meşhur bir basın organının yokedilmesi,sindirilmesi konusudur.
  Ergenekon olayı konusunda "kafasını kuma gömerek"habercilik yaptığını iddia eden "merkez medya"nın şu anki hali gerçekten içler acısıdır.
  Geçmişte bir kısım duyarlı medyayı boğacak tüm girişimlere açıktan destek veren,basın özgürlüğünü hatırlamayan,devlete attığı milyarlarca liralık kazığın hesabı sorulmağa başlandığında "medyaya baskı var "diye ciyaklayan "yavuz hırsız" medyamızın bu haline gülmek mi,ağlamak mı daha iyi yakışır,ona siz karar verin.
  Dün Kanaltürk el değiştirdiğinde "sermayesini" soranlar,bugün,tarafa reklam verenlerin rengine takmışlar.
  Evet ortada ciddi bir algılama kusuru vardır.
  ,"gerçekleri gizlemenin" "nostalji "kalmasına çok az bir zaman kalmıştır.Taraf onu anlamıştır.Dilerim "yalan yazmaktan" gerçekleri görmeye "fırsat bulamayan " duyarlı medyamız bunu farkeder...
  Kollarımda tutuk demir halkalar!

 2. #12
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye CB.3mRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Üye Numarası
  90890
  Nerden
  olduğum pek de muhim değildir
  Yaş
  27
  Mesaj
  162
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  2553
  Bu gazetenin masum olduğuna inananlarda varmış.İlginç.Aktütün olayında da ülkeyi ayağa kaldırmışlardı fakat asılsız haberdi.Birkez daha aynı şeyi yapıyolar.Ben yine inanmıyorum. :)

Benzer Konular

 1. KPSS sorularını cemaatten aldım
  YukseLL Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 09-01-2015, 08:04 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 01-12-2013, 01:07 PM
 3. Namazını kıl ödülünü kap
  tansxx Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 14-01-2012, 04:49 AM
 4. Taraf'ın son bombası !
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 17-03-2011, 02:37 PM
 5. Sahte Belgenin Akibeti
  SOSYALİST Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-07-2009, 10:12 AM
Yukarı Çık