+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5

Vakit gazetesinin tecavüzcü yazarı Hüseyin Üzmez

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Vakit gazetesinin tecavüzcü yazarı Hüseyin Üzmez Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce’nin başkanlığında 40 kişiden oluşan kurul Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in cinsel istismarına

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye catpity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Üye Numarası
  106363
  Nerden
  FL,adana
  Mesaj
  650
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10548

  Vakit gazetesinin tecavüzcü yazarı Hüseyin Üzmez

  Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce’nin başkanlığında 40 kişiden oluşan kurul Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez’in cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edilen B.Ç.’ye bir dizi test yaptı. Kurul üyelerinin çoğu, B.Ç.’nin "beden ve ruh sağlığının bozulduğu" yönünde görüş bildirdi.

  BURSA’nın Mudanya İlçesi’nde Vakit yazarı 76 yaşındaki Hüseyin Üzmez’in cinsel istismarına maruz kaldığı öne sürülen 14 yaşındaki B.Ç., dün üçüncü kez muayene için İstanbul Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu’na getirildi. B.Ç., 6’ncı İhtisas Kurulu’nda çocuk mağdurlar için özel olarak hazırlanan odada testlerden geçirildi. Kız için Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce’nin başkanlığında 40 kişiden oluşan kurul değerlendirme yaptı. Kurul üyelerinin çoğu B.Ç.’nin "beden ve ruh sağlığının bozulduğu" yönünde görüş bildirdi. Bazı kurul üyeleri kızın son günlerde yaşadığı olaylar yüzünden ruh sağlığının bozulduğunu savundu. Adli Tıp Genel Kurulu’nun hazırladığı rapora, "B.Ç.’nin beden ve ruh sağlığı bozulmuştur’ ibaresi düşüldü.

  Panik bozukluk

  B.Ç.’ye geçen nisan ayındaki muayenesinde ’anksiyete bozukluğu’ ve ’panik bozukluk’ teşhisiyle ilaç tedavisi önerilmişti. İstanbul Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Dairesi, daha önce B.Ç.’ye, "ruhsal bozukluğu olmadığı" yönünde rapor vermişti. Çok tartışılan bu raporla birlikte tutuklu yargılanan Üzmez tahliye edilmişti. B.Ç., Adli Tıp’ta ikinci kez muayene edileceği zaman, kurul üyesi olan psikiyatr Ayten Erdoğan, "Kıza ikinci kez ruh sağlığı etkilenmemiştir raporu verilecek" diyerek istifa etmişti.

  alıntı
  B.Ç.’nin beden ve ruh sağlığı bozulmuştur - Hürriyet

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Üye Numarası
  118858
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.713
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  28876
  Niye sustun Vakit

  * Siz değil miydiniz, bu cenahtan herhangi bir yayın organının binasının önünden geçen herhangi bir adamın yaptığı en küçük bir ahlaksızlığı bile, en iri puntolarla “İşte kartelin ahlaksızı” diye yedi düvele duyuran... Peki küçük bir kız çocuğunu tacizden 13 yıl yiyen adamınızın haberini niye öyle sakladınız ki?

  * Siz değil miydiniz, bizim umre fotoğraflarını bile sekiz sütuna manşetlere taşıyıp pespaye bir dille sarakaya alan... Peki küçük bir kız çocuğunu tacizden 13 yıl yiyen adamınızın fotoğrafını niye öyle küçük bastınız ki?

  * Siz değil miydiniz, “Ahlak elden gidiyor?” ya da “Gençliğin imanını sorularla çalıyorlar” falan diye ahlakçılık taslayan... Peki küçük bir kız çocuğunu tacizden 13 yıl yiyen adamınızın ahlakına dair neden söyleyecek bir çift laf bulamadınız?

  * Siz değil miydiniz, “Hırsızlık yapan kızım Fatıma bile olsa elini keserim” şeklindeki hadisi gözümüze sokup güya “Biz ilkeli adamlarız” diye hava basan... Peki küçük bir kız çocuğunu tacizden 13 yıl yiyen adamınızı niye birinci sayfanın en altına suç ortaklığı yapmış gibi sakladınız ki?

  * Siz değil miydiniz, “Hüseyin Üzmez’e isnat edilen suç sübut bulduğu takdirde en sert tavrı Vakit’in koyacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır” diye yazan... Birinci sayfaya ancak suç ortaklarına yakışır bir mahcubiyetle sakladığınız haber midir sizin en sert tepkiniz?

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...rid=131&gid=61

  Evet, Niye sustun Vakit ?

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye suur_r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Üye Numarası
  125466
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  228
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  11293
  vicdanı da, elleri ve bakışları kadar kirli ve karanlık bu adamın, küçük bir kızı istismar ettikten sonra sadece 13 yıl gibi komik bir ceza alıyorsa.. haberin o adamdan çok verilen bu az ceza ile ilgili olması lazımdı.

  vakit gazetesi sadece vakitsiz öter..

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130992
  Nerden
  KIZ KULESİNE KARŞI
  Mesaj
  1.413
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  34627
  Alıntı suur_r´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  vicdanı da, elleri ve bakışları kadar kirli ve karanlık bu adamın, küçük bir kızı istismar ettikten sonra sadece 13 yıl gibi komik bir ceza alıyorsa.. haberin o adamdan çok verilen bu az ceza ile ilgili olması lazımdı.

  vakit gazetesi sadece vakitsiz öter..
  Zaten çocuğun cinsel istismarı suçunun cezasının üst sınırı 15 yıldır, yani bunun Hüseyin Üzmez ile alakalı bir yanı yok, sadece duruşmadaki iyi halinden indirim yapılmış, bu da hakimin takdiri ve onun vicdani meselesi.
  Bu konuda tartışılabilecek nokta çocuğun ruh sağlığının bozulup bozulmaması hususu, bunun aksi yönündeki Adli Tıp raporuna malum itiraz edilmişti, eğer ruh sağlığının bozulduğu yönünde bir karar verilmiş olsaydı, o zaman 15 yıldan az olmamak üzere ceza verilmesi gerekecekti. Bu konuyla ilgili başka bir konuda da yorum yapmıştım, Adli Tıp Kurumu'nda çalışıp da raporu veren doktor ile ilgili olarak onun savunması da bana gayet mantıklı gelmişti, hatta dürüst biri olduğunun söylendiğini de duydum, bu tepkileri kendisine yakışıramadığından istifa etmiş olduğunu da biliyorum, bu tür şeyler Türkiye'de pek olmaz malum.

  Vakit gazetesi yazarı ile ilgili Carloss alıntı yaptığın yazı gerçekten çok etkileyici ve doğru noktalara değinilmiş, tebrikler.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ayybben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Üye Numarası
  130211
  Nerden
  Burdur
  Mesaj
  917
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  13844
  Hiç bir suçun cezasız kalmamasına seviniyorum adalet amma ahitette amma Dünya
  'da adalet gibisi yok.

Benzer Konular

 1. Paşa ile Vakit yazarı kapıştı
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 15-08-2010, 11:18 AM
 2. Hüseyin İnan
  YukseLL Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-01-2010, 06:43 PM
 3. Hüseyin Üzmez Tahliye Edildi
  RABİA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 23
  Son mesaj: 16-09-2009, 03:39 PM
 4. ÜZMEZ Üzülmelidir
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 16-06-2009, 05:21 PM
 5. Çarşı Üzmez'e karşı ....
  güney Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 09-11-2008, 11:52 PM
Yukarı Çık