+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 Toplam: 9

Bir türk olarak kürtlere soruyorum

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisinde ve Serbest Kürsü Forumunda Bulunan Bir türk olarak kürtlere soruyorum Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur? Sosyal, bilimsel

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1623

  Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır?*
  *
  Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL ÜLKENİN, TÜRKİYE'NİN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

  Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CİNAYETLERİ'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTİRİ yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

  Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyalogu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek*sizde, sizlerde.

  Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek söz konusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde,*bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliği i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

  Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

  Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?

  Eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz.

  Dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''Kürtçe Kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı ?

  Siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorsunuz.

  Yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor... En ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz.

  Sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı?

  İstanbul'da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, Molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? Hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu?

  Bugüne kadar hangi ''Kürt kökenli'' Türk vatandaşına; hop! Sen Kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte?

  Bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; TV'de, gazinolarda iş yapan isimler (İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Ceylan, Yılmaz Erdoğan vs.) değil mi?

  Hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?'' İşin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile vurarak, kırarak bölmek! Bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bu kadar basit. Şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirler.

  ''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRİSTLERİ hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞİL, KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR!

  Meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü PKK'nın afişleri, terörist başı Apo'nun posterleri, yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük kentlerde meydana gelen şu*terör olayları...

  Çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''Şemdinli fiyaskosundan' ' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve Molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar...

  Çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsaade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin.

  Demokrasiden bahsedip,*teröre yol açmak? İnsan öldürüp hak talep etmek? Bu ne yaman çelişki...

  Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. İNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.

  Kısacası; TERÖRİST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDİSİ ortaya koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.

  Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği ''FEODAL DÜZEN'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? Ne zaman HANIM FERTLERİNE gereken ''ÖZGÜRLÜĞÜ'' teslim edecek? Ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları Batman'da? Neden aile içi şiddet sorununda ve TÖRE CİNAYETİ denen illette ekseriyetle Kürt kökenli insanların yaşadığı iller* başı çekmekte? Büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden?
  *
  Kürdüm diyen sizler, acaba bu KUSURLARINIZI hallettiniz mi ki, TÜRKLERİ pervasızca eleştiriyorsunuz? Size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları?
  *
  Güzel bir atasözü vardır. ''GÖZÜNDEKİ ÇÖPÜ GÖRMEZ, ELALEME ŞAŞI DER!''
  *
  Bu özlü söz ülkemizin içine düşürülmeye çalışıldığı ''Kürt fesadını'' ne de güzel anlatıyor değil mi?

  kaynak:Hakan Çelik posta

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye İnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Sanane :)
  Mesaj
  3.038
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  28
  Rep Gücü
  68553

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  'Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum' yalan!


  Hakan Çelik, kendi adıyla internette dolaşan mail hakkında açıklama yaptı.

  Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, kendi adıyla internette dolaşan ve “Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum” başlığını taşıyan yazının kesinlikle kendisine ait olmadığını açıkladı. Hakan Çelik, e- mail yoluyla yayılan yazının Türkler ve Kürtleri birbirine düşürme niyeti taşıdığını vurguladı.


  Hakan Çelik’in açıklaması şöyle:

  Bir süredir internet sitelerinde dolaşan ve “Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum” başlığını taşıyan yazı, haber ve forum grupları arasında hızla yayılmaktadır. Söz konusu yazının benimle ve Ankara temsilcisi olarak görev yaptığım Posta Gazetesi ile kesinlikle ilgisi yoktur. Böyle bir yazı kaleme almadığım gibi yazıda geçen düşünceleri savunmam da mümkün değildir.
  Yaşanan terör eylemlerinden Kürtlerin tamamını sorumlu tutan, ırkçı ve aşırı milliyetçi unsurlar taşıyan yazı olsa olsa iki halkı birbirine düşürmek isteyen kötü niyetli çevreler tarafından kaleme alınmıştır.

  Kürt sorununun, Türkiye’nin toprak bütünlüğü içinde demokrasi ve hukuk kurallarına uyularak çözülmesini savunan ve bu konuda yüzlerce yazı yazmış bir gazeteci ve televizyoncu olarak benim ve gazetemin adının kullanılarak böyle bir yazının internette dolaşıyor olmasını üzüntüyle karşılıyorum.

  Benim ve kurumumla hiçbir ilgisi olmayan söz konusu yazının kontrolsüz bir şekilde internet ortamında yayılıyor olması, internetin, bilgilerin çarpıtılması ya da fabrikasyon söylentilerin yayılması açısından nasıl korumasız bir yer haline geldiğinin bir örneğini oluşturmaktadır.

  Kişilerin hak ve özgürlüklerini ihlal eden, güvenliklerini tehlikeye sokan haber ve bilgilerin kontrol edilmeden internete servis edilmesi, hepimizin yararlandığı bu mecranın güvenilirliğini tehlikeye sokmaktadır. İnternetin özgürlüğünü sonuna kadar savunan bir gazeteci olarak, interneti kullananları ve bu ortama bilgi ve görüntülerle katkı sağlayanları, internetin güvenilirliğine zarar verecek girişimlerden kaçınmaya davet ediyorum.

