3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 23 Toplam: 23

Sizin Derdiniz "Kendiniz"

Tartışma Salonları (polemik) Kategorisi Serbest Kürsü Forumunda Sizin Derdiniz "Kendiniz" Konusununun içerigi kısaca ->> cah ´isimli üyeden Alıntı Yavuz kardeş, ateşin sana mubarek olsun... Lakin bil ki, celal cemali aşamaz... Sen Kuran okumuyormusun, görmedin ...

 1. #21
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Sizin Derdiniz "Kendiniz"

  Alıntı cah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yavuz kardeş, ateşin sana mubarek olsun...

  Lakin bil ki, celal cemali aşamaz...
  Sen Kuran okumuyormusun, görmedin mi ki Yüce Allah "benim Rahmetim gazabımı kuşatmıştır" demektedir?

  Güzellik öfkeden çıkar demek? Bu ne biçim bir şaşmadır...

  Zamanın olduğunda "Be hey Gönül kaçkını" başlıklı yazıyı okumanı dilerim, lakin aklınla değil de mümkün olabilirse Yüreğinle oku...vesselam.
  Sayın cah:BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM. Yani Rahman ve RAHİM olan Allahın adıyla. Rahman ESİRGEMEDİR.Yani Aklın yükünün senden esirgenerek alınmasıdırki buradan Celal doğar.Celaldense O Kutsal Ateş yani isyan. Ama Rahimiyetse bağışlanmadır.Muhabbettir. Ama Görüldüğü gibi İlk Önce RAHMANİYET VARDIR,Sonra RAHİMİYET.Yalnız ayeti söyleyin bana hangi ayet diyor onu?Rahmetim gazabımı kuşatmıştır diye? Ben size öfkeden nasıl güzellik çıktığını en sarih bir biçimde açıkladım. Kainattan örneklerinide verdim.İnsandan örneğini ise yaşamak tadmak lazımdırda boşverin yinede siz tatmayın öyle bilin bilinde Aman Bir Mevlevi yanında Şemsten Mevlanadan bu şekilde bahsetmeyin. Yoksa bunun dışında bu görüşleriniz zaten piyasada geçerlidir.Siz Onun için İmamı Birgividen,Rabbaniden,Gazaliden yazarsanız sizin açınızdan daha yakışık olurdu.Fakirden söylemesi. Selamlar efendim.

 2. #22
  cah
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  216
  Rep Gücü
  888

  Cevap: Sizin Derdiniz "Kendiniz"

  Celaldense O Kutsal Ateş yani isyan

  Bir ara ben yada biz ademevlatları ne yaptık ta Yüce Allahın bizi yoktan var etmesine muhatab olduk diye düşünüver...vesselam.

 3. #23
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992

  Cevap: Sizin Derdiniz "Kendiniz"

  KAF SURESİ 30:O gün Cehenneme"Doldunmu?"deriz.O ise"Daha yokmu?" der.
  Hiç bir zaman Cennet bunu diyemez.
  Adem başkadır biz başkayız.Adem İnsanda oluşan AŞKIN ta kendisidir.Biz ise Onun sadece bir sıfatıyız.Ama kimimiz o Ademiyeti taşımaz işte onların ne cehennemleri nede Cennetleri vardır. Kutsal Tırakya toprağı gibi bir ekersin beş alırsın.
  Ama içinde Ademiyeti taşıyanın vayyy haline! Çünkü Adem AŞKIN ta kendisidir. Daha Cıvık çamur halindeyken bile dirilmesi için nefes verilir.O nefes sanıldığı gibi miski amber değildir HARRRR! Cehennem ateşidir. İşte o ateş Ademdeki cıvıklığı oluşturan suyu yani Dünyevi (Karşılığa menfaate dayanan sevgi)sevgiyi yok eder.Üzüm suyu şarab olur ve Adem canlanır.Haaa ondan sonra neler yapar Kendisindeki düşünceyle birlikte Aklı külün negatif düşüncesiylede birleşir.Buna Şeytan azdırması denir Vesvese ve tereddütleri oluşturur. Beyindeki düşüncen nötürlenir ve hiç olursun.Ve bilki ölene kadar Kerbela çölünün toprağı sensin. İstediğin kadar üzerine yağmur yağsın içindeki ateş sönmez suyu harrrr içindeki ateşle yok edersin.Ve DAHA YOKMU DERSİN?Kan yemek haramdır çünkü kan düşüncedir düşünce ise derttir.Ama sen O haramı afiyetle yersin. Vampirin ne olduğunu anlayabiliyormusun?Bin ekersin o toprağına amma bir bile alamazssın.Yalnız tartışılan püf nokta buradadır:Kalbi nasıl temizlersin? Deterjanlamı? Sabunlu suylamı? .HAYIR KALB İŞTE O MANEVİ ATEŞLE TEMİZLENİR.Ve Allah,Din gibi bütün o kavramlar sendeki Ademiyetin çoğalmış halinin mahsülüdürler. Hepsi Nefsinin altına aittir.Cennet cehennem din gününün meliki yada kontu sensin artık.Sen artık O Allahın ezeli ve ebedi olan İDRAKİNİN TA KENDİSİSİN.Üç kuruşluk Cılız beşeriyetin ölebilir ama yerine geçecek bir beyin hucuratı(Hücresi) ebede kadar vardır.O zaman biz bir şey yapmadık. Biz sadece ezeli ve ebedi İlahi vazifemizi yapar dururuz.Üzerimizde oynanan bu ilahi oyuna karşı gelemeyiz amma oyunu bilebiliriz.Selamlar.

Benzer Konular

 1. Dün "canım" olan yarın "düşmanım" olmaz benim...
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-09-2010, 09:02 PM
 2. "Gerçek Mümin" ile "Çakma Müslüman" arasındaki farklar
  elosia Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 09-02-2010, 04:39 PM
 3. "Hayır demesini bilmeyenin "evet"inin de bir anlamı yoktur."
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-06-2009, 11:48 AM
 4. "Evin"siz ("oikos"suz) Ekoloji"= "Sözde çevrecilik!"
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2009, 04:04 PM
 5. <font color="#000000" size="4" face=
  m_cumur Tarafından windows (xp,vista) Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 04-02-2008, 09:41 PM
Yukarı Çık