  İnternet sitelerini, benimle hiçbir ilgisi olmayan bu yazıyı çekmeleri, forum ve iletişim gruplarını ise bu yazıyı e- mail yoluyla birbirlerine göndermemeleri konusunda uyarıyorum


  Haber: Milliyet

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye oddly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesaj
  176
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1039

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  çok güzel yazı herşeyleri var kimse niye bunu yaptın demiyor....

  benim önerim beğenmiyorlarsa kuzey ıraka gitsinler barzani talabani ye sığınsınlar...

  "love or leave" başka yolu yok

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  4
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  38

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülkede herkezi genellemiyorum kürt kardeşlerimizin ancak bazı ele başları beğenmiyorsa arkamızda abd diye ırak var diye düşünenlerin devletlerine göçsünler biz türkiyede yaşamak istemiyoruz diye bakalım kabul edeceklermi bunların yaptığı yemek yediklere kaba pislemek gibi bişeydir

  Kürt Türk Çerkez v.b tarzda ayrım yok bu ülkede ancak böle pislik çıkararak zorla kürt halkını gözümüze sokarak aklımızda olan iyi konularıda olumsuz yönde etkileyip acaba hepsimi aynı diye düşünüyoruz hadi okumuş kesim bir nevi anlar ya cahil insanımız neler etmez neler demez.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye lordhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  289
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  964

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  daha ne yapsinlar;

  dun kuzey irak petrolu ceyhan boru hatti ile dunyaya pompaladilar.

  kurt diye bir bolge yok artik.

  israil ile Amerikanin kuracagi diyarbakir ve erbil devleti var.

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Masterlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İzmir
  Yaş
  28
  Mesaj
  2.288
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  45817

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  ülkemizde Kürt diye tabir edilen vatandaslarımızın hiç biseyleri eksik değildir
  aynı haklara sahibiz

  isyan çıkarmak ihanettir
  ihanetin cezası tektir

  hepsi eninde sonunda hakettigi yere cehenneme gidecek

  bunları anaları çaputa sarmamış
  yatacak yerleri yok
  vatansızlar.....

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Mesaj
  5.448
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  4
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67058

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  Kahramanmaraş

  Gaziantep

  Şanlıurfa isimleri yeterli bence...
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 8. #8
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  Allah razı olsun. Ne güzel bir yazı. Kürt belası ve nankörlüğü ancak bu kadar güzel anlatılır.

 9. #9
  Ziyaretci
  Misafir..

  Cevap: Bir türk olarak kürtlere soruyorum

  Cevap:
  Yorum yapmadan önce, az kendimden anlatmak istiyorum. Ben 73 yaşında, tunceli doğumlu biriyim. Kendimi bildiğimden bu güne kadar, teröre ve teröriste lanet okuyorum. Sade türkiyede değil, tüm dünyada olan terör ve teröristlere. Insanca yaşamak varken, insanların arasına nifak sokmak, insanı hor görmek, insanı aşağılamak ve iyiyi kötüyü ayırmadan toptan yazılar yazmakta bir terördür. Ya da terör yapanlara bir ekmek vermektir. Bir iş yapmadan, bir yazı yazmadan kendi yüreğini ortaya koymak erdemliktir. Bu işi yapayım ya da yazayımda ne olursa olsun düşüncesi ise lanet okuduğum terörün ta kendisidir. Bir yerde serok denilen yobazın ********in ve çıkarı için katlıamları yönlendirenin ekmeğine yağ sürmektir. Baştaki evladını askere göndermemek için, her türlü dalevere yaparken. Ben 24 ay aralıksız askerlik yaptım. Babam 4 yıl çanakkalede savaşın içinde idi. Amcam sarıkamışta kayboldu. Mezarı bile yok. Kıbrıs savaşında yaşlı babam silahını alarak bende kıbrısa gidiyorum diyen kişi. 24 yıl muhtarlık yapan biri. Devletle her zaman yan yana olan biri. Biz kardeşleri de bu durumları anlatarak yetiştirdi. Bu güne kadar yazdığım yazılarımda şiirlerimde hep doğruları yazdım. Haksızları daima eleştirdim. Ve eleştirmeye de devam edeceğim. Ortaya fitne atmadan, ayırımcılık yapmadan

  sen bir gazeteci olarak, ortaya attığın fitnenin farkında bile değilsin. Eminim ki kürt bölgelerinde hiç yaşamamışsın. Eminim ki kürtlerden arkadaşın, dostun olmamıştır. Onların hakkında bir şey öğrenme ihtiyacını bile duymamışsındır. Sadece gerçek olmayan, ya da iyiyi kötüyü ayırmadan duyduklarınla yetinmiş bir gazetecisin. Sanatkarlardan söz ediyorsun ya. Neden gidip onlarla bir röpotaj yapmıyorsun? Eline kalem alıp insanları kötülemek kolayına gidiyor galiba… ben kişi olarak senin saygılı insanlıklı kürtlerden özür dilemini bekliyorum. Bu yazıyı değiştirmeden posta gazetesine de gönderiyorum….

Benzer Konular

 1. Hirsiz olarak mağazaya girdi müslüman olarak çıktı
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2014, 04:20 PM
 2. Atatürk ‘Kürtlere özerklik’ sözü verdi mi?
  YukseLL Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-08-2009, 05:40 PM
 3. Kürtlere yönelik
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-03-2009, 11:24 AM
 4. Kürtlere dair
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 11-02-2009, 10:20 AM
 5. SİZE SORUYORUM
  pandura Tarafından Güzellik, Bakım, Makyaj Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 20-08-2007, 10:25 PM
Yukarı Çık